Strona główna > Rosja > AIDS w Rosji zbiera tragiczne żniwo

AIDS w Rosji zbiera tragiczne żniwo

W 2018 roku w Rosji z powodu AIDS zmarło 37 tysięcy osób. To rekordowy wynik. Łączna liczba zakażonych HIV przekracza 1 mln osób. W ROSJI z powodu AIDS zmarła rekordowa liczba osób. Poinformował o tym szef Federalnego Naukowo-Metodycznego Centrum Zapobiegania i Zwalczania HIV, akademik RAN Wadim Pokrowski.

Według dostępnych danych, największa liczba zakażonych HIV Rosjan należy do grupy wiekowej 30-40 lat (do 4% obywateli Federacji Rosyjskiej). Najwyższe wskaźniki zachorowalności u kobiet należą do grupy wiekowej 30-35 lat (2-3%). Głównym sposobem przenoszenia się choroby specjaliści nazywają tradycyjny seks.

Spośród ujawnionych w tym roku, 57% zakażeń nastąpiło w kontaktach heteroseksualnych, 2-3% to mężczyźni mający seks z mężczyznami, a pozostałych 40-41% przypadków—wytępuje w grupie konsumentów narkotyków — cytuje słowa Wadima Pokrowskiego, „Interfax”.

Ponadto, występują przypadki zakażenia HIV w ramach opieki medycznej. W okresie trzech lat stwierdzono 62 podobnych incydentów , dla każdego prowadzone jest dochodzenie.

Wcześniej News.ru przekazał, że od stycznia do października 2019 r. na terenie Rosji, lekarze specjaliści , ujawnili prawie 66 tysięcy nowych przypadków HIV.

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi –proszę  ,nie utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

ŹRÓDŁO:

https://narzur.ru/v-rf-ot-spida-umerlo-rekordnoe-chislo-ljudejj/

za: news.ru

Tytuł: “В РФ от СПИДа умерло рекордное число людей”

Autor: nie wykazany

1.12.2019

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

One thought on “AIDS w Rosji zbiera tragiczne żniwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.