Strona główna > Bliski Wschód > Ahmedinedżad o Izraelu i broni Jądrowej

Ahmedinedżad o Izraelu i broni Jądrowej

Źródło: http://www.3rm.info/22936-ahmadinezhad-pro-izrail-i-yadernoe-oruzhie.html

Data publikacji: 1.04.2012

Tłum. RX

Wywiad prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada udzielony niemieckiemu kanałowi TV, ZDF, który został zarejestrowany, jeśli się nie mylę, 18 marca ale jakoś niezbyt szeroko komentowany w prasie i w Internecie. Według informacji mediów Mahmud Ahmadinedżad w wywiadzie uczynił kilka śmiałych wypowiedzi na temat holocaustu i broni jądrowej powodując zmieszanie i niepokój niemieckiego dziennikarza w czasie wywiadu. Teraz pojawił się przetłumaczony na język rosyjski fragment wywiadu zaczerpnięty z prasy czeskiej.

KLEBER: Ludzie w Europie, zwłaszcza w Niemczech, patrzą teraz ze szczególną uwagą na pański region, obawiając się, że może wybuchnąć nowa wojna. Czy może im pan dzisiaj powiedzieć coś na ten temat?

AHMADINEDŻAD: Czy mógłby pan doprecyzować jakie wojenne niebezpieczeństwo ma pan na uwadze i z której strony i dlaczego?

KLEBER: Wie pan tak dobrze jak i ja, że Izrael zagroził uderzeniem na Iran w przypadku jeśli kwestie programu jądrowego nie dadzą się rozwiązać innym sposobem.

AHMADINEDŻAD: Dlaczego Izrael musi grozić?

KLEBER: Dlatego, że Iran do dnia dzisiejszego odmawia całkowitego dostępu do swojego programu jądrowego.

AHMADINEDŻAD: A czy syjoniści wykazują otwartość i przejrzystość w kwestii tego co dotyczy ich programu jądrowego? Mają ponad 250 głowic jądrowych.

KLEBER: Izrael nie jest sygnatariuszem Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej i dlatego nie ma żadnych traktatowych zobowiązań w kwestii dostępu do swoich broni w przeciwieństwie do Iranu, który ma takie zobowiązania.

AHMADINEDŻAD: Oznacza to, że każdy kto nie jest sygnatariuszem Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej ma możliwość robienia wszystkiego co zechce?

KLEBER: Wygląda na to, że tak.

AHMADINEDŻAD: To oznacza, że jeśli ktoś jest sygnatariuszem TNBJ to musi być pozbawiony swoich praw? I syjoniści mogą zagrażać jego krajowi, który jest sygnatariuszem MAEA? My zasadniczo występujemy przeciwko budowie bomby jądrowej. To jest broń nieludzka i amoralna. Z drugiej strony ci, którzy tę broń posiadają nie są w stanie z niej skorzystać. Czasy bomby atomowej skończyły się po II Wojnie Światowej i ta sprawa została pogrzebana. Czy syjoniści mogą cokolwiek zrobić swoją bronią takim organizacjom jak Hamas lub Hezbollah? A czy może bomba atomowa obroniła Związek Radziecki? Albo czy broń jądrowa Stanów Zjednoczonych może pomóc jakiemukolwiek krajowi? Tak więc bomba atomowa jest reliktem minionego stulecia. Ten kto do czegoś takiego dąży jest zacofany, nie rozumie historii ani ludzkości ani humanizmu. Tak samo i w polityce. Ale ja mam pytanie, które brzmi tak: „Dlaczego niewielu syjonistów ma prawo zagrażać wszystkim pozostałym ludziom?” Oto jest moje pytanie. Czy istnieje jakieś niepisane prawo według którego syjoniści stoją wyżej od wszystkich norm i zasad międzynarodowych, porozumień i praw? Czy oznacza to, że oni mają szczególne prawo i w stosunku do narodu amerykańskiego i mogą egzekwować je z zastosowaniem siły? I to samo jest w Europie? I ma być tak i w Iranie? Zabijać, terroryzować, niszczyć- czy oni mają do tego wszystkiego prawo?

Rodzi się pytanie. Dlaczego państwa europejskie wspierają syjonistów? Jest jeszcze jedno pytanie. Dlaczego mogą być przekazane kapitał i pieniądze narodów europejskich syjonistom? Również po to żeby mogli stosować groźby wobec Iranu? Iran nie jest sztucznie stworzonym państwem, nie jest okupantem cudzych ziem a jego rząd nie jest rządem okupacyjnym. Iran ma 10 tysięcy lat historii i cywilizacji i jest państwem niepodległym.

KLEBER: Pan uważa, że Izrael to sztucznie stworzone państwo?

AHMADINEDŻAD: Ależ z całą pewnością. Pan to także wie. I wiedzą o tym także wszyscy inni. Jak to państwo i jego reżim powstały? To był plan kolonialny i o tym także każdy wie.

To państwo i jego reżim pojawiły się na świecie za pomocą oszustwa. Oni nigdy nie byli gospodarzami tej ziemi. Stworzyli historię pod nazwą holocaust a poniżenie i koszty wrzucili na naród palestyński zważywszy, że sami Palestyńczycy nie odgrywali w tym wszystkim żadnej roli. Ani w II Wojnie Światowej ani w żadnych innych następnych wydarzeniach historycznych.

I jeszcze dwie kwestie poruszone w wywiadzie.

AHMADINEDŻAD: Niech pan pozwoli, że zapytam jaką winę ponosi naród niemiecki? Dlaczego naród niemiecki musi być potępiany przez syjonistów? Ludzie, którzy urodzili się już w naszych czasach w Niemczech, jakie grzechy na nich ciążą?

AHMADINEDŻAD: Tak, a co by zrobiły Niemcy jeśliby na nie napadnięto? (…) To nie ma znaczenia o jakim kraju będziemy mówić bo jeżeli jakikolwiek kraj zostanie napadnięty, niechaj to przykładowo będą Stany Zjednoczone, to co wtedy uczynią Amerykanie?

Złożą broń, poddadzą się i będą się uśmiechać? Co oni uczynią? Będą się bronić co jest najzupełniej naturalne. My jesteśmy wielkim narodem i jesteśmy wystarczająco silni aby o tym mówić. Reżim syjonistyczny nie może tego o sobie powiedzieć. To jest tylko narzędzie Amerykanów. Oni sami tego nie skrywają. To są ludzie bez kultury, ludzie którzy mordują innych ludzi. Dlatego nie można porównywać ich do narodu irańskiego. A naród irański w tym regionie przebywa już od tysiącleci. A skąd zjawili się syjoniści? Zabijali Palestyńczyków…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.