Strona główna > Bez kategorii > Ahmadineżad: wszystkie rewolucje muszą brać za swój cel Izrael, jako źródło światowej hegemonii

Ahmadineżad: wszystkie rewolucje muszą brać za swój cel Izrael, jako źródło światowej hegemonii

źródło: http://www.autonom.pl

Prezydent Iranu, Mahmud Ahmadineżad, określił Izrael „źródłem globalnej hegemonii” zaznaczając, że wszystkie ruchy rewolucyjne muszą być skierowane przeciwko syjonistycznemu reżimowi (Izraela). „Ten reżim jest fundamentem sił tyranii i tak długo jak hegemonistyczny system i syjonistyczny reżim (w domyśle: USA i Izrael- red.) istnieją, narody nie zaznają pokoju” powiedział dzisiaj prezydent Ahmadineżad na sesji otwierającej 1 Międzynarodową Konferencję nt. Kobiet i Islamskiego Przebudzenia w irańskiej stolicy, Teheranie.

Zauważając, że dzisiejsza Europa i USA „zniszczyły istnienie” kobiet, Ahmadineżad stwierdził: „tak długo jak kobiety nie odgrywają swej istotnej roli, rabunek, kolonializm i zbrodnia będą postępowały, a obecnie największym nadużyciom i represjom ulegają właśnie kobiety”. „Wasza misja będzie ciężka”, zwrócił się do kobiet uczestniczących w konferencji, zaznaczając jednocześnie, aby nie poprzestawały w swej misji na granicach rasowych, geograficznych, etnicznych czy językowych.

W dalszej części przemówienia Jego Ekscelencja mówił również, że wszyscy ludzie miłujący wolność i dążący do sprawiedliwości są sobie braćmi, zaś „globalna dominacja USA oraz syjonistycznego rezimu nie jest rozstrzygnięta i zostanie zastąpiona sprawiedliwością”. Odnosząc się do czasów niewolnictwa Prezydent stwierdził, że wówczas dochodziło do licznych przykładów bezpośredniego tłamszenia istnień ludzkich, obecnie zaś światowi hegemoni zwodzą świat za pomocą wolnościowych sloganów i „praw człowieka”.

„Grupka skorumpowanych syjonistycznych kapitalistów rządzi USA i 300 milionami Amerykanów, jak również innymi narodami” – to z kolei słowa wypowiedziane przez Ahmadineżada w kontekście Stanów Zjednoczonych; „Amerykanom brakuje wolności wyboru, to syjoniści decydują, kto zostanie prezydentem, zależnie od swoich potrzeb”.

W dwudniowej Konferencji nt. Kobiet i Islamskiego Przebudzenia udział wzięło ponad 1500 kobiet ze świata nauki oraz oświaty, aktywistów politycznych i społecznych – łącznie przedstawiciele ponad 80 krajów.

na podstawie: presstv.ir

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.