Strona główna > Świat > Administracja Biden wzywa prywatne firmy do tworzenia paszportów szczepionkowych

Administracja Biden wzywa prywatne firmy do tworzenia paszportów szczepionkowych

Przewodnicząca administracji Joe Bidena oświadczyła, że rząd nie tworzy paszportów szczepionek przeciwko COVID-19, ale urzędnicy współpracują z prywatnymi firmami w celu ustalenia wytycznych dla systemów, które ludzie mogą wykorzystać, aby udowodnić, że zostali zaszczepieni.

Administracja „udzieli wskazówek” na temat wysiłków zmierzających do opracowania paszportów szczepionkowych i podobnych systemów, powiedziała dziennikarzom w Waszyngtonie Jen Psaki, sekretarz prasowy Białego Domu.

„Obecnie istnieje proces między agencjami, który zajmuje się wieloma pytaniami dotyczącymi weryfikacji szczepień, a ta kwestia dotknie wiele agencji, ponieważ weryfikacja jest kwestią, która potencjalnie dotknie wielu obszarów społeczeństwa. Te wskazówki, które zapewnimy do ustalenie lub opracowanie paszportu szczepionkowego lub jakkolwiek chcesz to nazwać, będzie napędzane przez sektor prywatny. Naszym celem będzie skupienie się na wskazówkach, które mogą być wykorzystane jako podstawa i istnieje kilka kluczowych zasad, na podstawie których pracujemy ”- dodała.

Kluczowe zasady są takie, że nie będzie scentralizowanej, uniwersalnej bazy danych śledzącej szczepienia COVID-19, nie będzie federalnego mandatu wymagającego od wszystkich Amerykanów posiadania jednego paszportu szczepionki, będzie promowany otwarty rynek, na którym zarówno firmy, jak i organizacje non-profit opracowują technologię. Rząd podejmie wysiłki, aby upewnić się, że wszystkie paszporty spełniają kluczowe standardy, takie jak „dostępność” i „przystępność cenowa” – powiedziała Psaki.

„To jest coś, nad czym pracujemy. Chcemy zapewnić opinii publicznej przejrzystość ”- dodała.

Kilka raportów wskazywało, że administracja kieruje wysiłkami zmierzającymi do stworzenia paszportów, ustanawiając standardy dla systemów.

Stan Nowy Jork stał się pierwszym stanem w kraju,który stworzył paszport szczepionkowy. Technologia opracowana we współpracy z IBM będzie używana przy wejściach na stadiony, areny i przedsiębiorstwa, aby udowodnić, że posiadacz otrzymał szczepionkę na COVID-19.

Inne firmy i grupy opracowują podobną technologię, mając na celu wymóg szczepień, aby latać samolotami, uczestniczyć w koncertach i innych miejscach, w których gromadzą się tłumy ludzi.

Przeczytaj całą historię tutaj…

O AUTORZE

Patrick Wood
Patrick Wood jest wiodącym i krytycznym ekspertem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zielonej gospodarki, agendy 21, 2030 i historycznej technokracji. Jest autorem Technocracy Rising: The Trojan Horse of Global Transformation (2015) i współautorem Trilaterals Over Washington, Volumes I i II (1978–1980) wraz z nieżyjącym Antonim C. Suttonem.
źródło: technocracy.news

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.