Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > ADL zaostrzy cenzurę – planuje zbudować „nowoczesne centrum dowodzenia” w Dolinie Krzemowej

ADL zaostrzy cenzurę – planuje zbudować „nowoczesne centrum dowodzenia” w Dolinie Krzemowej

Międzynarodowe żydostwo wie, że ich najsłabszym ogniwem jest wolność słowa i dostęp do wiedzy, internet jeszcze póki co daje takie możliwości. ADL (Anti Defamation League) dlatego patrzy w kierunku branży technologicznych zasobów i planuje zbudować „centrum dowodzenia” w Dolinie Krzemowej (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Krzemowa). Oczywiście oni twierdzą, że działania te mają na celu zwiększenie skuteczności w zwalczania „mowy nienawiści” i „molestowania” przez internet. Jednak jest to nic innego jak wszechobecna cenzura i to już wkrótce!

a

Do zwalczania internetowej „mowy nienawiści”, ADL planuje budowę swego centrum dowodzenia w Dolinie Krzemowej. Środki pieniężne pochodzą z środków przeznaczonych do monitorowania i analizowania mowy nienawiści i prześladowania w internecie, oraz szukania sposobów jego zapobieganiu, zapewniając wsparcie dla społeczności żydowskiej oraz innych grup mniejszościowych. ADL w niedzielę wydało oświadczenie, że zapewnił kapitał zalążkowy dla centrum, nie podało jednak szczegółów na temat ile pieniędzy pochłonie inwestycja, ile osób zostanie zatrudnionych lub na kiedy planowane jest otwarcie.

Jonathan Greenblatt, dyrektor ADL w oświadczeniu powiedział: „Teraz bardziej niż kiedykolwiek, w internecie szaleje antysemityzm, islamofobia czy rasizm, nienawiść wręcz eksplodowała, bardzo ważne jest włączenie nowych technologii i zasobów najlepszych w swojej klasie do tej walki”. W samym sercu amerykańskiego przemysłu technologicznego, ADL ma nadzieję na współpracę z ekspertami i przedsiębiorcami od technologii sztucznej inteligencji, baz danych, wirtualnej rzeczywistości.

W ubiegłym miesiącu w 5 700 słowach manifestu o budowaniu lepszych społeczności,  właściciel Facebooka Mark Zuckerberg, powiedział że ma nadzieję , że już w tym roku ADL będzie wstanie wesprzeć jego firmę w walce w pozbywaniu się mowy nienawiści, przemocy graficznej i treści erotycznych z przestrzeni „życia internetowego”.

ADL zapowiada, że jej centrum dowodzenia będzie wychwytywać konkretne przypadki nękania online oraz cyberprzemocy. Planują zgromadzić dane wraz z raportami dotyczącymi autora i zapewnią wgląd do agencji rządowych jak i polityków. Dyrektorem przyszłego centrum ma być Brittana Haller, który dołączył do ADL we wrześniu ubiegłego roku z amerykańskiego departamentu sprawiedliwości, wnosząc doświadczenie w zakresie praw człowieka i kwestii cybernetycznych.

Źródło: https://zionistreport.com/2017/03/adl-takes-censorship-silicon-valley/

Tłumaczenie Sobrius

Źródło polskie: https://www.nwo.report/nwo/adl-zaostrzy-cenzure-planuje-zbudowac-nowoczesne-centrum-dowodzenia-dolinie-krzemowej.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *