Strona główna > Bez kategorii > 92% dla Sarkozy’ego w Izraelu

92% dla Sarkozy’ego w Izraelu

Źródło polskie: http://narodowcy.net/92-dla-sarkozyego-w-izraelu/2012/05/09/

Mimo porażki w wyborach prezydenckich, Nicolas Sarkozy może pochwalić się 92% poparciem w Izraelu. Przed wyborami izraelscy publicyści wyrażali negatywne opinie o jego kontrkandydacie.

W Izraelu i na terytoriach palestyńskich, Nicolas Sarkozy może pochwalić się 92% poparciem, przy 8% dla socjalisty Francoisa Hollande’a. W głosowaniu wzięło udział jednak tylko 21% uprawnionych, czyli 13146 wyborców na ponad 62 tysiące zarejestrowanych. Dobry wynik centroprawicowy, ustępujący prezydent, uzyskał już w pierwszej turze, gdy zagłosowało na niego 80,5% głosujących przy 8% poparciu dla Hollande’a. Na terytorium Palestyny zwyciężył natomiast nowy prezydent Francji, otrzymując 82,6% głosów przy 16% dla Sarkozy’ego. W Palestynie głosowało 75 na 219 zarejestrowanych osób.

Przed wyborami izraelscy publicyści wypowiadali się pozytywnie o Nicolasie Sarkozym. Prezes Rady Instytucji Żydowskich we Francji Richard Prasquier, w artykule opublikowanym 25 kwietnia w dzienniku Haaretz, wyrażał zaniepokojenie francuską lewicą, mającą negatywną opinię o państwie Izrael i ukazującą wrogość wobec niego. Zdaniem Prasquiera zwycięstwo lewicy, może zapoczątkować falę komunistycznych i lewicowych demonstracji przeciwko syjonizmowi.

Źródło: Le Figaro

MM

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.