Strona główna > NWO > Stop Syjonizmowi > 90% dzieci w Polsce ma chore zęby.

90% dzieci w Polsce ma chore zęby.

Za: http://mareklipski.nowyekran.pl/post/90275,90-dzieci-w-polsce-ma-chore-zeby

Data publikacji: 3.04.2013

sto1Badania naukowców w Polsce są szokujące.Spada liczba osób korzystających z opieki dentystycznej w ośrodkach zdrowia. W 1978 roku 92 proc. Polaków leczyło zęby, w 1998 roku-60 proc.,w 2002 roku-31 proc., a w 2010-28 proc.W roku 2013? Protesty? Gdzie?

Szczerbaty jak Polak.?   Tego   chcą   politycy w Polsce?  Dentyści podnoszą alarm,  który dla polityków w Polsce nie ma znaczenia.Zdrowie  zaczyna   się   od zębów.

„O zdrowiu jamy ustnej coraz częściej mówi się w kontekście chorób układu krążenia, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz innych schorzeń cywilizacyjnych, a stomatologię zaczyna się postrzegać interdyscyplinarnie. Oznacza to, że próchnica, choroby przyzębia, czy utrata własnych zębów, są nie tylko sprawą stomatologów, ale internistów, kardiologów, diabetologów, nefrologów.”

„Kardiolodzy i dentyści są pewni, że choroby zębów i dziąseł są czynnikiem ryzyka chorób sercowo – naczyniowych. Naukowcy alarmują, że wielu chorych po zawale mięśnia sercowego ma problemy stomatologiczne. Uczeni uważają wręcz, że wyleczenie chorób przyzębia pomoże w leczeniu chorób sercowo – naczyniowych. Jednak na razie uznane, międzynarodowe towarzystwa naukowe oficjalnie nie podają chorób przyzębia jako czynnika ryzyka w chorobach sercowo – naczyniowych, wszystko przez to, że badania przeprowadzane są na zbyt małej grupie chorych.Informacje w roku 2013 są jeszcze bardziej dramatyczne.

Poniżej podaję cytaty internautów bez lektoratu i korrektury.

nnuu [2012-09-06 07:29]
” dr Iwona Sanak wskazuje, iż winni są przede wszystkim rodzice…” Pani doktor, nie ma Pani racji. Wiem coś o tym. Bezpłatne przychodnie stomatologiczne są beznadziejne: źle wyposażone, bardzo słabi lekarze. Pani doktor źle zaplombowała ząb mojego dziecka, a potem upierała się, że córka histeryzuje, nic ją nie boli. Każda wizyta, to miesiące czekania i stres zarówno dla dziecka jak i rodziców. Leczenie u prywatnych stomatologów jest bardzo drogie. A więc zamiast pisać bzdury, jacy to rodzice niedbali, proszę zorganizować NA DOBRYM POZIOMIE, BEZPŁATNE leczenie dzieci. Ci rodzice, którzy mają pieniądze, zapłacą by dziecko nie cierpiało. Ci którzy nie mają, trudno… nie stać ich na prywatnych dentystów.

~tt [2012-09-06 07:32]
Jestem dentystą 33 lata i nie jeden pomysł widziałem. Po roku 89 pracowałem w szkolnym gabinecie. Pewnego dnia przyszedł dyrektor szkoły i kierownik Ośrodka z pielęgniarką. To była komisja likwidacyjna. Zaczęli wyrzucać wszystko na podłogę , jak dzikusy i złomować. Powiedzieli, że będzie dużo lepiej, bo jest Solidarność.

jsg2 [2012-09-06 01:44]
Jaka profilaktyka, mam 36 lat i gdy byłem młody, była profilaktyka, dentysta co pół roku ZA DARMO, a teraz ilu rodziców stac na to,aby wydać 50 pln na przegląd zebów u dzieci ( czesto kończy się 3 plombami za 300) no ilu, odpowiedzią jest owy artykuł tylko 10% rodziców stać, reszta 90% ma próchnicę,,,i o taką Polskę walczyli Wasi rodzice…………………………….TO PRZYKRE, a tak z ciekawości dla pana pseudo ministra finansów, kto z nas otrzymał kiedykolwiek paragon u stomatologa…………………….to jest szara strefa..a nie paragon za bułkę za 0,30 gr, karajcie tam za niewydanie paragonów

~BERLINER [2012-09-06 06:30]

NIEMCY – tu do 18 roku życia DENTYSTA jak leczenie-wstawianie jest darmowe i nie zależnie od zarobków rodziców a okresowo do szkoły przychodzi dentysta i sprawdza zęby dając skierowanie na leczenie. Wszyscy dorośli jak i małżeństwo są na zasiłku lub osoba pracuje ale po odjęciu od zarobku opłaty za mieszkanie-ogrzewania + na utrzymanie się i ta suma jest mniejsza ma też darmowe leczenie-wstawienie tak jak teraz było u mojej żony kasa zapłaciła 6325 Euro.

Zródła:http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Eksperci-ponad-40-proc-polskich-emerytow-jest-bezzebnych,112772,14.html

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/

http://www.osk.am.wroc.pl/cgi-bin/news/gazeta.cgi?nr=26&?zr=107

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3168867.html

http://www.roik.pl/przez-zdrowe-zeby-do-zdrowego-serca/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w

PRÓCHNICA U DZIECI – BEZBOLESNE LECZENIE ZĘBÓW

http://www.stomatologiadziecieca.com/leczeniedzieci.php?id=prochnica_w_zebach_mlecznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.