Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > 8 różnic pomiędzy Kościołem Wiernym Chrystusowi a Kościołem Oportunistycznym

8 różnic pomiędzy Kościołem Wiernym Chrystusowi a Kościołem Oportunistycznym

W okresie nazistowskich Niemiec zrodził się ruch Kościoła Wiernego, który sprzeciwił się ruchowi kościoła Rzeszy, kiedy ten drugi stał się ręką faszystowskiego, narodowo-socjalistycznego ruchu. Z 18 tysięcy pastorów Niemiec, w tym okresie (od 1933 roku do 1945 roku), poniżej 5 tysięcy zgadzało się z Kościołem Wiernym.

a1

Tak więc jedynie resztka trzymała się nauczania biblijnego a ponad połowa kościołów poszła na kompromis ze względu na polityczny i społeczny nacisk. Niestety, pokazuje to, że w krytycznym momencie ogromny procent pastorów, kościołów i, tak zwanych, chrześcijan, podda się najprawdopodobniej naciskom i pozwoli normom kultury stać się ich przekonaniami zamiast chrześcijaństwa.

a2

Widzimy, że to samo dzieje się dzisiaj w kościołach w USA i poza ich granicami. Ze wzrastającym tempem prześladowań wolności religijnej może dzisiaj powstać ogromny podział w kościele pomiędzy Kościołami Wiernymi a kościołami oportunistycznymi i jest to zjawisko podobne do tego, które wydarzyło się w nazistowskich Niemczech.

a3

Ten podział będzie oparty nie na przynależności do danej denominacji ale na stopniu wierności podstawom biblijnym. To smutne ale prawdziwe, że coraz więcej wierzących będzie wkrótce odchodziło od podstawowych wartości biblijnych i standardów biblijnych żeby nie zostać napiętnowanym albo prześladowanym i żeby nie utracić wpływów w społeczeństwie.

Israeli President Shimon Peres and Ecumenical Patriarch Bartholomew of Constantinople embrace during invocation for peace in Vatican Gardens

W Ewangelii Św. Jana 12:42:43, widzimy, że liczni współcześni Jezusa wierzyli w Niego ale nie wyznawali Go dlatego, że umiłowali oni chwałę ludzką bardziej niż chwałę Boga.

a

Kościół Wierny i Kościół Oportunistyczny.

Następujące punkty są różnicami pomiędzy „Kościołem Wiernym (wyznającym)” a „Kościołem Oportunistycznym”, które ujawniły się w przeciągu wielu wieków:

1 – W Kościele Wiernym Chrystus stoi powyżej kultury. Kościół Oportunistyczny, idący na kompromis, dopasowuje Chrystusa do kultury. Kościół Wierny wierzy, że Jezus Chrystus jest Panem wszelkiego stworzenia. Dlatego stara się pokazać Chrystusa w każdej sferze kultury. Kościół Oportunistyczny, który idzie na kompromis, stoi na stanowisku dostosowywania się. Dlatego Chrystus w którego on wierzy i którego on głosi jest utworzony przez kulturę w której on żyje.

Prime Minister Netanyahu greets Ecumenical Patriarch of Constantinople Bartholomew I

2 – Kościół Wierny mocno trzyma się Słowa Bożego pomimo przeciwności. Kościół Oportunistyczny, który idzie na kompromis, zmienia Słowo Boże pod naciskiem przeciwności. W Ameryce, jest to zupełnie prawdopodobne, że wkrótce nielegalne będzie głoszenie niektórych ustępów z Biblii, które mówią o ludzkiej seksualności. Z tego powodu wielu zmieni swoją teologię ażeby dopasować się do kultury, natomiast Kościół Wierny będzie głosił Słowo Boże pomimo kar pieniężnych nakładanych przez władze, pomimo procesów sądowych a nawet kar pozbawienia wolności.

a5

3-Kościół Wierny stawia Królestwo Boże powyżej swojej kultury i przynależności etnicznej. Kościół Oportunistyczny, który idzie na kompromis, stawia swoją przynależność etniczną powyżej Królestwa Bożego. Kościół niemiecki w okresie rządów nazistowskich stawiał nacjonalizm i swoje aryjskie dziedzictwo powyżej Słowa Bożego. Liczni duchowni i wierni patrzą dzisiaj na Pismo Święte poprzez pryzmat swojej etnicznej przynależności i narodowości niż raczej poprzez właściwą interpretację Pisma Świętego. Kiedy (i jeżeli) nasz kraj (USA – tłum.) oficjalnie zdelegalizuje chrześcijaństwo to szybko zobaczymy kto z nas będzie wiernym a kto oportunistą idącym na kompromis. Pod wieloma względami praktyka biblijnego chrześcijaństwa jest już nielegalna, na przykład w tych wypadkach kiedy wierzący próbują wnieść swoją wiarę do pracy, dlatego, że prywatny chrześcijański biznes nie ma takiego poziomu ochrony dzisiaj jaki mają kościoły lokalne.

a6

4- Kościół Wierny zmienia metody swego nauczania. Kościoł Oportunistyczny, który idzie na kompromis, zmienia nauczanie, które głosi. Chociaż to mądre i biblijne ażeby Ciało Chrystusa było istotą kultury w głoszeniu Ewangelii to nigdy nie powinno stawiać się istoty kultury powyżej wierności Biblii. Kościół Oportunistyczny idący na kompromis stawia istotę kultury powyżej wierności Biblii. Dlatego zmienia on nie tylko metody nauczania ale i samo przesłanie Biblii.

a1,1

5- Kościół Wierny to szczątkowa mniejszość w Kościele i w państwie. Kościół Oportunistyczny idący na kompromis chce być w mainstreamie i w Kościele i w państwie. Kościół Wierny doświadcza długich okresów samotności i wyobcowania we własnym społeczeństwie. Kościół Oportunistyczny, idący na kompromis, bardziej pragnie być w głównym nurcie kultury niż w bożym potoku Łaski i obecności Boga.

a1,2

6- Kościół Wierny jest karany przez władze. Kościół Oportunistyczny, idący na kompromis, jest przez władze ceniony. W tym czasie kiedy Kościół Wierny jest prześladowany i odrzucany przez humanistyczne państwo to Kościół Oportunistyczny, idący na kompromis, jest przez ultralewicowych radykałów szanowany i wykorzystywany jako wzorcowy model tego jak powinien Kościół współpracować z państwem.

a1,5

7- Kościół Wierny proroczo głosi prawdę władzom. Kościół Oportunistyczny, idący na kompromis, jest uległy wobec tych, którzy mają władzę. Kościół Wierny wie, że w różnych okresach jego istnienia nie zyska wielu nowych wiernych i nie przeżyje społecznej transformacji. W najlepszym wypadku może on proroczo dawać świadectwo elicie kulturalnej i otaczającym go społecznościom. Ze względu na fakt, że Kościół Oportunistyczny, idący na kompromis, rozkoszuje się władzą i prestiżem, którymi nagradza go elita, to zawsze jest uległy a nigdy się nie opiera.

a1,9

8- Kościół Wierny pragnie czcić i wielbić Boga. Kościół Oportunistyczny, idący na kompromis, pragnie oddawać chwałę ludziom. Koniec końców istota leży w tym czy żyjemy w celu wielbienia ludzi czy Boga? Jeżeli w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni to będziemy wstrząśnięci wielką ilością mega-kościołów, średnich kościołów i małych kościołów, które odejdą od Słowa Bożego tylko dlatego żeby nie zakończyć swojego istnienia.

Duch zaś jawnie mówi, że w czasach ostatecznych niektórzy odstąpią od Wiary, przystaną do duchów uwodzicieli i do nauk czartowskich, w obłudzie mówiących kłamstwo...
Duch zaś jawnie mówi, że w czasach ostatecznych niektórzy odstąpią od Wiary, przystaną do duchów uwodzicieli i do nauk czartowskich, w obłudzie mówiących kłamstwo…

————————————————————————————————————–

W pewnym momencie my wszyscy będziemy musieli przejść przez najwyższą próbę, która pokaże czy bardziej pragniemy Boga od miłości do własnego życia albo czy kochamy nasze przyjemności, wygody i materialne rzeczy bardziej niż Boga. Zaprawdę, jeżeli wyznajemy Chrystusa przed ludźmi to on wyzna nas przed Ojcem Niebieskim. Ale jeżeli wyrzekniemy się Go przed ludźmi to i On wyrzeknie się nas przed Swoim Ojcem Niebieskim.

„Każdy więc, który mnie wyzna przed ludźmi, wyznam go i ja przed Ojcem moim, który jest w niebiosach. Kto by zaś zaparł się mnie przed ludźmi, zaprę się go i ja przed Ojcem moim, który jest w niebiosach” (Ewangelia Św. Mateusza 10-32:33).

Joseph Mattera

UWAGA! Ilustracje dodane przez red. W-P.

Za: http://rpczmoskva.org.ru/stati/joseph-mattera-8-otlichij-mezhdu-ispoveduyushhej-i-idushhej-na-kompromiss-cerkovyu.html

Data publikacji: 2.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.