Strona główna > Świat > 6 punktów do zapamiętania o prawdziwej przyczynie kryzysu syryjskiego kiedy Europa posłusznie ustawia się do wojny z Rosją

6 punktów do zapamiętania o prawdziwej przyczynie kryzysu syryjskiego kiedy Europa posłusznie ustawia się do wojny z Rosją

Kiedy Francja, Brytania i teraz Niemcy posłusznie ustawiają się na wojnę z Rosją, możesz wysłać to każdemu kto pyta Cię „czy uważasz, że powinniśmy pozwalać ISIS na ścinanie ludziom głów?”

a

  • Merkel: więc… wysłaliśmy już wojsko, tak? Nie ma co o tym mysleć, Barack mówi niemozliwe by coś poszło źle…
  • Cameron: to znaczy… czy IMF nie wykupił wszystkich rosyjskich nuków, czy coś?
  • Hollande: powiedzcie mi szczerze, czy uważacie, że wyglądam TROCHĘ jak de Gaulle?
  1. Świecki rząd Bashara al Assada w Syrii stanowi główną przeszkodę dla ambicji USA/NATO podzielenia Bliskiego Wschodu, wykorzystania jego zasobów i dalej okrążać Rosję, jak nakreślono w kilku dokumentach.
  2. USA/NATO planowały zaatakować Syrię i usunąć Assada w 2013, a jako pretekst wykorzystały to, że rzekomo użył broni chemicznej w Ghouta. Ale plan został udaremniony kiedy a) ataki bronią chemiczną okazały się być prawdopodobnie dokonane przez wspieranych przez zachód „rebeliantów”, i b) Rosja interweniowała dyplomatycznie by wynegocjować oddanie zapasów syryjskiej broni chemicznej, przez co niepotrzebna była akcja militarna.
  3. USA/NATO zareagowały na to tworząc ISIS (jedną z kilku grup dżihadystów walczących z Assadem) – jako nowe straszydło. Zbroili je i szkolili jednocześnie rozwijając ich straszny obraz medialny, żeby w końcu uzasadnić inwazję na Syrię, którą musieli zaniechać. Ta nowa inwazja miałaby rzekomo pokonać ISIS, ale naprawdę byłaby powrotem do oryginalnego planu pozbycia się Assada. I naprawdę ISIS będzie współpracował z US/NATO, a nie przeciwko nim.
  4. Ten drugi plan również zaczął się rozwikływać bo a) ISIS i inni dżihadyści okazali się mieć mniej sukcesów w pokonaniu armii syryjskiej niż oczekiwano, i b) bo Rosja nieoczekiwanie zainterweniowała i zaczęła bombardować ISIS i inne wspierane przez NATO armie w regionie.
  5. W obliczu potencjalnej ostatecznej klęski ich planu dominacji na Bliskim Wschodzie, USA/NATO zmobilizowały swoje europejskie marionetki żeby wycofały się ze swoich wcześniejszych decyzji trzymania się z dala od Syrii, i by wysłały swoje wojska do walki z syryjską armią i Rosją.
  6. „Nasi chłopcy” nie będą walczyć z ISIS, bez względu na to co mówią wam media. ISIS jest po naszej stronie. ISIS to NATO. „Nasi chłopcy” będą walczyć razem z ISIS i łajdackimi najemnikami i lunatykami i socjopatycznymi masowymi mordercami zabijającymi syryjskich cywilów, żołnierzy armii syryjskiej, a może nawet Rosjan (z których wszyscy faktycznie zwalczają ISIS). Merkel, Hollande, Cameron i wszyscy inni uśmiechający się kretyni posłusznie ustawiają się na III wojnę światową w obronie amerykańskiego imperializmu. Bo są zbyt bezwolni, skorumpowani i głupi by wiedzieć co robią.

Źródło: http://off-guardian.org/2015/12/04/six-points-to-remember-about-the-true-origins-of-the-syria-crisis-as-europe-obediently-lines-up-for-war-with-russia/

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.