Strona główna > Zdrowie > 6 naszpikowanych GMO marek, kupowania których należy unikać.

6 naszpikowanych GMO marek, kupowania których należy unikać.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek: których firm powinno się całkowicie unikać, czy to dlatego, że tworzą one niskiej jakości żywność, czy to dlatego, że ingerują w nasze prawa konsumenckie? Poniżej można zobaczyć sześć wielkich graczy branży spożywczej, których należy unikać. Możesz bojkotować ich produkty lub możesz napisać petycję i poprosić ich, aby zatrzymali wyrzucanie pieniędzy na kampanię anty-etykietowania.

Oto 6 ogromnych konglomeratów, które naruszają twoje prawo wiedzieć, co jest w żywności.

gmo-label

  1. Pepsi-Co (w tym Frito-Lay i Doritos) Ten moloch prawie w ogóle nie został dotknięty przez frustrację konsumentów z powodu GMO, chociaż jest tak samo winny jak wiele innych firm, jeśli chodzi o tajemnice żywności. Jest to również firma, która musiała wydać 9.000.000 dolarów na pozew z powodu fałszywej reklamy soku – twierdziła, że produkt jest „naturalny” i „100% sok”, gdy w rzeczywistości był pełen GMO. Pepsi-Co wydaje duże pieniądze na kampanię anty-znakowania. Firma jest na szczycie listy z 1.620.899 dolarów darowizny, aby utrzymać cię w niewiedzy na temat GMO.
  2. Kellogg Firma Kellogg niedawno wydała 5.000.000 dolarów z powodu pozwu o fałszywie etykietowane produkty jako „całkowicie naturalne” lub „bez sztucznych dodatków”. Ona również wydała 1.600.000 dolarów na pokonanie inicjatyw w zakresie znakowania GMO. W badaniach laboratoryjnych stwierdzono także, że Kellogg używa 100% GMO kukurydzy do produkcji płatków śniadaniowych i innych produktów.
  3. General Mills GM mówi: ”Nie używamy składników modyfikowanych genetycznie w oryginalnych Cheerios. Nasz główny składnik – całe ziarno owsa – i nie jest to owies GMO. Używamy niewielkich ilości skrobi kukurydzianej i tylko jeden gram cukru na porcję dla smaku. Ale nasza skrobia kukurydziana pochodzi z non-GMO kukurydzy , używamy tylko non-GMO czystego cukru trzcinowego. ” Jest to tylko jeden z rodzai płatków, które sprzedają. Tylko dwa procent akcjonariuszy spółki popierają całkowity zakaz GMO. Prezes GM mówi, że „nie widzi powodu, aby na terenie Stanów Zjednoczonych zakazywać używania składników z upraw biotechnologicznych.”
  4. Nestle / Gerber Co. Firma używa GMO w żywności dla niemowląt. Czy muszę mówić więcej? Firma usunęła GMO z dań dla dzieci w RPA pod presją publiczną, ale GMO nadal jest w wersjach dla amerykańskich nabywców. Potrawy takie jak Dobry Start i inne zawierają GM olej sojowy, lecytynę sojową GM i GM maltodekstryną, jak również syrop kukurydziany pochodzący z upraw modyfikowanych genetycznie. Wraz z Pepsi-Co i Coca-Cola, firma wydała ponad 1 mln USD w pokonaniu etykietowania GMO w Waszyngtonie, a nawet wiecej do pokonania etykietowania w stanie Oregon.
  5. Hershey Czy nadal będziesz lubił czekoladę po stwierdzeniu, że Hershey przekazał 800.000 dolarów, aby pokonać kalifornijskie Prop37 i waszyngtońskie I-522, a kolejne 500.000 dolarów, aby pokonać tegoroczne inicjatywy w stanie Oregon i Colorado? Firma ma tylko jedną organiczną markę – Dagoby. Czas do bojkotu? Istnieją setki non-GMO producentów czekolady.
  6. Coca-Cola To imperium napojów wydało ponad 1,5 miliona dolarów, aby twoje zęby gniły od spożywania ich napoi, wypełnionych GMO. Wykorzystuje ona również syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, który jest prawie całkowicie uzyskany z GMO kukurydzy.   Firma Kraft jest również dużym zwolennikiem GMO. Jej strona internetowa mówi: „Wykorzystanie genetycznie zmodyfikowanych (GM) składników jest nie tylko bezpieczne dla ludzi i naszej planety, ale również niesie szereg istotnych korzyści.”

Żródło: http://www.getholistichealth.com/41123/6-gmo-loaded-brands-you-should-avoid-buying/

Tłumaczenie: Olga

Przeczytaj koniecznie:

Monsanto – Historia Zniewolenia Ludzkości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *