Strona główna > Polska > 360 milionów zł na wsparcie ukraińskich przedsiębiorców

360 milionów zł na wsparcie ukraińskich przedsiębiorców

Wspieranie przedsiębiorców na Ukrainie przez prezydencki fundusz będzie kosztowało polskich podatników 359 800 000 zł.

Bronisław-Komorowski

Jak przyznał na antenie radia RMF FM doradca Bronisława Komorowskiego Olgierd Dziekoński Polska utworzy fundusz, którego celem będzie wsparcie małych i średnich firm na Ukrainie.

„Ta formuła zakłada, że zarezerwujemy pieniądze na inwestycje w wybrane przez zespół analityków firmy. Dajemy na to trzy lata. Przewidujemy, że to przyniesie dobry zwrot na kapitale dla nas i wprowadzi zasady przejrzystego, uczciwego zarządzania firmami. Dzięki temu zabezpieczymy polskie firmy przed ryzykiem korupcji, które na Ukrainie wciąż jest obecne” – tłumaczył Dziekoński.

Fundusz według założeń prezydenckiego pomysłu ma współtworzyć państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego oraz PKO BP, w którym 31% udział posiada Skarb Państwa. W sumie na realizację zadania mają one przeznaczyć 100 mln $, czyli 359,8 mln zł.

„Wstępnie rozmowa pomiędzy Ministerstwem Finansów, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i PKO BP mówi o zarezerwowaniu kwoty na poziomie 100 milionów dolarów, czyli około 300 milionów złotych. Zakładamy, że w ciągu pierwszych trzech lat wejdziemy w 30 do 50 projektów, co oznacza, że na każdy z nich przeznaczymy od 250-300 tysięcy dolarów, do kilku milionów” – mówił doradca Komorowskiego.

Za: http://polskiepiekielko.pl/359-800-000-zl-na-wsparcie-ukrainskich-przedsiebiorcow/

Źródło: RMF

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *