Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > 3,1 miliarda dolarów dla Izraela z pustej kasy

3,1 miliarda dolarów dla Izraela z pustej kasy

aAIPAC – organizacja zrzeszająca Amerykanów w pro-Izraelskim lobby na swojej stronie internetowej zwraca się do czytelników aby wywierali presję na reprezentujących ich w Waszyngtonie kongresmenów i senatorów aby dopilnowali oni realizacji amerykańskich zobowiązań finansowych dla Izraela na rok 2014.

W przypomnianym na portalu fragmencie umowy między Izraelem a USA zawartym w 2007 roku znajdujemy zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do przekazania Izraelowi 30 miliardów dolarów z przeznaczeniem na obronę w ciągu 10 lat, zaczynając od 2009 roku.

Prezydent Obama w propozycji budżetowej na rok 2014 ujął 3,1 miliarda dolarów dla Izraela jako pomoc ze strony USA. Kwota ta to rata za szósty rok realizacji dziesięcioletniego zobowiązania podjętego przez prezydenta George W. Busha w 2007 r.

W budżecie na 2014 rok Prezydent Obama dodatkowo zażądał 220,3 milionów na finansowanie izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome.

Apel AIPAC w żadnym miejscu nie wspomina o kłopotach finansowych Stanów Zjednoczonych pamiętając jedynie o zobowiązaniach dla Izraela.

Polityka żydowskiego lobby w USA ukierunkowana na zaspokajanie potrzeb Izraela bez oglądania się na kryzysowy stan ekonomii amerykańskiej coraz mniej podoba się mieszkańcom USA. Tym bardziej, że mocno krojony jest budżet krajowy co odczuwają na co dzień.

Biorąc pod uwagę, że większość kongresmenów i senatorów sympatyzuje z żydowskim lobby nie należy spodziewać się aby zostały obcięte zobowiązania na potrzeby Izraela, raczej demokratycznie zostaną przegłosowane cięcia w potrzebach Amerykanów. Tym bardziej, że ciągle administracji USA ma od kogo pożyczać.

Waldemar Glodek

Źródło: http://www.polishclub.org/2013/10/23/waldemar-glodek-31-miliarda-dolarow-dla-izraela-z-pustej-kasy/

Za: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=9558&Itemid=56

WHITE SLAVE TO THE JEW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.