Strona główna > NWO > 30 pytań. Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat masonerii

30 pytań. Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat masonerii

 Wszystkie  odpowiedzi opierają się na cytatach pochodzących  z masońskich ksiąg, których autorami są masoni najwyższego stopnia wtajemniczenia.  Ujawniona wiedza była przez stulecia przekazywana w tajemnicy w bardzo wąskim gronie adeptów masonerii, dziś jest ona na wyciągnięcie ręki.

masoneria22[1]

Poniżej znajduje się 30 najczęściej zadawanych pytań odnośnie masonerii wraz z odpowiedziami.

Pytanie 1

 Biblia króla Jakuba jest na ołtarzach  lóż masońskich. Czy to nie jest dowodem, że Masoneria jest organizacją chrześcijańską i opiera się na Biblii?

W większości siedzib masońskich rytu szkockiego  korzysta się z Biblii podczas ceremonii, najczęściej jest to biblia masońska ale korzysta się również z  przekładu protestanckiego King James Version of the Bible,tzw. Biblia Króla Jakuba [ przekład z 1611r.]

W lożach rytu francuskiego rolę tę spełnia tzw. Masońska Konstytucja.

Ruch masoński przyjmuje na członków wyznawców wszystkich religii (w tym chrześcijaństwa, judaizmu, buddyzmu, islamu). Loże wymagają od kandydatów jedynie wiary w Wielkiego Budowniczego Wszechświata, nie akceptują natomiast ateistów.

„Jeśli masoneria byłaby chrześcijańską instytucją, żaden Żyd, Muzułmanin czy Buddysta, nie mógłby sumiennie w niej uczestniczyć.”

[Albert Mackey, „Encyklopedia Wolnomularstwa”, str. 182, 33-ego stopnia mason.]

„Masoneria nie ma nic wspólnego z Biblią, nie opiera się na Biblii, gdyby tak było, to nie byłoby masońskie, to byłoby coś innego.

[„The Digest  of Masonic Law”, str.207-209]

masonic-bible[1]
Biblia na ołtarzach masońskich świątyń

  Wideo poniżej przedstawia masońską biblię z 1923 roku oraz jej kabalistyczne treści:

Pytanie 2

W jaki sposób Masoneria odnosi się do Boga?

   „Humanity, in-toto (łac)- Ludzkość będzie spełniona, kiedy stanie się personalizacją Boga”

[ „Mystic Masonry”, str. 136, J.D. Buck, mason 32-ego stopnia]

Pytanie 3

Kim był Albert Pike?

Albert Pike jest uznawany za jednego z najwybitniejszych masonów, jego dzieło „Morals and Dogma” (Moralność i Dogmaty) jest masońskim przewodnikiem dla masonów  najwyższych stopni (30-33).

Pomnik Alberta Pike znajduje się w Waszyngtonie w sąsiedztwie Białego Domu przy Judiciary Square

3142325883_870335cd7e[1]
Monument Alberta Pike, Judiciary Square, Washington, D.C.

Hause of Temple – Świątynia Masonerii Rytu Szkockiego w Waszyngtonie, na filmie przestawiona jest sala główna z ołtarzem. W ostatnich kilku dekadach masońskie świątynie otworzyły swoje drzwi dla zwiedzających (profanów) pokazując światu, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Osoba oprowadzająca turystów przestawia Alberta Pika, jako wybitnego masona najwyższego 33 stopnia, Wielkiego Komandora Masonerii Rytu Szkockiego, twórce masońskich rytuałów oraz autora masońskiego arcydzieła „Morals and Dogma”. Ciało Alberta Pike zostało pochowane w podziemiach świątyni.

Uwaga:

Opis Alberta Pike na polskiej stronie portalu Wikipedia został zredagowany przez dr. Norberta Wójtowicza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Pike

Autor opisu Wikipedia jest również autorem tekstów na portalu „Wirtualny Wschód Wolnomularski”, gdzie możemy przeczytać o jego wielkich zasługach dla Masonerii:

„W poniedziałek na kolejnym spotkaniu „Pod Akacją” wręczono doroczne wyróżnienie dla autora najlepszych publikacji o masonerii i masonach – „Złote Pióro” przyznawane przez redakcję „Wolnomularza Polskiego”. Nagrodę otrzymał tym razem dr Norbert Wójtowicz z Wrocławia (ur. 1972).

…Publikował przede wszystkim w następujących pismach: „Rojalista – Pro Patria”, „Szewska Pasja”, „Posłaniec Serca Jezusa”, „Wspólnota Wiary”, „Wolnomularz Polski”, „Wiedza Tajemna”, „Racjonalista”. życzylibyśmy sobie, aby tak piszących o masonerii teologów przybywało… Laureatowi gratulujemy!”

cały tekst wraz ze zdjęciami w linku poniżej:

Albertowi Pike przypisuje się opracowanie w latach 1859-1871 planu dla trzech wojen światowych, a także co najmniej dwóch wielkich rewolucji, po których miał zapanować „Nowy Porządek Świata”, wspomniany wcześniej przez założyciela bawarskiego zakonu Iluminatów, Adama Weishaupta.

W Waszyngtońskiej loży rytu szkockiego znajduje się także osobny pokój poświęcony jego osobie, 1 minutowy film z pokoju Alberta Pike poniżej.

Pytanie 4

 Czy Masoneria jest religią?

„Każda loża masońska jest świątynią religii, a jej nauki są wskazówkami w religii.”

[ „Morals and Dogma” , str. 213. Albert Pike  mason 33-ego stopnia]

Doskonałym przykładem zakłamanej polityki masońskiej, jest objaśnienie Alberta Pike dotyczące religii. W „Morals and Dogma” przy instruktażu dla masonów 10 stopnia Albert Pike poucza, że Masoneria nie jest religią, natomiast  masonom 13 stopnia, Pike oświadcza,  że Masoneria jest religią.

Masoneria to seria długich korytarzy pełnych dymu i luster, mających na celu umyślnie wyprowadzić większość masonów w błąd, tak aby nigdy nie poznali prawdziwej doktryny, która jest przeznaczona tylko dla nielicznych masonów najwyższych stopni.

„Morals and Dogma” znajduje się na oficjalnej stronie amerykańskiej masonerii rytu szkockiego:

http://www.freemasons-freemasonry.com/apikeintro.html

 jest także do pobrania w formacie PDF (j.ang.)

Pytanie 5

 Czego poszukuje Masoneria?

„Masoneria poszukuje światła. To poszukiwanie prowadzi nas bezpośrednio do tyłu, czyli do Kabały.”

[ “Morals and Dogma” , str. 741 Albert Pike ]

Pytanie 6

Czym jest Kabała?

„Wszystkie naprawdę dogmatyczne religie wyemitowały z Kabały i wracają do niej; wszystko jest naukowe i okazałe w religijnych snach członków zakonu Illuminatów... wszystkie masońskie stowarzyszenia zawdzięczają temu swoją tajemniczość i symbole.”

[„Morals and Dogma”, str. 744 Albert Pike]

Pytanie 7

Tak więc, jeśli Kabała jest starożytną praktyką okultyzmu; to czy symbole, słowa, wyrażenia masońskie maja zastosowanie również w okultyzmie?

„We współczesnych rytuałach, znaleźć można terminy i wyrażenia, które są używane w masonerii, stowarzyszeniu Golden Dawn (Złoty Brzask) oraz innych podobnych okultystycznych stowarzyszeniach.”

[Arnold i Patricia Crowther, „The Secrets of Ancient Witchcraft” („Tajemnice Starożytnej Magii”), str. 22]

 

Jeśli Masoneria opiera się na okultystycznej religii, to z pewnością wielu jej członków musi czerpać ze źródeł okultystycznych? 

Bardzo wielu wybitnych i szanowanych masonów było praktykującymi okultystami, byli oni autorami okultystycznych publikacji, w których sami przedstawiali siebie jako magów.

images96BEQJU2
Dr. Gerard Encausse Papus (1832–1907)

Papus, właśc. Gérard Encausse (ur. 13 lipca 1865 w A Coruña, zm. 25 października 1916 w Paryżu) – francuski lekarz, hipnotyzer, okultysta, ezoteryk, teozof,różokrzyżowiec, martynista.

Syn chemika Louisa Encausse (1832–1907) i Irène z domu Pérez. Gdy miał cztery lata, jego rodzina przeniosła się do Francji, tam odebrał edukację. W młodości zainteresował się alchemią, tarotem, magią, Kabałą, i zgłębiał dzieła na ten temat w paryskiej Bibliothèque nationale.

W 1887 roku był współzałożycielemTowarzystwa Teozoficznego, ale w 1890 roku wystąpił z niego i założył własne koło ezoteryczne – Groupe indépendant d’étude ésoterique. Został też członkiem Ordre Kabbalistique de la Rose-Croix. Mniej więcej w tym czasie przyjął pseudonim Papus, zaczerpnięty z dzieła Apoloniusza z Tiany Nykthemeron . W 1894 roku na Uniwersytecie Paryskim otrzymał tytuł doktora medycyny.

Podczas „Międzynarodowej Konferencji Masońskiej” w Paryżu w dniu 24 czerwca 1908 roku Papus po raz pierwszy spotkał Theodora Reuss. Obaj byli masonami i okultystami, a przy tym bardzo wpływowymi i szanowanymi obywatelami.

Trzykrotnie (1901, 1905, 1906) odwiedzał Rosję i dwór carski, służąc carowi Mikołajowi II i carycy Aleksandrze jako lekarz, ale także znawca ezoteryki.

Podczas I wojny światowej służył jako lekarz wojskowy w armii francuskiej. Zachorował na gruźlicę i zmarł w 1916 roku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Papus

34693[1]
Arkany Okultyzmu, Dr. Gérard Anaclet Vincent Encausse – Papus

 Arthur Edward Waite ( 1857 – 1942) Pisarz, historyk, okultysta, współtwórca talii tarota Ridera-Waite-Smitha.

A. E. Waite dołączył w 1891 r. do Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku, a w 1903 został mianowany  jego wielkim mistrzem, był także członkiem bractwa różokrzyżowców i  założycielem bractwa Różo-Krzyża.

Waite był autorem wielu pism o okultyzmie, różokrzyżowcach, masonerii, czarnej i ceremonialnej magii, kabale i alchemii. Przetłumaczył i wydał wiele ważnych prac mistycznych i alchemicznych. Warte uwagi są jego prace nad Świętym Graalem, na które wywarła duży wpływ przyjaźń z Arturem Machenem. Wiele z jego prac wciąż jest drukowanych: Księga Magii Ceremonialnej, Święta Kabała, i Nowa Encyklopedia Wolnej Masonerii.

Najlepiej jednak jest Waite znany jako współautor popularnej i szeroko znanej talii kart tarota Ridera-Waite’a, oraz jako autor książki „Obrazkowy klucz do Tarota”.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Edward_Waite

colpo2[1]
Arthur Edward Waite ( 1857 – 1942)

Dr. Wynn Westcott – Doktor medycyny, wybitny mason, członek Towarzystwa Różokrzyżowców oraz członek i założyciel okultystycznego Zakonu Golden Dawn.

http://en.wikipedia.org/wiki/William_Wynn_Westcott

List (patrz zdjęcie i link poniżej) świadczy o współpracy Masonerii oraz okultystycznego zakonu Golden Dawn przy tworzeniu liturgicznych  rytuałów:

http://hermetic-golden-dawn.blogspot.ie/2012_06_01_archive.html

rl90[1]

Samuel Liddell MacGregor Mathers (ur. 8 lub 11 stycznia 1854, zm. 5 lub 20 listopada 1918 w Paryżu) – angielski okultysta, mag, jedna z najbardziej wpływowych postaci nowożytnego okultyzmu. Najbardziej znany jest jako założyciel Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku.

Urodził się 8 lub 11 stycznia 1854 w Londynie. Był osobą jak na owe czasy bardzo ekscentryczną; praktykował wegetarianizm i nie palił papierosów. Jego głównymi zainteresowaniami były magia i wojskowość.

Mathers wstąpił do masonerii 4 października 1877. 30 stycznia 1878 został Mistrzem Masonerii, a w 1882 został członkiem Towarzystwa Różokrzyża w Anglii, które w 1903 przekształciło się w Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku.

Mathers znał wiele języków tj. francuski, łaciński, grecki, hebrajski, celtycki (Gaelic) i koptyjski. Przetłumaczył na angielski następujące książki: Księga Świętej Magii Abramelina Maga, Kabała Odsłonięta, Większy Klucz Salomona i Mniejszy Klucz Salomona. Przyczynił się tym samym do ogromnego rozwoju okultyzmu i ezoteryzmu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Liddell_MacGregor_Mathers

ritesofisis[1]
Rites of Isis: Moina and S.L. MacGregor Mathers

Eucharystyczny Rytuał Zakonu Golden Dawn:

Aleister Crowley (1875-1947) brytyjski okultysta, mistyk, medium, alpinista. Autor wielu książek okultystycznych, osławiony satanista, twórca okultystycznej religii Thelemy oraz zakonu Ordo Templi Orientis (OTO). Był zaangażowany się w działalność polityczną oraz członkiem Kościoła Celtyckiego.

weiser-antiquarian-book-catalogue-110-aleister-crowley[1]
Aleister Crowley (1875-1947)

 W 1898 związał się z Hermetycznym Zakonem Złotego Brzasku dzięki znajomości z jego członkiem, Julianem Bakerem, Złoty Brzask był tajemną organizacją krzewiącą nauki różokrzyżowców, alchemików i kabalistów. Ze względu na nieporozumienia w Zakonie, opuścił go i podróżował po świecie. Został buddystą, napisał także w tym okresie kilka powieści.

liber_al_front[1]

W lutym 1904 wyjechał z nią w podróż do Kairu. Tam też spisał swoje największe dzieło okutystyczne Liber AL vel Legis (Księgę Prawa). Jak twierdził Crowley księga prawa dyktował  mu bóg Horus/Lucyfer. Fragment rozdziału 3 księgi prawa:

„Ofiaruj bydło, małe i wielkie; wpierw jednak dziecko…” – cała treść księgi na polskiej stronie OTO:

http://www.oto-pl.org/liberal.html

images8C3TM2UB

W późniejszym okresie Aleister Crowley zmienił swoje imię magiczne na „Mistrz Bestia” („The Master Therion”). W 1925 r. oficjalnie mianowany został głową całego Zakonu OTO Crowley miał także kontakty z masonerią, ale nigdy nie był członkiem tak zwanego regularnego nurtu.

Był swoistego rodzaju „perfekcjonistą” w wykonywaniu magicznych zabiegów, do których używał całego zestawu „magicznych broni”, czyli przyborów, które dawały mu panowanie nad żywiołami i duchami (pentakle, kielichy, miecze, sztylety i różdżki).

Według niego każda istota żywa jest jakby magazynem energii, zróżnicowanym co do ilości i co do jakości, zgodnie z moralnym i umysłowym charakterem danej osoby; w momencie śmierci ludzka lub zwierzęca energia zostaje wyzwolona dla spełnienia magicznego aktu; w związku z tym pisał: „Dla najwyższej duchowej pracy trzeba odpowiednio wybrać ofiarę, która zawiera największą i najczystszą moc. Męskie dziecko o doskonałej niewinności i wysokiej inteligencji jest najodpowiedniejszą i najbardziej satysfakcjonującą ofiarą.

Podkreślał jednocześnie, iż nie można złożyć w ofierze czegoś, co do nas nie należy, w takim sensie, jak np. nasienie mężczyzny będące materialną manifestacją najwyższej duchowej esencji mężczyzny i boskiej mocy kreacji; twierdził, że jeśli nie jest możliwe dokonanie ofiary z człowieka (lub z jego esencji, nasienia), należy wówczas złożyć ofiarę ze zwierzęcia.

Eleusis[1]

W 1905 odbył podróż do Chin, gdzie studiował Yijing – starochińską Księgę Przemian.

Po wojnie, w 1920 roku, wraz ze swoimi Szkarłatnymi Kobietami, trójką dzieci oraz uczniami przeniósł swą siedzibę do farmy w Cefalu na Sycylii, nazywanej odtąd Opactwem Thelemy lub Opactwem Siły Woli. Mieszkańcy opactwa spędzali czas na naukowych badaniach nad wpływem rytuału, praktyk jogicznych, medytacyjnych oraz magii seksualnej i narkotyków, na ludzki umysł. W tym czasie pisał też autobiografię The Confessions. Ściany budynków, w których zamieszkiwał, pokrył malowidłami o tematyce seksualnej i demonologicznej. Najbardziej znanymi malowidłami są te z komnaty koszmarów, w której, będąc pod wpływem narkotyków, można było zmierzyć, oczyścić się i nauczyć kontrolować obszary umysłu zdominowane przez strach.

4bitnews.com-OTO[1]
rysunek przedstawia seksualny rytuał Crowleya

W kwietniu 1923 policja, na rozkaz Benita Mussoliniego, usunęła Crowleya z Włoch. Przeniósł się on do Tunisu. W 1929 został usunięty z Francji. Podczas procesu w Londynie (10 kwietnia 1934), który Crowley wytoczył aktorce Ninie Hamnett za to, że oświadczyła, iż zajmuje się on czarną magią (proces ten przegrał), sędzia powiedział: „Nigdy nie słuchałem rzeczy równie przerażających, odrażających i bluźnierczych jak słowa tego człowieka, który usiłuje się zaprezentować przed nami jako największy żyjący poeta”.

W 1929 w Lipsku ożenił się z Marią Ferrari de Miramar.

W ostatnim okresie życia wiele czasu poświęcił na spisywanie swoich doświadczeń magicznych, czego owocem była m.in. Księga Thotha (1944) oraz słynna talia tarota, Tarot Thota (Thoth Tarot), wykonana przez brytyjską malarkę Friedę Harris.

b09316dc547fc232dcf9981f5a54c9b1[1]
Okładka albumu The Beatles na której znajduje się wizerunek Crowleya

 Zmarł w 1947 roku, cztery dni później w krematorium w Brighton odbył się „Ostatni Rytuał” zorganizowany przez przyjaciół Crowleya. Twórczość Crowleya była inspiracją dla wielu artystów, także współczesnych. Crowley napisał też pewien rytuał, który stał się główną ceremonią odprawianą w siedzibach zakonu. Mowa tu o „Mszy Gnostyckiej”, która przedstawiała misterium płci.

Rytuał ten, jak również i inne praktyki O.T.O opisane zostały w jego książce pt. Magija w teorii i praktyce.

http://www.parareligion.ch/2009/secret/secrets.htm   –  Rytuały seksualne OTO

http://www.parareligion.ch/2006/boast/boast.htm    –  Kościół Gnostycki OTO

http://www.parareligion.ch/sunrise/xi.htm   –  Rytuał XI stopnia OTO (analny)

http://www.parareligion.ch/spermo.htm     –  Rytuały seksualne OTO

„Stopnie Martinismu odnoszą się do odnajdywania mistycznych wrażeń w przyjemności.”

[Albert Mackey, „Encyklopedia Wolnomularstwa”, str. 552].

hqdefault-2[1]

Rytuały seksualne były traktowane przez Crowleya jak „liturgia mszy” podczas której celebrujący łącząc się z bogami otrzymywali boską energię, zwieńczeniem rytuału była „Ofiarą Eucharystyczna” którą członkowie spożywali.

Desade-190x3001
Affreschi di Guido Cadorin, 1926r

Crowley do tradycyjnego układu dziesięciu stopni dodał stopień jedenasty, mający wprowadzać w arkana magii homoseksualnej. Opis rytuał XI stopnia OTO –  http://www.parareligion.ch/sunrise/xi.htm  

peaches_geldof_oto[1]

Tatuaż prezenterki – inicjały OTO w sercu

Obecnie kult OTO zdobywa serca gwiazd show-biznesu, w kwietniu 2013 r. ukazały się artykuły cytujące brytyjską gwiazdę Peaches Geldof gloryfikującą OTO, była ona popularną brytyjską modelką i prezenterką, żoną piosenkarza Toma Cohen oraz córką piosenkarza i autora tekstów do przebojów muzycznych lat 70-80 Boba Geldofa. Peaches propagowała OTO oraz charyzmatycznego Crowleya opisując jak jej życie się odmieniło poprzez poznawanie wiedzy ezoterycznej oraz rytuały seksualne Crowleya.

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2312632/Introducing-Satanic-sex-cult-thats-snaring-stars-Peaches-Geldof.html

Screen-Shot-2014-04-07-at-5.30.59-PM[1]

Nagłówek brytyjskiej gazety Daily Mail – Prezenterka wstąpiła do sex – cultu Alistera Crowleya OTO

imagesFZ5HUTWK
Jeden z wielu postów Peaches mówiący o jej spirytystycznych doświadczeniach

Screen-Shot-2014-04-12-at-2.51.30-AM[1]

Nagłówek gazety Daily Mail – Policja wszczyna dochodzenie po informacji prezenterki na temat grupy pedofilskiej

07[1]

Prezenterka publikuje na swoim prywatnym koncie Twitter nazwiska osób biorących udział w wykorzystywaniu seksualnym dzieci.

peaches_geldof[1]

Policja wszczyna dochodzenie przeciwko prezenterce, która ujawniła dane osobowe podejrzanych o wykorzystywanie seksualne 11 miesięcznego dziecka.

article-0-19B6CB4200000578-291_634x233[1]

Prezenterka przyznaje na Twitterze, że popełniła błąd publikując te nazwiska.

Rok później  Peaches znaleziono martwą, a śledczy przez kilka dni nie potrafili podać przyczyny zgonu. Kilka  dni później odnaleziono heroinę w jej mieszkaniu, a śledczy orzekli że przyczyną śmierci było przedawkowanie heroiny.

Nigdy przez policje nie był poruszany wątek OTO pomimo, że Peaches ujawniała na portalach społecznościowych szokujące informacje na temat wykorzystywania seksualnego dzieci do rytuałów okultystycznych przez wpływowe osoby należące do organizacji OTO.

bushbonoR0806_468x395[1]

G.W.Bush, Bob Geldof (ojciec Peaches), Bono

bobgeldof01awx0[1]

Bob Geldof (ojciec Peaches) oraz G.W. Bush na pokładzie samolotu prezydenckiego Air Force One

Peaches  była córką Boba Geldof, znany piosenkarz, biznesmen, autor tekstów i organizator koncertów „charytatywnych” współpracujący z największymi gwiazdami oraz politykami, także członek OTO.

Poniżej artykuł z brytyjskiego Daily Star w którym ukazała się informacja że Peaches padła ofiarą satanistycznego kultu ponieważ chciała ujawnić nazwiska członków  wykorzystujących seksualnie dzieci.

http://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/374041/Satanic-website-cult-claims-that-Peaches-Geldof-was-murdered-as-part-of-black-magic-plot

http://www.fakt.pl/nie-zyje-peaches-geldof-corka-piosenkarza-bob-geldof-stracil-corke,artykuly,454177,1.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

http://pl.wikipedia.org/wiki/Liber_AL_vel_Legis

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ordo_Templi_Orientis http://en.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

międzynarodowa strona organizacji z siedzibą główną w NY http://www.oto.org/

Polska strona organizacji OTO na której znajdziemy wiele publikacji Crowleya http://www.oto-pl.org/wstep.html

Aleister Crowley, Dr. Theodor Reuss, O.T.O. Rituals and Sexmagick

„Mą Jastrzębią głową dziobię oczy Jezusa, gdy wisi na krzyżu… Niech niepokalana Maria zostanie rozerwana na kole; niech przez nią wszystkie czyste kobiety będą wśród was w całkowitej pogardzie!”

[Fragment Księgi Prawa Crowleya, cały tekst na polskiej stronie OTO w linku poniżej]

http://www.oto-pl.org/liberal.html

Dr Theodore Reuss – Szef organizacji okultystycznej zwanej OTO (Ordo Templi Orientis). Był tak płodnym pisarzem, że Aleister Crowley dał mu panowanie nad oddziałem OTO w Londynie. http://en.wikipedia.org/wiki/Theodor_Reuss

Witch2[1]
Pogańsko-Lucyferyczny rytuał Wicca

George Pickingill – znany mistrz czarnoksięstwa z 19 wieku z Anglii i lider Wicca  'Pickingill Coven' . http://en.wikipedia.org/wiki/George_Pickingill

http://freemasonrywatch.org/witchcraft.html

MAÇONARIA 25[1]
Okultystyczny Krzyż Różokrzyżowców
_Five Paths Of Yoga[1]
okładka książki Manly P. Hall „Five Path of Yoga”

Manly P. Hall – założyciel Towarzystwa Filozoficzno- Badawczego, alchemik, kabalista, różokrzyżowiec, mason (33-stopnia). Hall jest znany na całym świecie jako wybitny mason i jeden z ich najbardziej płodnych pisarzy. Jego książki zostały opublikowane przez prestiżowe wydawnictwa. Hall był jednocześnie różokrzyżowcem i masonem, powyżej  krzyż różokrzyżowców, całkowicie pokryty symbolami okultystycznymi!

Na krzyżu widzimy cztery pentagramy pionowe, wraz z symbolami reprezentującymi siły Lucyfera; Następnie można zobaczyć heksagram tuż poniżej centrum, na ramieniu w dół krzyża, symbole umieszczone do oddania „HEX- przekleństwa” dla krzyża Chrystusowego.

W latach 1923–1924 odbył serię podróży do ważnych centrów kulturalnych Europy, Azji i Egiptu. W 1928 roku wydana została jego najsłynniejsza publikacja i dzieło życia, o pełnym tytule: The Secret Teachings of All Ages: An Encyclopedic Outline of Masonic, Hermetic, Qabbalistic and Rosicrucian Symbolical Philosophy.

W1934 roku założył Towarzystwo Badań Filozoficznych (Philosophical Research Society), mające na celu celu promocję duchowości, badanie związków między nauką i religią oraz poszukiwanie sensu ludzkiego życia. Jego życiowym celem była odbudowa zniszczonej Biblioteki Aleksandryjskiej, wiedza antycznych cywilizacji miała być gromadzona w założonym przez niego Towarzystwie Badań Filozoficznych.

Więcej o autorze na polskiej stronie Wikipedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Manly_Palmer_Hall

“Kiedy Mason pozna, że kluczem jest nauka odpowiedniego okiełznania żywego dynama mocy życia, wtedy zrozumie sekret rzemiosła . Kipiąca energie Lucyfera będzie w jego rękach.”

(Manly P. Hall, „Utracone klucze od masonerii” 1923r. str.48).

1911949_215074142022791_776601607_n[1]
Manly P. Hall (1901 – 1990) 33-ego stopnia mason

Gerald B. Gardner – twórca nowoczesnego odrodzenia „Wicca”, twórca pogańskich praktyk nazwanych po jego śmierci -„Gardneriański Styl Magii”.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gerald_Gardner

beznazwy

Alex Sanders – znany w Londynie jako „król okultyzmu”, twórca okultystycznych praktyk- „Alexanderian Witchcraft”.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alex_Sanders

Filmy z Sandersem, przedstawiającym stworzony przez niego rytuał :

http://wn.com/alex_sanders_wiccan_

Dla oglądających, rytuały te mogą wyglądać na idiotyczną zabawę, dlatego musimy pamiętać, że ich podstawowym celem jest wprowadzenie człowieka w stan mniejszej lub większej hipnozy, podczas której jak twierdzą uczestniczy rytuałów oraz sam Sanders doświadczają oni mocy Lucyfera:

film dokumentalny z 1985r z udziałem Alexa Sandersa

Eliphas Levi

Eliphas_Levi_1862[1]

Eliphas Levi – jeden z najbardziej okultystycznych pisarzy 19 wieku. Levi był znany jako „czołowy okultysta XIX wieku”, stworzył wyjątkowo obsceniczny wizerunek Baphometa reprezentujący szatana.

Rysunek Baphometa Leviego pokazuje jego nacisk na seks, wizerunek Baphometa przedstawia Lucyfera jako postać androgyniczną [zarówno mężczyzna jak i kobieta]. Baphomet przedstawiany jest jako hermafrodytyczne bóstwo, mając męskiego fallusa i piersi kobiety.

1186604056_f[1]

W książce „Kompletna Księga Magii i demonologii”, znajdziemy opis Bohometa, który stwierdza, że jest to:

 „rogaty bóg magii, seks wcielony”

Leviego jak sam twierdził prowadził Duch który zabrał go do poziomu zrozumienia magii, jakiego niewielu ludzi w historii, kiedykolwiek doświadczyło. Jego ilustracje są uważane za niezrównane w tajemnym świecie i miały bardzo duży wpływ na Alberta Pike.

Arthur Waite powiedział o Levim:

„… bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych wykładników światowej nauki okultystycznej jaka powstała w 19 wieku, a jego pisma osiągnęły znaczącą pozycję w ocenie współczesnych wyższych szkół magii. „

HEXDIETY[1]

Albert Pike był niewątpliwie pod wpływem Levi ego, w jego poglądach na temat Lucyfera. ”Moral and Dogma” (str. 567, 28. Stopień) Pike identyfikuje Lucyfera jako tragarza wolnomularstwa, „Światło” dla którego wszyscy masoni przyrzekają pracować. Levi poucza że chrześcijanie są w błędzie oraz, że namalowany przez niego obraz Baphometa jest duchem miłości. Oto co dokładnie Levi mówi o Lucyferze:

„co jest bardziej absurdalnego i bardziej bezbożnego niż przypisać imię Lucyfera diabłu, czyli do uosabianego zła. Intelektualny Lucyfer jest duchem inteligencji i miłości; to jest pocieszyciel [adwokat]; to jest Duch Święty gdzie fizyczny Lucyfer jest wielkim aniołem uniwersalnej magnetyki.”

[Eliphas Levi, The History of Magic,  XXXVIII Kessinger’s Catalog].

Masons_baphomet[1]
Obraz Baphometa prowadzonego przez masonerie, rysunek stworzony przez Elipha Levi w 1890r.

Levi uznawany jest za największego okultystę wszechczasów oraz wybitną postać wszystkich lóż masońskich:

– Grand Lodge of British Columbia and Yukon

http://freemasonry.bcy.ca/biography/esoterica/levi_e/levi_history.html

– Lage Hariet Loge nr 227 http://www.lakeharrietlodge.org/lhl277/MainMenu/Home/MasonicLibrary/EliphasLeviReview/tabid/409/Default.aspx

– Międzynarodowy Zakon Różokrzyżowców

http://www.rosicrucian-order.com/revista_gsecreto.htm

– Grand Lodge of Arizona

http://www.arizonamasonry.org/GLL/news.htm

– Loża Wielkiego Wschodu (Polska)

http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=366&Itemid=60

PAMIĘTAJMY, że kiedy skonfrontujemy masonów z tymi informacjami, to oni będą za wszelką cenę starali się nas oszukać, poddając nas masońskiej propagandzie dla profanów, która mówi, że ci ludzie  byli „nieuczciwymi masonami”.

PRZECIWNIE, oni wszyscy byli masonami cieszącymi się dużą sławą opinii publicznej, mającymi poparcie w społeczeństwie oraz masonerii, przez całe swoje życie byli światowej sławy autorytetami. W rzeczywistości, byli oni najbardziej wtajemniczonymi masonami, którzy przeszli całą drogę w poszukiwaniu „światła”, aby odkryć ostateczną, wielką tajemnicę masonerii, którą jest budowa Nowego Porządku Świata.

Pytanie 9

Czy w Polsce znajdziemy przykłady współpracy masonerii z okultystami?

Oczywiście, wśród polskich masonów i okultystów największą grupę stanowią osoby z wykształceniem humanistycznym, jest to kadra profesorska wielu uczelni wyższych, dziennikarze, politycy oraz przedstawiciele wielu innych profesji.

d442cc19d25f5c0b2d86482268041780,640,0,0,0
Mariusz Gawlik (Agnusiewicz)

Mariusz Agnusiewicz

Wł. Mariusz Gawlik, ur. 1979. Założyciel, redaktor naczelny portalu Racjonalista oraz autor książek. Związany z ruchem humanistyczno-wolnomyślicielskim, założyciel i pierwszy prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Prezes Fundacji Wolnej Myśli. Od 25.1.2008 członek World Transhumanist Association.

Członek Wielkiego Wschodu Polski.  Współzałożyciel lóż: Braterstwo pod Wawelem (Droit Humain), Kultura, Galileusz, Witelon (WWP). Twórcą i redaktorem naczelnym Wirtualnego Wschodu Wolnomularskiego oraz redaktor na portalu Wikipedia.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,140

526x297-nhj
Wywiad z Dr. Zbigniew Łagosz

Dr. Zbigniew Łagosz

Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie i doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego wydziału filozoficznego (kierunek religioznawstwo). Tematem jego pracy doktorskiej był Wpływ A. Crowleya na środowisko magiczne w Polsce XX wieku.  Badania, które prowadzi dotyczą przede wszystkim osoby Czesława Czyńskiego i Zakonu Martynistów. Poszukuje też najnowszych technologii w służbie poszerzania świadomości. Jest zastępcą redaktora naczelnego pisma traktującego w sposób naukowy o ezoteryce – „Hermaion”. Prywatnie międzynarodowy sędzia boksu zawodowego.

Dr. Łagosz jest także prelegentem podczas spotkań z czytelnikami okultystycznego pisma Lashtal, pismo promuje okultyzm i filozofię lucyferiańską ( m.in. książki  Asenath Mason, zadeklarowanej lucyferianistki).

http://www.lashtal-press.com/konferencja-2012-biogramy/

http://www.lashtal-press.com/prelegenci-konferencja-2010/

Dr. Łagosz  ma bliskie kontakty ze środowiskiem PiS, był związany z prezydentem Lechem Kaczyńskim, dzięki tym kontaktom otrzymał stanowisko dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

http://gazetacodzienna.pl/article/polityka/przyszedl-z-pis-odchodzi-za-po

Był także przewodniczącym konferencji naukowej na Uniwersytecie Jagielońskim zatytułowanej: „Świat jako Loża”.

http://sztukakrolewska.pl/fotorelacja-z-konferencji/dr-zbigniew-lagosz-instytut-religioznawstwa-uj/

W środowisku bokserskim Dr. Zbigniew Łagosz znany jest jako międzynarodowy sędzia bokserski i przedstawiciel organizacji WBF (World Boxing Federation) w Polsce.

http://www.worldboxingfederation.net/wbfdirectory.htm

Prof. Tadeusz Jan Cegielski, polski historyk, pisarz, doktor habilitowany nauk historycznych (1994), od 1996 profesor Uniwersytetu Warszawskiego; w latach 2000–2003 wielki mistrz Wielkiej Loży Narodowej Polski.

Wolnomularz, od lat zaangażowany w propagowanie wiedzy na temat masonerii. W latach 2000-2003 wielki mistrz Wielkiej Loży Narodowej Polski, obecnie wielki mistrz honorowy WLNP oraz wielki namiestnik (zastępca) wielkiego komandora Rady Najwyższej Polski 33. stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego.

z16630024IHR,Prof--Tadeusz-Cegielski

Wykład  zorganizowany w ramach cyklu edukacyjnego, który towarzyszył wystawie „Masoneria. Pro publico bono”. Muzeum Narodowe w Warszawie, 2014 r.  Wykład prof. Tadeusza Cegielskiego (materiał video)

http://sztukakrolewska.pl/masoneria-pierwszy-stopien-wtajemniczenia/

XV-293x300[1]
Baphomet jako Duch Ziemi, tożsamy z Chrystusem. Poziom sefiry Tiferet widziany ze ścieżki Diabła XV.

 Rysunek jest kolejnym przykładem uzurpowania przez zwolenników Lucyfera wizerunku Chrystusa, obraz przedstawia Baphometa w pozie znanej z obrazu św. Faustyny Kowalskiej „Jezu ufam Tobie”. Autorem rysunku są polscy „artyści” wzorujący się na pracy Eliphasa Léviego z 1854 r. Obraz do nabycia w sklepie:

http://sigil.pl/index.php/2011/01/28/bafomet/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dr. Rafał T. Prinke

Dr. Rafał T. Prinke absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2000 uzyskał doktorat z historii w IH UAM na podstawie rozprawy Model komputerowej analizy źródeł historycznych.

Organizacje, do których należał bądź nadal należy dr. Rafał T. Prinke :

– Wielkopolskie Stowarzyszenie Różdżkarzy (1977-1984)
– Stowarzyszenie Astrologów w Poznaniu (wiceprezes-założyciel 1978-1980)
– Ancient Mystical Order of the Knights of Shamballa (od 1984)
– Towarzystwo Genealogiczno-Heraldyczne (prezes-założyciel od 1987)
– Polish Genealogical Society of America (od 1987)
– Polskie Towarzystwo Heraldyczne (od 1988)
– Verein zur Foerderung EDV-gestuetzer familienkundlicher Forschungen (od 1991)
– International Association for History and Computing (od 1993 a od 1994 członek zarządu Sekcji Polskiej)
– Polskie Towarzystwo Historyczne (od 1994 członek zarządu Komisji Metod Komputerowych przy Zarządzie Głównym)

Dr. Rafał T. Prinke jest osobą znaną zarówno w kraju jak i zagranicą, przetłumaczył niezliczone ilości publikacji o tematyce okultystycznej, satanistycznej, kabalistycznej, alchemiczne. Oczywiście wszystkie wymienione tematy są ze sobą ściśle powiązane i wywodzą się z masońskiej drogi poszukiwania kamienia filozoficznego, celu przyświecającemu wszystkim alchemikom i okultystom poszukującym drogi do nieśmiertelności.

Poniżej jedna z prac dr Prinke na temat współpracy słynnego okultysty Eliphasa Levi (twórcy wizerunku Baphometa) oraz alchemika, naukowca i twórcy mesjanizmu polskiego Józefa Wronśkiego.

http://www.academia.edu/5779977/Uczen_Wronskiego_-_Eliphas_Levi_w_kregu_polskich_mesjanistow_Wronskis_disciple_-_Eliphas_Levi_in_Polish_Messianic_circles_

obszerny opis  Eliphas Levi oraz Baphometa na polskiej stronie wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Eliphas_L%C3%A9v

http://pl.wikipedia.org/wiki/Baphomet

Poniżej anglojęzyczna strona alchemistów i różokrzyżowców, praca dr. Prinke

http://www.alchemywebsite.com/early_rc.html

Kolejna ciekawa praca napisana została we współpracy Dr. Prinke z opisanym wcześniej dr. Zbigniewem Łagosz, w nagłówku znajduje się nazwa Instytutu Jagielońskiego, a praca poświęcona jest historii Czesława Czyńskiego, członka Zakonu Martianistów, zakon koncentrował się na głębokich studiach ezoterycznych oraz badaniach nad magią ceremonialną. Czyńskiego praktykował również magie seksualną, był także członkiem „Ordo Templi Orientis” (O.T.O.)

Praca ta została opublikowana na międzynarodowej stronie członków OTO – parareligion.ch oraz otagowana jako: Polish Satanism & Sexmagic

http://www.parareligion.ch/

Dr. Prinke wskrzesza również polskie pogaństwo na blogu Białczyński.com:

https://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/runy-slowianskie-pismo/czy-runy-slowianskie-sa-rzeczywiscie-nieautentyczne/tamgi-i-runy-slowian-rafal-t-prinke-%E2%80%93-the-occult-meanings-behind-polish-heraldic-devices/

wildstein_zasluguje_na_honory_2233

Bronisław Wildstein, pochodzenie żydowskie. Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A. w czasie rządów koalicji PiS – LPR – Samoobrona. Współzałożyciel i redaktor Gazety Wyborczej, redagował również w „Rzeczpospolita”,” Wprost”, „Do Rzeczy”, prowadził program „Bez autocenzury” w TV Puls. Od końca 2012 roku działa jako redaktor naczelny Telewizji Republika. Jest wiceprezesem zarządu Telewizja Niezależna S.A.

Bronisław Wildstein był aktywnym wolnomularzem, związanym początkowo z paryską lożą „Kopernik”, skupiającą osoby o polskich korzeniach w ramach Wielkiej Loży Narodowej Francji, a następnie z Warszawską lożą-matką „Kopernik” Wielkiej Loży Narodowej Polski oraz z Krakowską lożą „Przesąd Zwyciężony”, której był Wielkim Mistrzem. Oprócz tego pełnił funkcję Wielkiego Dozorcy Wielkiej Loży Narodowej Polski.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Wildstein

„Nie będę się tego wypierał. Byłem w Wielkiej Loży Narodowej Francji. (…) My wierzyliśmy w wielkiego architekta, czyli stworzyciela. Spotkałem tam wielu ciekawych ludzi. Po powrocie do Polski nawiązałem kontakt z polskimi wolnomularzami (…) Pu­bli­cy­sta twier­dzi, że do ma­so­ne­rii skło­ni­ło go po­szu­ki­wa­nie wie­dzy ezo­te­rycz­nej, do któ­rej do­cho­dzi się przez wta­jem­ni­cze­nie…” 

Zobacz więcej w artykule: Rząd światowy celem masonerii

 Pytanie 9

 Czy kobiety mogą zostać członkami masonerii? 

Pomimo zapisu prawa w książce Alberta Mackey’a,” Encyklopedia Masonerii”, (str. 307), które jest znane jako prawo Salique i stwierdza ono, że ​​kobiety nie mogą stać się masonami, wiele kobiet wstąpiło do masonerii, istnieją także żeńskie loże masońskie.

tumblr_lkqx40yNFu1qjqkk3o1_500[1]

http://en.wikipedia.org/wiki/Freemasonry_and_women

Strona Wolnomularstwa Wielkiego Wschodu, artykuł zredagowany przez opisanego wcześniej dr. Norberta Wójtowicza ( patrz pytanie 3) opisuje on historie kobiet w masonerii:

http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=530&Itemid=1&pop=1&page=0

220px-MrsAldworth[1]
www.irishmasonichistory.com

Honorowa Mrs. Aldsworth – około 1735 roku otrzymała I i II stopień w loży # 44 w Doneraile, Irlandia. http://en.wikipedia.org/wiki/Elizabeth_Aldworth

Mrs. Beaton -. Była rezydentem, otrzymała swoją inicjację w Norfolk w Anglii. http://en.wikipedia.org/wiki/Isabella_Beeton

Madame de Xaintrailles – wtajemniczona francuskiej Loży z końca ubiegłego wieku. http://www.masonicdictionary.com/xaintrailles.html

3399freemasonsfemale[1]

Elizabeth St. Leger – zainicjowana w 1710 roku w wieku 17 lat. http://freemasonry.bcy.ca/aqc/aldworth.html

Harabina Helene Hadik-Barkóczy – została zainicjowana w węgierskiej Loży masońskiej. http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=530&Itemid=28

Pytanie 10

Czy są jakieś przykłady, kobiet praktykujących okultyzm które były również członkami masonerii?

Gandhi_besant_madras1921[1]
Mahatma Gandhi with Dr. Annie Besant in Madras, September 1921.

d284e95bad7088da3959757fd3f01f38_i[1]

Annie Wood Besant (ur. 1 października 1847 w Londynie w Anglii, zm. 20 września 1933 w Adyar w Indiach) – angielska teozofka, okultystka, feministka, oraz pisarka. Była drugą przywódczynią Towarzystwa Teozoficznego (po Helenie Bławatskiej).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Annie_Besant

obszerny opis w j.angielskim http://en.wikipedia.org/wiki/Annie_Besant

http://freemasoninformation.com/tag/annie-besant/

http://www.droit-humain.org/uk/html/besant.html

5649598770_fa4480cbdd_z[1]

Alice A. Bailey (1880-1949) – okultystka angielska, uczennica Heleny Bławatskiej (założycielki ruchu teozoficznego), uważana z czasem za czołową postać tzw. „Ruchu New Age”.

Bailey przypisywała autorstwo większości swoich publikacji Mistrzowi Djwal Khul. Djwal Khul, zwany także „Tybetańczykiem”, miał być jednym z ezoterycznych przewodników dużej grupy lamów tybetańskich, „adeptem odwiecznej mądrości”.

Wybrane prace:

– Leczenie ezoteryczne (A Treatise on the Seven Rays: Vol. 4 Esoteric Healing) opisuje przedmiot, metodę, aspekt i cel tego, co niekiedy nazywa się „medycyną psioniczną”. Publikacja traktuje o ciałach subtelnych (eterycznym, astralnym i mentalnym), siedmiu tzw. czakrach głównych oraz przedstawia pięć zasad i siedem praw sztuki duchowego leczenia. Według Bailey, każdy chory organ odzwierciedla się w najbliżej położonej mu czakrze i oddziałując na nią można powodować w nim zmiany lecznicze. Praca stanowi instruktaż dla osób chcących rozwinąć zdolności uzdrowicielskie.

– Traktat białej magii (A Treatise on White Magic) wskazuje na zasady życia aspirującego do wtajemniczenia w tzw. hierarchii planetarnej. Można sądzić, iż dotyczy on właściwie pierwszego wtajemniczenia, przekazując wiedzę tajemną o sposobach zachowania się kandydata. Uczy o rozpoznawaniu „eterów” (ciał eterycznych) czterech królestw natury, podaje porę, o której należy łączyć się w istotami wyższymi, wspomina o ciele astralnym ujmując je w filozoficznym aspekcie, nawiązuje do czakr i ich ezoterycznego znaczenia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alice_Bailey

http://www.lucistrust.org:8081/obooks/

Alice Bailey jej mąż Foster [32 Stopnia Mason] byli członkami masonerii. Alice założyła wydawnictwo, Lucifer Trust, wyłącznie w celu drukowania książek o tematyce New Age. Dowiedziawszy się, że wiele osób, będzie się sprzeciwiać przeciwko odważnemu imieniu Lucyfer, Alice zmieniła nazwę na Lucis Trust.

Bailey założyła wpływową organizację  Lucis Trust w roku 1922. Na początku organizacja-wydawnictwo nazywało się Lucifer Trust, później zakamuflowało się pod nową nazwą. Organizacja działa do dziś pod patronatem ONZ, a w jej szeregach znajdziemy dzisiaj takiej sławy „oświeconych” jak David Rockefeller, Henry Kissinger, Paul Volcker i George Schultz.

„Ideałem masońskim jest ład światowy, dlatego masoni znajdowali się wśród założycieli międzywojennej Ligi Narodów, potem zaś Organizacji Narodów Zjednoczonych” – Zbigniew Gertych, wielki mistrz WWP

[http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/polscy-masoni]

86705123[1]

Organizacja działająca przy ONZ – Luis Trust wyjaśnia ezoteryczne znaczenie słowa Lucyfer:

156qr89[1]

Poniżej link do pełnej treści raportu przygotowanego przez Lucy Trust dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, tematem raportu jest stworzenie międzynarodowej religii na bazie obecnie istniejących oraz religii naszych starożytnych przodków, jest w nim także mowa o ezoterycznym lucyferianizmie jako nowej międzynarodowej religii New Age.

2008.03.16 The UN Lucis Trust World Goodwill Earth Charter  Maitreya PDF:

http://www.docstoc.com/docs/86705123/2008_03-16__The-UN_-Lucis-Trust_-World-Goodwill_-Earth-Charter_-Maitreya

bibliavsnewage2[1]

http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_lucytrust04.htm

oficjalne strony organizacji New Age LUCITRUST finansowane z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczon: http://www.lucistrust.org/en/home__1 http://www.spiritualcaucusun.org/

http://www.aquaac.org/un/untop.html

Ezoteryczne znaczenie Lucyfera, tekst opublikowany w oficjalnym  raporcie organizacji ONZ – Lucis Trust

http://www.lucistrust.org/en/arcane_school/talks_and_articles/the_esoteric_meaning_of_lucifer

Madame Helena Pietrowna Bławatska,

http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_B%C5%82awatska

Założycielka Towarzystwa Teozoficzno- okultystycznego, została zainicjowana do masonerii na początku ubiegłego wieku. Bławatska była założycielem jednego z najbardziej satanistycznego stowarzyszenia na ziemi! Credo stowarzyszenia w j.angielskim ze strony wikipedia:

„I believe in one secret and ineffable LORD; and in one Star in the Company of Stars of whose fire we are created, and to which we shall return; and in one Father of Life, Mystery of Mystery, in His name CHAOS, the sole viceregent of the Sun upon the Earth; and in one Air the nourisher of all that breathes.

And I believe in one Earth, the Mother of us all, and in one Womb wherein all men are begotten, and wherein they shall rest, Mystery of Mystery, in Her name BABALON.

And I believe in the Serpent and the Lion, Mystery of Mystery, in His name BAPHOMET.

And I believe in one Gnostic and Catholic Church of Light, Life, Love and Liberty, the Word of whose Law is THELÊMA.

And I believe in the communion of Saints.

And, forasmuch as meat and drink are transmuted in us daily into spiritual substance, I believe in the Miracle of the Mass.

And I confess one Baptism of Wisdom whereby we accomplish the Miracle of Incarnation.

And I confess my life one, individual, and eternal that was, and is, and is to come.

AUMGN. AUMGN. AUMGN.”

[http://en.wikipedia.org/wiki/User:The_Theosophist]

Teozofia stworzona przez Bławatską odegrała dużą rolę w kształtowaniu się wielu przyszłych liderów, pod wpływem jej nauk inspirowali się  m.in. Adolf Hitler, Lenin i wielu z jego komunistycznych przywódców. Hitler, uznał nauki Bławatskiej za kluczowe dla jego doktryny, zwłaszcza jej traktat Secret Doctrine. Więcej dowiemy się z filmu wyemitowanego na kanale dokumentalnym Planete.

oraz w znakomitym filmie dokumentalnym ”Naziści spisek okultystów”

Pytanie 11

Zakładając, że wielu członków masonerii interesuje się okultyzmem, jakie są prawdziwe doktryny religijne masonów?

Szerzej kult Lucyfera opisuje Abert Pike w swoich dwóch książkach instruktażowych „Morals and Dogma” oraz „Opus Magnum”.

Co najistotniejsze historia nie odnotowuje, żeby masoneria pozywała za zniesławienie i oszczerstwa Lady Queenborough, pomimo że zawarty w jej książce list Alberta Pike tak bardzo obciąża masonerię o satanizm. Całkowity brak takich działań ze strony masonerii świadczy, że pomimo zarzutów członków masonerii wobec Lady Queenborough, list Alberta Pike jest prawdziwy.

„Tłumom musimy powiedzieć: Czcimy jednego Boga, lecz Boga naszego adorujemy bez zabobonu. Wam jednak, Suwerennym Wielkim Instruktorom Generalnym (33 stopnień masonerii) , mówimy to, co macie powtarzać braciom 32, 31 i 30 stopnia: Religia wolnomularska, powinna być dla nas wszystkich, którzy jesteśmy wtajemniczonymi najwyższych stopni, utrzymywana w całej czystości swej doktryny lucyferycznej…

Tak Lucyfer jest Bogiem: na nieszczęście Adonai (tj.Bóg Biblijny) jest także Bogiem. Albowiem według odwiecznego prawa nie istnieje światło bez cienia, ani piękno bez brzydoty, ani biel bez czerni. Absolut może istnieć jedynie pod postacią dwóch bóstw. Czystą i prawdziwą religią filozoficzną jest wiara w Lucyfera.”

[Lady Queenborough, Occult Theocracy, str. 220-221, cytując list Alberta Pike’a do Rad Najwyższych w dniu 14 lipca 1889 roku]

http://www.whale.to/c/occult-theocracy.pdf

Pytanie 12

Czy naprawdę „światłem” którego poszukuje wolnomularstwo  jest Lucyfer?

„Lucyfer, nosiciel światła! Dziwne i tajemnicze imię dla Ducha Ciemności! Lucyfer, Syn Poranka! Czy to on niesie Światło, i swoim splendorem nie do wytrzymania oślepia, słabe, zmysłowe i samolubne Dusze? Nie wątpcie w to!”

[Albert Pike, „Morals and Dogma”, str. 321.]

Pytanie 13

Czy Lucyfer lub Szatan, nie jest biblijnym bogiem ciemności, demonem?

Oświadczenie Pike  cytowane powyżej (pytanie 12), określa czysty satanizm. Masonii wierzą, że Bóg i Lucyfer są równymi Bogami, że byli współzawodnikami w ogrodzie Eden, a Adonay (Bóg Chrześcijański) jest tym, który odnosi tylko „tymczasowe” zwycięstwo.

Okultyści wierzą, że w bitwie Armagedonu bóg Lucyfer obali Boga Adonay i zasiądzie na należnym mu tronie w niebie. Wszyscy wyznawcy Lucyfera, wierzą w to z całego serca. Bóg Adonay jest okrutnym Bogiem, tak masoneria wykładała swoim adeptom poprzez interpretacje fragmentów Biblii. Masoneria naucza, że Adonay kazał Izraelitom w Starym Testamencie wybijać całe populacje ludzi za oddawanie czci Lucyferowi. Lucyfer natomiast jest przedstawiany w pozytywnym świetle, nie ma w Biblii opisów rzezi które można by mu bezpośrednio przypisać, dlatego jest on uważany za Boga dobra.

Pytanie 14

Czym różni się dzisiejszy Kościół od Kościoła założonego przez Chrystusa?

Kościół jest mistycznym ciałem  Chrystusa, został założony przez Chrystusa oraz powołanych przez Niego apostołów do przekazywania wiary i głoszenia Jego nauk, Jezus obiecał nam, że bramy piekielne nie przemogą  Kościoła, a ewangelia będzie głoszona do końca świata.

„zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”

[Mat. 16,18]

„A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.”

[Mt. 24,14]

Kiedy Jezus wybierał swoich apostołów, wiedział że niewielu uzna go za Mesjasza, że jeden okaże się złodziejem i zdrajcą na usługach faryzeuszy. Wiedział również, że wszyscy oprócz św. Jana wyprą się Go w godzinie próby. Uprzedzał o nadchodzących wilkach podszywających się pod przewodników przyszłego Kościoła. Także relacja z listów apostolskich mówi o nieustannej walce z wilkami w owczej skórze wkradającymi się do wnętrza Kościoła.

Walka z zewnętrznymi wrogami oraz wewnętrznymi Kościoła trwa już 2 tysiące lat, czego skutkiem było całkowite opanowanie struktury instytucjonalnej Kościoła  przez żydo-masonerie (wilki w owczej skórze).

Plan przejęcia Kościoła poprzez infiltrację  „Alta Vendita” pochodzi z roku 1820, w linku poniżej znajduje się opis tego misternego planu, który jak się wydaje już został w pełni lub prawie w pełni zrealizowany.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/alta-vendita-masoneria-przewrot-kosciele-katolickim-2014-04

Lista 124 masonów biorących udział Soborze Watykańskim II została upubliczniona przez księdza prof. Michała Poradowskiego w książce „Problemy II Soboru Watykańskiego” Wrocław 1996.

Poniżej fragm.:

„Najważniejszą sprawą dla Soboru była reforma liturgii, a właśnie przewodniczącym odnośnej Komisji był mason Abp Bugnini. Włoskie czasopismo „30 Giorni”, ściśle związane z Watykanem, podawało wiele konkretnych danych co do tego, że Abp Bugnini przynależał do masonerii i że, co najważniejsze, reformował liturgię mszalną według konkretnych wskazówek masonerii.”

Kolejny fragment z książki to 2 listy między przewodniczącym komisji SW II a jego lożą masońską

List z dnia 14 lipca 1964 roku:

„ Drogi Buan (Bugnini): informuję cię o Twoim zadaniu, które Rada Braci zleciła Tobie, w porozumieniu z Wielkim Mistrzem Masonerii i Książętami Tronu Masońskiego. Nakazujemy Ci szerzenie dechrystianizacji przez wprowadzenie nieuzgodnionych obrządków i języka liturgicznego, oraz skłócenia księży, biskupów i kardynałów jednego przeciwko drugiemu. Językowe i obrządkowe zamieszanie jest zwycięstwem dla nas, ponieważ językowa i obrządkowa jedność była siłą Kościoła Katolickiego… Wszystko to należy dokonać w przeciągu 10-ciu lat”. 

Odpowiedź Arcybiskupa Bugniniego dana Zarządowi Loży Masońskiej:

„Sądzę, że założyłem podwaliny odnośnie największej swawoli w Kościele Katolickim, dzięki memu dokumentowi, wydanego zgodnie z Waszymi instrukcjami. Miałem uciążliwą walkę i musiałem używać wszelkich podstępów w obliczu moich wrogów z Kongregacji Obrządków, aby otrzymać zatwierdzenie owego dokumentu od Papieża. Na szczęście dla naszej sprawy, otrzymaliśmy poparcie ze strony naszych przyjaciół i naszych braci masonów z Universa Laus, którzy są nam wierni. Dziękuję Wam za przekazanie pieniędzy i mam nadzieję, że wkrótce się z Wami spotkamy. Ściskam Was 

Wasz Brat Buan (Bugnini ) 

 2 lipca 1967 r. „

[http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/kosciol/masoneria.html]

Posoborowy ołtarz przystosowany do masońskiej celebracji:

Michel_Arbeit-0281-600x400

Ołtarz w Hause of Temple, Waszyngton, na 4 narożnikach ołtarza znajdują się drewniane uchwyty w starożytnych żydowskich świątyniach były one wykorzystywane do przywiązywania składanej ofiary:

Kiedy przypomnimy sobie opisany wcześniej cel w jakim został powołany Kościół, widzimy że znakomicie spełnił On swoje zadanie docierając z naukami Chrystusa do wszystkich zakątków świata zgodnie z przepowiednią sprzed 2 tysięcy lat, pamiętajmy też, że mistyczne ciało Chrystusa to nie mury budynków kościelnych, Watykan czy papież ale wspólnota ochrzczonych wiernych żyjących według nauk ewangelii, czyli prawdziwy Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą. Słuchanie (czytanie) Ewangelii i sakramenty to dwa pokarmy dające życie, które obfituje w wiarą w Boga.

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”

[Mt. 4, 4]

„Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.”

[J.  6,55]

Pytanie 15

Czy doktryna Albrta Pike oraz masonerii spełnia biblijne proroctwo dotyczące Antychrysta?

Masoneria naucza, że wzywając Lucyfera lub Szatana wzywamy nadprzyrodzoną siłę. Albert Pike, ani żaden inny wyznawca Lucyfera, nie przyjmują do wiadomości opisanych w Biblii proroctw, pomimo faktu, że masońska doktryna jest dokładnym odzwierciedleniem Biblijnych opisów dotyczących Apokalipsy i Antychrysta.

„Kabalista powie że prawdziwym imieniem Lucyfera jest Pan (Bóg) czyli inwersja, ale Lucyfer nie jest czarnym bogiem, on jest negacją Boga. Dla wtajemniczonych, to nie jest osoba, ale siła…”

[Albert Pike, „Morals and Dogma”, str.102]

Pytanie 16

Szatan jest więc postrzegany jako Bóg, źródło światła?

„Aby wyobrazić sobie Boga … Kabała opisuje Go jako „najbardziej tajemne światło „.”

[Albert Pike, „Morals and Dogma”, str. 740]

„ Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.”

[2 list do Koryntian,11-14]

Pytanie 17

Czy oficjalna masońska religia, czyli wiara w Wielkiego Architekta Wszechświata maskuje  prawdziwą doktrynę objawioną masonom najwyższych stopni wtajemniczenia? Czy masońskie „światło” jest „światłem” członków Zakonu Illuminatów?

„Rezultatem wpływu masońskiego światła jest oświecenie. Tacy są Illuminaci”

[J.D. Buck, 32 Stopnia Mason, „Mystic Masonry”, Wstęp, str. XL.]

Po raz kolejny widzimy, że członkowie masonerii służą światłu, którego moc pochodzi od boga nazywanego przez Alberta Pike – Lucyferem. Ponad 95% członków masonerii nigdy nie zadało sobie trudu żeby przeczytać chrześcijańską literaturę dotyczącą masonerii, polegają oni wyłącznie na informacjach pochodzących od masonów wyższego stopnia wprowadzających ich świadomie w błąd według instrukcji Alberta Pike.

Pytanie 18

Czyli masońskiemu kandydatowi nie mówi się pełnej prawdy o religii wolnomularstwa, gdy wstępuje do niebieskiej Loży, gdzie otrzymuje się pierwsze trzy stopnie?

Wszyscy masoni muszą kilkukrotnie przeczytać ten cytat, ponieważ jest on bardzo pouczający. Albert Pike szczerze przyznaje w nim zwracając się do członków 30 stopnia, że ​​mają oni celowo wprowadzać w błąd niższych stopniem masonów, aby mogli wyobrażać sobie, że rozumieją symbole masonerii!

„Niebieskie Stopnie (pierwsze 3 stopnie wtajemniczenia w masonerii) są zewnętrznymi portykami Świątyni. Część symbolów jest okazywana nowo przyjętemu adeptowi, ale jest on celowo mylony przez nieprawdziwą interpretacje. Nie jest w planie dla nowego członka, żeby on zrozumiał ich prawidłowe znaczenie; ale jest zaplanowane żeby myślał, że je rozumie.”

[Albert Pike, „Morals and Dogma”, str. 819]

Pytanie 19

Kto zatem ma prawo znać prawdę, i to co naprawdę dzieje się w masonerii?

„Musimy stworzyć obrządek który pozostanie nieznany, do którego będziemy dopuszczać tylko masonów o wysokim stopniu (30 i powyżej), których będziemy wybierać. Jeśli chodzi o naszych braci, ludzie ci muszą być zobowiązani do zachowania najsurowszej tajemnicy. Przez ten najwyższy obrządek będziemy rządzić całą masonerię, która stanie się jednym międzynarodowym centrum, mocniejszym, ponieważ jego kierunek będzie nieznany.”

[List z dnia 22.01.1870, od Alberta Pike do Giuseppe Mazzini]

Pytanie 20

Gdzie jeszcze możemy znaleźć dowody na ukryty przed światem, a nawet samymi masonami plan, który jest realizowany na szczytach masońskiej hierarchii? 

Protokoły Mędrców Syjonu jest to najbardziej wiarygodny dokument w historii świata! Nie istotne jest to czy ktoś je sfałszował 100 lat temu jak starają się nam to przedstawić sami masoni i żydzi. NIE! To nie ma najmniejszego znaczenia, kto napisał ten plan, czy to był plan napisany przez Mayera Rothschilda czy samego Lucyfera. Liczy się tylko treść, która demaskuje najdoskonalszy plan, jest to prawdziwe misterny plan przejęcia władzy nad światem.

Najstarsze udokumentowane zapiski tego planu mają ponad 100 lat i dokładne przewidziały w jaki sposób przy użyciu masonerii oraz lichwiarskiego systemu finansowego można zniewolić narody i przejąć władzę nad światem pozostając jednocześnie w cieniu.

Jak obalać rządy i oponentów, jak zinfiltrować  i kierować wszystkimi instytucjami rządowymi, opozycyjnymi i religijnymi. Systematycznie odnotowywane są wszystkie czynności, które są konieczne do ustanowienia Nowego Porządku Świata (NWO), którego zwieńczeniem będzie nadejście Antychrysta. Masoneria jest używana jako narzędzie przez żydowskie rodziny bankierów – Illuminatów, aby wprowadzić Lucyferiański Porządek Świata.

„To jest to, co służy jako podstawa dla naszej organizacji, sekretów masonerii i celów, które nie są nawet, aż tak bardzo podejrzewane, ponieważ bydło (goj), przyciągnięty przez nas do lóż masońskich jest tylko po to, aby wrzucić mu Prochy do Oczu. Masońscy ślepi słudzy są monitorowani przez nas i dla naszych spraw, ale plan działania naszej siły pozostaje dla nich nieznaną tajemnicą.

[„Protokoły Mędrców Syjonu” wydanie z 1919 roku – tutaj ]

Pytanie 21

Jeśli masoneria jest tylko spektaklem na zewnątrz to co chce ukryć wewnątrz?

„Tajne Stowarzyszenia – Zanim dojdziemy do naszego królestwa, będziemy działać w przeciwny sposób: będziemy tworzyć i mnożyć wolne loże masońskie we wszystkich krajach świata, wchłaniać w nie wszystkich, którzy mogą stać się lub już są widoczni w działalności publicznej. Wszystkie te Loże… będą posiadać w szeregach naszych medrców. Loże będą miały swoich przedstawicieli, którzy będą służyć wspomnianej wyżej administracji masońskiej. Najskrytsze plany będą nam znane i będą wpadać w nasze przewodnie ręce w dniu poczęcia.”

[Protokoły Mędrców Syjonu, wydanie z 1919 roku – tutaj].

Historyk i pisarz Andrew Carrington Hitchcock, na str 32 swojej książki „Synagoga Szatana” napisał:

„Amshel Mayer Rothschild sporządził plany stworzenia ” Zakonu Illuminatów Bawarskich” i powierzył je Aszkenazyjskiemu krypto-żydowi Adamowi Weishaupt ,(krypto-żyd to Żyd który nie zdradza swojej narodowości, Weishaupt był synem rabina, po śmierci ojca został ochrzczony i wychowywany przez Jezuitów). „Zakon Iluminati” opiera się na Talmudzie. Nazywa „lluminati”, jest terminem związanym z Lucyferyzmem , oznacza „otrzymujący światło”.”

[Cała książka „Synagoga Szatana” w PDF – tutaj]

Pytanie 22

Czy nikt nigdy nie spróbował ostrzec ludzi przed powiązaniami i kontaktach Masonerii z Zakonem Illuminatów?

freemason_washington

 • Prezydent George Washington (zadeklarowany mason) w roku 1785, w liście napisanym do wielebnego GW Snyder:

„Wielebny, Szanowny Panie, nie było moim zamiarem, by wątpić, w doktrynę Iluminatów – zasady jakobinizmu – oraz w to by nie miały się one rozprzestrzenić w Stanach Zjednoczonych. Wręcz przeciwnie, nikt nie jest bardziej zadowolony z tego faktu niż ja.”

Krótko przed śmiercią, prezydent George Waszyngton był już świadomy, że Adam Weishaupt radykalny członek masonerii, rozszerzył swoją truciznę w Ameryce.

Cały list jest dostępny do wglądu na rządowej stronie amerykańskiego archiwum:

http://founders.archives.gov/documents/Washington/06-02-02-0435

Więcej Korespondencji George Washingtona dotyczącej masonerii znajdziemy na stronie organizacji Gutenberg http://www.gutenberg.org/files/29949/29949-h/29949-h.htm

John_Robison-0-0-300x283

 • Profesor John Robison ostrzegał masońskich przywódców, napisał że: Członek zakonu Illluminatów przeniknął w ich Loże. Wszystko opisał w swojej książce Proofs of a Conspiracy wydanej w 1797 roku. http://en.wikipedia.org/wiki/John_Robison_(physicist)
 • Wielebny Samuel Morse głosił w 1798 roku: „Zakon Iluminatów ma już ustanowione swoje oddziały i swoich wysłanników do pracy w Ameryce.” http://en.wikipedia.org/wiki/Jedidiah_Morse
 • Dr David Pappen, rektor Uniwersytetu Harvard, w dniu 19 lipca 1798 wydał ostrzeżenie do klasy kończącej szkołę, przestrzegał przed wpływem Zakonu Iluminatów na amerykańską politykę i religię.
 • John Quincy Adams, przeciwnik Thomasa Jeffersona w wyborach na prezydenta w 1800 roku, napisał trzy listy do pułkownika Williama L. Stone, eksponując, jak Jefferson używał lóż masońskich dla celów Iluminatów. Informacje zawarte w tych listach są uznawany za przyczynę wygrania Adams’a wyborów. Listy znajdują się w Bibliotece Rittenburg Square, w Filadelfii. http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Quincy_Adams
 • Dr Joseph Willard, rektor Uniwersytetu Harvarda, powiedział 4 lipca 1812, do kończącej klasy: „są wystarczające dowody na to, że szereg członków Zakonu Iluminatów weszło w skład establishmentu na tej ziemi. Oni bez wątpienia dążą do tego aby potajemnie podważać wszystkie instytucje, cywilne i świeckie. Te społeczeństwa są wyraźnie sprzymierzone z takimi samymi społeczeństwami w Europie… Żyjemy w niepokojącym okresie. Wrogowie powszechnego porządku szukają naszej ruiny „. http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Willard

Pytanie 23

Wrogowie naszej wolności są niebezpiecznie blisko zrealizowania swojego planu. Kiedyś wykształceni ludzie wierzyli w zmowę w celu zniszczenia naszej wolności, dlaczego dzisiaj  ludzie przestali wierzyć w realizację tego planu?

 • Premier Anglii, Sir Winston Churchill, powiedział w 1920 roku, trzy lata po tym jak bolszewicy zajęli Rosję: „Od czasów Spartakusa do Karola Marksa, do Trockiego … ten światowy spisek stale rośnie…. ten spisek odegrał olbrzymią rolę w rewolucji Francuskiej, był motorem każdego wywrotowego ruchu w 19 wieku;.., a teraz, jest to zespół niezwykłych osobistości z podziemia wielkich miast Europy i Ameryki, który chwycił Rosjan za włosy na głowie i stał się praktycznie niekwestionowanymi panem tego olbrzymiego imperium. „webster-wikipedia-encyclopedia-24634799
 • Słynna publicystka i historyk  Nesta Webster opublikowała wiele artykułów na tema Illuminatów oraz Protokołów Mędrców Syjonu w Londyńskiej gazecie The Morning Post, dziennik wydawany od 1772 roku, w 1937 roku gazeta zmieniła nazwę na The Daily Telegraph, dziś jest to jeden z najpopularniejszych brytyjskich dzienników. W swojej książce: Światowa Rewolucja, opublikowanej w 1920 roku, [na stronie 78], napisała: „Podczas gdy te wydarzenia (wczesne etapy rewolucji francuskiej z 1789 roku) miały miejsce w Europie, Nowy Świat (Ameryka) został opanowany przez Iluminatów. Już w 1786 Loża Zakonu (Illuminati) była w Wirginii, a później w czternastu innych miastach. ” H.Webster zmarła w Londynie w 1960 roku w wieku 83 lat pozostawiając po sobie ogromny zbiór wiedzy na temat stowarzyszeń i zakonów, w swoich książkach oskarżała żydowskich kabalistów o zinfiltrowanie Masonerii oraz Zakonu Jezuitów w celu wywołania światowej rewolucji i kabalizacji świata chrześcijańskiego. 321_001Książka wydana w 1924 roku opisije Zakon Illiminatów oraz jego wpływy w świecie.http://warburg.sas.ac.uk/pdf/fdd35b2288420.pdf Więcej na tytułów pisarki i historyk Nesta Webster na stronie Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Nesta_Helen_Webster
 • Raport Senatu Kalifornii dot. Badania Komisji ds. Edukacji, stwierdził w 1953 roku: „Tak zwany nowoczesny Komunizm jest najwyraźniej samą hipokryzją i śmiertelnym spiskiem by zniszczyć światową cywilizacje. Spisek został założony przez tajemniczy Zakon Iluminatów w Bawarii 01 maja 1776 i to podniosło swoją siwą głowę w naszych koloniach w kluczowym okresie przed przyjęciem naszej konstytucji federalnej.” Stwierdzenie to jest niesamowite, nie ze względu na jego treść, ale na jego źródło – Californijski Senat ds. Edukacji!

Wielu ludzi w przeszłości mówiło na temat prawdziwego celu Masonerii, Zakonu Illumniatów związanego z kilkunastoma rodzinami żydowskich bankierów i kabalistów, ale nie wiele osób słuchało. Wszystkie z opisanych ostrzeżeń pochodzą od osób, które były wysokiej rangi politykami, uczonymi, pisarzami i przywódcami religijnymi.  Wszystkie wymienione osoby posiadały wysokie kwalifikacje, i cieszyły się poważaniem społeczeństwa.

Pytanie 24

Kiedy masoni stali się częścią Zakonu Illuminatów?

„W dniu 16 lipca 1782 r. podczas haniebnego Kongresu Wilhelmsbad, w pobliżu miasta Hanau w Hesji-Kassel, został on zainicjowany przez Ferdynanda, księcia Brunswick, Grand Master of the Order of Strict Observance”

[Albert Mackey, Encyklopedia Masonerii, str.1006].

Pytanie 25

Co się stało na tym spotkaniu?

„Dr. Adam Weishaupt, i jego prawa ręka, baron Adolf von Knigge (obaj byli masonami w tym czasie), wzięli udział w Kongresie Wilhelmsbad; spotkali się z przedstawicielami 23 Rad Najwyższych masońskiego świata i przekonali ich po 30 sesjach, do wprowadzenia 7-częściowego planu Illuminatów dla stworzenia Nowego Porządku Świata.”

[historyk i pisarz dr. Henry Makow  “Conspiracy Too Monstrous To Conceive” ]

Pytanie 26

W jaki sposób tego dokonali?

„Zakon Illuminatów opiera się na naukach: żydowskiej Kabały, Kultu Babilońskiego, Zakonu Templariuszy oraz innych kultów wielbiących Lucyfera. 1 maja 1776 roku Adam Weishaupt, profesor na Uniwersytecie Inglestadt w Niemczech, założył „Zakon Illuminati.

Weishaupt był sponsorowany przez Prince William Hesji Casel i  żydowskiego bankiera Meyer Amschel Rothschild, który był najbogatszym człowiekiem na świecie .

Celem Iluminatów było zniszczenie cywilizacji zachodniej i ustanowienie Nowego Porządku Świata. Metodą do zniszczenia cywilizacji było poluzowanie więzi społecznych (pracodawca, naród, religia, rasa, rodzina) poprzez wykorzystywanie niezadowolenia społecznego wprowadzenie złotego wieku „humanizmu i braterstwa.” Proces ten nazywamy obecnie „globalizacją.

Na koniec posiedzenia Rady 30, przedstawiciele świata masońskiego podpisali „kontrakt krwi”, obiecując, że będą przestrzegać 7-częściowego planu Iluminatów do stworzenia Nowego Porządku Świata.”

[historyk i pisarz dr. Henry Makow  “Conspiracy Too Monstrous To Conceive” ]

Pytanie 27

Czy masoni są w pełni świadomi tych faktów?

W większości przypadków nie. Około 95% wszystkich masonów nie ma pojęcia, co naprawdę dzieje się w ich własnych lożach. Tylko masoni 30 stopnia i wyżej mogą być dopuszczeni, by poznać większe tajemnice masonerii. W większości przypadków te osoby nigdy weszły w kontakt z członkami rodzin Illuminati (Cabal Elite) ale z tymi, którzy wchodzą w szeregi Masonerii jako najwyższej rangi masoni aby kontynuować proces infiltracji.

Pytanie 28

Czy obecni członkowie Zakonu Illuminati, czyli członkowie kilkunastu rodzin żydowskich kabalistów związanych z sektorem bankowym i przemysłowym kiedykolwiek odpowiedzieli na opisane zarzutu?

Zakon Illuminatów to przede wszystkim  członkowie rodziny Rothschild oraz przedstawiciele innych najczęściej spokrewnionych z Rothschildami rodzin, które od wielu pokoleń kultywują żydowski mistycyzm i okultyzm.

Do najbardziej wpływowych Illuminatów zaliczają się  m.in. słynni Rockefellerowie, którzy  poprzez związki małżeńskie z żeńską linią rodową Rothschildów stali się jednym z głównych filarów Zakonu. Testament nestora rodu Mayer Amschel Rothschild, nakazał swoim spadkobiercom, aby tylko synowie mogli dziedziczyć interesy i fortunę, zaś córki zostały wydane za innych bankierów żeby zachować ciągłość rodu.

41QCVLcm9mL._SX322_BO1,204,203,200_

W 2002 roku Iluminat David Rockefeller opublikował książkę biograficzną „Wspomnienia”, w rozdziale zatytułowanym Dumny Internacjonalista na str. 405 znajduje się odpowiedź Davida na zarzuty stawiane rodzinie Rockefeller :

„Przez ponad 100 lat ideologiczni ekstremiści po obu stronach politycznego spektrum uczepili się dobrze nagłośnionych incydentów, by atakować rodzinę Rockefellerów za niezwykły wpływ, jak oni twierdzą, my mamy na polityczne i ekonomiczne instytucje. Niektórzy nawet wierzą, że należymy do tajnej kabały, działającej przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych, charakteryzując moją rodzinę i mnie jako internacjonalistów, oraz spiskujących wraz z innymi na świecie, by zbudować bardziej zintegrowaną globalnie polityczną i ekonomiczną strukturę – jeden świat, jeśli chcecie to tak nazwać. Jeśli to jest oskarżeniem, to jestem winny i jestem z tego dumny.”

książka do nabycia w sieci amazon: http://www.amazon.com/Memoirs-David-Rockefeller/dp/0812969731

Pytanie 29

W jaki sposób loże masońskie odnoszą się do czczenia przez jej członków Lucyfera?

7 listopada 2012 na łamach  gazety The Masonic Leader ( masońskie czasopismo dla członków lóż masońskich)  został opublikowany artykuł wyjaśniający braciom masonom w jaki sposób mają oni interpretować słowa odnoszące się do Lucyfera.

Na wstępie artykułu jest podany fragment z Księgi Izajasza 14;12 Następnie cytaty masońskich autorów Alberta Pike oraz Manly P. Hall odnoszące się do Lucyfera, po krótkim pokrętnym wyjaśnieniu podane są dwa punkty do zapamiętania:

 • Lucyfer nie jest Biblijnym Szatanem
 • Czczenie Lucyfera jest słuszne i uzasadnione

Kolejne fragmenty Biblii podawane są z jeszcze bardziej pokrętną interpretacją, przykładowo słowo Lucyfer zawarte w Biblii masońscy bracia mają interpretować jako planetę Wenus.

Według kolejnej interpretacji masoni tłumaczą słowa Apokalipsy:

 Ja, Jezus, wysłałem swego anioła, aby oznajmił wam to, co dotyczy kościołów. Jestem zarówno przodkiem, jak i potomkiem Dawida, promienną Gwiazdą Poranną”

Apokalipsa 22,16

Według słów masońskiego mistrza Jezus nazywany siebie „Gwiazdą świecącą poranka”, co zgodnie z interpretacją słów Alberta Pike oznacza, że Jezus nazywa siebie Lucyferem.

W kolejnym przykładzie bracia są pouczani jak interpretować masońskich mistrzów obnoszących się z uwielbieniem do Lucyfera, autor wyjaśnia braciom, że Lucyfer nie jest upadłym aniołem , a duchowym światłem, pomostem między Bogiem a ludzkością , nauczycielem i kosmiczną energią oświecającą ludzką rasę.

Dalej masoński mistrz przedstawia braciom  żydowski mistycyzm oraz wywodzącą się z niego numerologie i Karty Tarota Zakonu Zachodniego Mistycyzmu, założonego przez okultystę Paula Fostera oraz hebrajski mistycyzm Zakonu Złotego Brzasku, odkrywając jednocześnie znaczenie piktogramu Lucyfera (pentagram) jako drzwi do wiedzy gnostyckiej.

Kolejną wiadomością dla braci masonów jest informacja że Budda, Mahomet i Jezus przekazywali Lucyferyczną kosmiczną energię jako światło dla ludzkości. Na zakończenie autor stwierdza,że przytoczone fragmenty Biblii wskazują , że to Lucyferowi należy się oddawanie Boskiej czci. Pełna treść omawianego artykułu znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa The Masonic Leader:

http://themasonicleader.com/lucifer-and-the-craft/

Pytanie 30

Dlaczego masoneria nie uznaje Boskości Jezusa tylko Lucyfera?

Masoni uważają siebie za budowniczych świata, jest to organizacja kontrolowana przez bankierów powiązanych z rodziną Rothschildów, żydowskich kabalistów, Illuminatów (z łaciny oświeconych).  2 tysiące lat temu Sanhedryn, najwyższa rada żydowska składająca się z 71 mędrców, faryzeuszy praktykujących potajemnie magię kabały (Ezechiela 8: 5-14) skazała Boga na śmierć wypełniając zapowiedziane w Starym Testamencie proroctwa. Sanhedryn wykorzystując się Namiestnikiem Rzymskim, Piłatem ukrzyżował Jezusa. Dzisiejsza elita żydowska na której czele od wielu wieków stoi rodzina Rothschildów wysługuje się masonerią i syjonizmem do budowy Nowego Porządku Świata wypełniając tym samym proroctwa zapowiedziane w Apokalipsie.

„Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami –
a nie są nimi, lecz kłamią…” 

[Apokalipsa 3.9]

„… [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana.” 

[Apokalipsa 3.9]

Jeden z najlepszych filmów ukazujących prawdziwe światło przyświecające masonerii:

tłumaczenie/opracowanie:

Michał KK

Zobacz także:

Rothschildowie wprowadzają Globalny Komunizm przy użyciu Międzynarodowego Funduszu Walutowego i ONZ

 

 

One thought on “30 pytań. Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat masonerii

 1. Czytałem, czytałem… czytałem. Na Iluminatach się zatrzymałem, potem scrollowałem dalej w pośpiechu, trafiłem na kilka żenujących filmików ośmieszających samych twórców i wyciągam wniosek: Informacje na temat wolnomularstwa i wolnomularzy na tym serwisie, jest tym samym, co ja bym nagle zaczął prowadzić bloga o kosmosie i swoje tezy tam stawiał łącznie z racjami wyssanymi z palca. :) Żałosne, a zarazem smutne, jak takie niedoinformowane portale potrafią omamić ciemnogród.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.