Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > 30 nazwisk: królowie i książęta amerykańskiego imperium Rothschildów

30 nazwisk: królowie i książęta amerykańskiego imperium Rothschildów

Lista 30 rodzin, które przez ostatnie dekady reprezentowały interesy rodziny Rothschild w Ameryce i Kanadzie, nie są to oczywiście wszystkie rodziny ale te, które w znaczący sposób przyczyniły się do wzmocnienia syjonizmu oraz wpływów rodziny Rothschild w świecie polityki, biznesu i mediów. Zajmiemy się liderami z każdej rodziny i omówimy w jaki sposób wspierali oni budowę międzynarodowego Imperium Rothschildów na kontynencie amerykańskim.

#1

140406-sheldon-adelson-jms-1849_9fce2d22f37026b409bf60d1441075ca.nbcnews-ux-2880-1000SHELDON ADELSON – choć jest  w podeszłym wieku , w ostatnim czasie wyrósł na jednego z największych syjonistycznych przywódców w USA. Urodzony w Bostonie, teraz jest główną postacią w zdominowanej przez żydów branży hazardowej, jest właścicielem największych kasyn w Las Vegas. Mimo, że pierwotnie był zaangażowany w branży komputerowej, zdecydował się wejść w branżę hazardową kupując Sands Hotel w Las Vegas w 1988 roku, dziś rozszerza swoje udziały nie tylko w Las Vegas ale również w  Makau – mieście hazardu w Chińskiej Republice Ludowej oraz w Singapurze.

Jest trzecim najbogatszym człowiekiem w Stanach Zjednoczonych , z majątkiem wartym 34,1 mld. dolarów. Jest oddanym przyjacielem i głównym sponsorem ruchu syjonistycznego, właścicielem izraelskich dzienników oraz bliskim przyjacielem wielu wpływowych polityków z Izraela i USA, jest też hojnym darczyńcą wspierającym kampanie senatorów oraz kandydatów na urząd prezydenta USA. W 2016 roku Adelson przekazał 25 mln dolarów na kampanie prezydencką Donalda Trumpa.

Irańska telewizja Press TV nazwała Adelsona najpotężniejszym człowiekiem w Ameryce, tłumaczenie artykułu: Tutaj

https://en.wikipedia.org/wiki/Sheldon_Adelson

#2

JEFF DE BOOY / WINNIPEG FREE PRESS Fin- Israel izzy Asper, President, CanWest Global, in his office on the 31st floor of the TD Tower (Cash story). 20030120.

IZZY ASPER – zmarł w 2003 roku, był założycielem Canwest Global Communications Corporation , która jest teraz w rękach jego dzieci , Leonard, Gail i David . Urodził się w pochodzącej z Ukrainy rodzinie żydowskiej w Manitoba, Kanada.  Asper był zaangażowanym działaczem  w Partii Liberalnej i był znany ze swoich  ” konserwatywnych” poglądów, które były zapewne odzwierciedleniem faktu, że Asper  był zatwardziałym syjonistą. Chociaż początkowo był adwokatem, Asper przeszedł do działalności w mediach w 1975 r. kiedy przejął telewizję CKND w Winnepeg.

W ciągu kolejnych 25 lat , Asper przejął kontrolę nad dziennikiem National Post , a także ponad 60 innych kanadyjskich gazet , wraz z Global Television Network . Ten oddany syjonista przedłużył swoje wpływy w Stanach Zjednoczonych, kiedy kupił  słynny magazyn New Republic . Był znany ze szczególnie z bliskiej relacji z byłym wiceprezydentem Alem Gore’em.  Gore jest teraz związany z potężną żydowską rodziną bankową Schiff (kluczowy tryb w Imperium Rothschildów ) poprzez małżeństwo córki Gore’a  z dziedzicem fortuny Schiff.

https://en.wikipedia.org/wiki/Izzy_Asper

#3

images (1)SAMUEL BELZBERG – założyciel kolejnego żydowskiego imperium z siedzibą w Kanadzie, działający równolegle z lepiej znaną (i bardziej wpływową) syjonistyczną  rodziną Bronfman. Jest prezesem i dyrektorem generalnym Financial Corporation, Ltd., instytucji finansowej z pełnym zakresem usług, jest także prezesem Gilbralt Capital Corporation –  spółki bankowo-inwestycyjnej. Jedna z jego córek, Lisa jest żoną bankiera Matthew Bronfman, syna Edgara Bronfman, który był prezydentem  World Jewish Congress (Międzynarodowego Kongresu Żydów).

WJC jest największą syjonistyczną organizacją na świecie i jest ona w pełni kontrolowana przez rodzinę Rothschild, od 2013 roku prezesem rady nadzorczej WJC jest francuski baron David Rene de Rothschild. Jedna  z córek Samuela, Wendy jest żoną przedsiębiorcy medialnego Strauss Zelnick’a. Sam Belzberg jest jednym z głównych fundatorów Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles, lewicowej organizacji, która stała się głównym graczem w żydowskiej operacji propagandowej i wywiadowczej na całym świecie, pod płaszczykiem „walki  z nienawiścią” cenzurują i szykanują wszystkich mówiących prawdę o syjonistycznych zbrodniach i wpływach w świecie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Belzberg

#4

541077986

ELI BROAD – urodził się w Bronx, dzielnicy Nowego Jorku w rodzinie litewskich żydów, obecnie mieszka w Los Angeles.  Jak możemy wyczytać w wikipedia jest on jedynym człowiekiem, który stworzył 2 firmy znajdujące się na liście 500 największych korporacji. W rankingu Forbes z 2015 roku znalazł się on na 65 miejscu najbogatszych ludzi świata z majątkiem wycenianym na 7,4 mld dolarów.

Właściciel Sun America –  imperium w branży nieruchomości.  Znaczną część bogactwa rodzina Broad przeznacza na finansowanie fundacji syjonistycznych i instytucji edukacyjnych w których sami są członkami zarządu, co sprawia, że jest również odpowiedzialna za kierowaniu przebiegu amerykańskiej edukacji. Członkowie rodziny są również głównymi graczami w świecie sztuki, która to od dawna jest kontrolowana przez żydowskie instytucje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Eli_Broad

#5

6-hustles-warren-buffett-used-to-make-53000-by-age-16WARREN BUFFET – W 2008 roku był najbogatszym człowiekiem na świecie wg magazynu Forbes, obecnie spadł na 4 miejsce z majątkiem wartym 73 mld dolarów. Nie jest Żydem, ale jest jedną  z kluczowych osób w The Rothschild Imperium. Jest szczególnie dobrym przyjacielem Londyńskiego Lorda Jacoba Rothschild’a.  Berkshire Hathaway jest ogromną spółką holdingową połączoną szerokim wachlarzem aktywów z rodziną Rothschild. Choć wiele osób uważa, że  potężne wydawnictwo Washington Post należy do rodziny Meyer Graham w Waszyngtonie , fakt jest taki, że Buffett wraz z innymi instytucjami finansowymi oraz Rothschildami ma istotne udziały w The Washington Post Company, a także magazynu Newsweek  i wielu innych gazet i wydawanych w całej Ameryce.

Na marginesie  należy zauważyć, że rodzina Meyer mająca  wydawnicze  imperium została założona przez Eugene Meyera, spekulanta z czasów  I wojny światowej, który później został mianowany przewodniczącym rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej kontrolowanej prze rodzinę Rothschild, później został mianowany szefem Banku Światowego. Meyer był krewnym rodziny Haas ( spadkobiercy gigantycznej firmy  z San Francisco Levi – Strauss) i wielkiego rabina Francji . Warren Buffett posiada również 7 procent Coca-Cola Company. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że koncern Coca-Cola kojarzony jedynie jako producent napojów, jest również głęboko zaangażowana w szeroko zakrojone międzynarodowe intrygi polityczne. Buffett ostatnio  przeniósł  znaczną część swojego majątku do fundacji potentata firmy Microsoft Billa Gatesa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Warren_Buffett

#6

Ron-BurkleRONALD BURKLE – pochodzący z  Los Angeles żydowski biznesmen z majątkiem wartym  ponad 3,5 mld dolarów, bliski przyjaciel Billa Clintona, inwestor w handlu detalicznym, właściciel 35 koncernów z branży spożywczo-handlowej. Jest członkiem zarządu Occidental Petroleum , który był koncernem naftowym Armand Hammera – syna żydowskiego członka partii komunistycznej z początku XX wieku. Hammer wsławił się jako wybitna postać w promocji sowieckich interesów w Stanach Zjednoczonych, nawet w czasie zimnej wojny. ( Hammer był również bliskim przyjacielem żydowskich bankierów z rodziny Schiff). Burkle jest prezesem zarządu oraz udziałowcem w Alliance Entertainment , Golden State Food, Dominics , Fred Meyer, Ralph i Food4Less, a także w wielu instytucjach i organizacjach społecznych. Jest również członkiem zarządu internetowego giganta – Yahoo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Burkle

#7

20120806LesterCrownLESTER CROWN – główny spadkobierca zmarłego w 1990 roku finansisty żydowskiego Henrego Crown’a z Chicago. Zajmuje się przedsiębiorstwem rodzinnym , które zostało oparte na majątku z General Dynamics, firmy zajmującej się produkcją zbrojeń, w której Henry Crown przejął kontrolę w 1959 roku. Rodzina Crown posiada udziały w: Maytag, Hilton Hotels, Alltel , centrum narciarskie Aspen, Rockefeller Center. Crown posiada udziały w Chicago Bulls i drużynie baseballowej New York Yankees. Rodzina Crown jest kolejnym dobroczyńcą amerykańskiej społeczności żydowskiej, uczestniczy także na naradach Uniwersytetu w Tel Awiwie. Rodzina Crown posiada również udziały w Transworld Airlines, Continental Illinois Bank oraz Empire State Building w Nowym Jorku . Córka, Susan Crown, jest przewodniczącą żydowskiej fundacji Shoah. Majątek rodziny jest wyceniany na ponad 4 miliardy dolarów, jest też hojnym darczyńcą dla programu rozwoju broni jądrowej Izraela . Lester Crown jest również przewodniczącym w  Radzie Spraw Zagranicznych (CFR) Chicago.

Rodzina Crown  wraz z inna żydowską rodziną z Chicago Pritzkers należą do „wewnętrznego kręgu ” opisane zostały jako kluczowe postacie przez Gus Russo w książce Supermob przedstawiającej żydowski syndykat zbrodni.  Obie rodziny wspierały kandydatury Baracka Obame i Johna Kerry w wyborach prezydenckich.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lester_Crown

#8

lari_elisynLARRY ELLISON – w 2000 roku  był najbogatszym człowiekiem na świecie. W 2017 r.  został wyceniony przez Forbes na ponad 60 miliardów dolarów, jako 7 najbogatszy człowiek na świecie . Mimo, że jego nazwisko nie jest znane, jest ważnym światowym graczem jako założyciel i prezes dużej firmy oprogramowania znanej jako Oracle Corporation. Co ciekawe,  przed jego dojściem do władzy , Ellison pracował w latach 1970 dla Ampex Corporation i w tym czasie jednym z jego projektów była baza danych dla Centralnej Agencji Wywiadowczej, projekt o nazwie Oracle. Znany z ekstrawaganckiego  stylu życia , Ellison posiada piąty największy jacht na świecie, wiele egzotycznych samochodów i wiele prywatnych samolotów, w tym myśliwce! Koncern Ellisona zaangażowany jest w działania operacyjne CIA poprzez dostęp do baz danych CIA , w następstwie tragedii 11 września , koncern zaoferował darmowe oprogramowania dla rządu USA  z  budową i utrzymaniem krajowej bazy danych identyfikacyjnych oraz wydanie narodowej karty identyfikacyjnej. Larry Ellison jest zadeklarowanym syjonistą i hojnym sponsorem Izraela, przekazał 500 tyś dolarów na odbudowę izraelskich osiedli w strefie Gazy oraz 10 mln dolarów na działalność Izraelskiej Armii.

https://en.wikipedia.org/wiki/Larry_Ellison

#9

Jeffrey-Epstein-010JEFFREY EPSTEIN –  jest jednym z najbogatszych ludzi w Ameryce, jego firma , początkowo nazywana  J. Epstein & Company , później zwana  Financial Trust Company , zajmuje się sprawami finansowymi miliarderów żydowskich. New York Times w dniu 1 lipca 2008 r. podał, że firma Epstein ma w sobie  „coś „  tajemniczego . Mówi, że zarządza pieniędzmi miliarderów , ale jedynym klientem  gotowym do dyskusji jest Leslie H.Wexner założyciel Limited Brands. Jak pan Epstein wyjaśnia , zapewnia on wyspecjalizowany formę doradztwa finansowego.

Doradza ludziom na temat  zaczynający się od podatków , funduszy powierniczych do przedślubnych umów i odpowiednich garniturów. Źródła branżowe twierdzą, że popiera opłaty roczne zaczynające sie od 25 milionów dolarów do ponad  100 mln $.. Epstein jest członkiem zarządu Uniwersytetu Rockefellera , który był również członkiem Komisji Trójstronnej , założonej przez Davida Rockefellera i Rady Stosunków Zagranicznych, powszechnie znanej jako ” Rockefeller ” instytucji , ale które, jak  można zauważyć , jest właściwie pochodną podmiotu londyńskiego Rothschild znanego jako Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych .

Podstawowym zainteresowaniem Epsteina wydaje się być sfera nauki . W tym względzie , Epstein jest dobroczyńcą dla wielu głośnych uczonych, z których wielu to Żydzi. Pieniądze Epsteina poszły na badania w dziedzinie fizyki  w Afryce Południowej i Indiach , na eksperymenty  mikrobiologiczne w Bangladeszu . Jednym z bliskich przyjaciół Epstein jest Ghislaine Maxwell – córka zmarłego skorumpowanego intryganta żydowskiego urodzonego w czechach znanego jako  Robert Maxwell z Wielkiej Brytanii , gdzie miał potęgę medialną. W tym samym czasie był zaangażowany w afery szpiegowskie izraelskiego Mossadu.

Epstein jest bliskim przyjacielem byłego prezydenta USA Billa Clintona z którym w 2002 roku odbył podróż do Afryki należącym do Epsteina odrzutowcem boeing 727, jest także długoletnim przyjacielem Prince Andrew, Duke of York, syna królowej Anglii Elżbiety II. W 2008 roku Epstein został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci i spędził 13 miesięcy w areszcie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_Epstein

#10

6189108637_b4c843e70e

STEPHEN FEINBERG  – opisany przez Izraelską gazetę  Haaretz jako „Żyd z Nowego Yorku”  ze złotym dotykiem „.  Feinberg kontroluje nowojorską firmę Cerberus zajmująca się globalnymi inwestycjami. Business Week 3 października 2005 opisal Cerberus jako „większego”od tak znanych gigantów biznesu jak McDonald , 3M , Coca-Cola, Cisco Systems i zauważył, że Cerberus kontroluje około  226 restauracji Burger King , National, Alamo sieci wynajmu samochodów, produkty budowlane ekspres Formica Corp i stara Hollywoodzka wytwórnię filmową Werner Bros.

Ważnym graczem w operacjach  Feinberga jest nowojorski finansista żydowski Michael Steinhardt. I to, co jest szczególnie interesujące to, że dwaj potężni amerykańscy politycy są ściśle związani z działalnością Feinberga : były wiceprezydent Dan Quayle i były sekretarz obrony Donald Rumsfeld . Quayle wykonuje swoje obowiązki  jako przewodniczący rady Cerberus. Według Haaretz , Feinberg „jest nieśmiałym cudownym dzieckiem , które  ma dookoła siebie niewielu fotografów bo wszędzie wysyła podwładnych , takich jak Dan Quayle”. Jeżeli chodzi o Rumsfelda  i o to co powinno niepokoić Amerykanów to, że Rumsfeld ( służąc jako sekretarz obrony ) był inwestorem w Epstein Cerberus już w 2001 r.- na długo przed amerykańską inwazją na Irak (czego Rumsfeld był zwolennikiem ) , po czym Cerberus odniosło korzyści z zakładania militarnych baz w Iraku.

W lutym 2017 roku dziennik New York Times poinformował, że prezydent Donald Trump przydziela Stephenowi Feinberg zwierzchnictwo nad amerykańskimi służbami bezpieczeństwa, żydowski inwestor z New York otrzymał kontrolę nad wszystkimi agencjami wywiadowczymi jak FBI i CIA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Feinberg

#11

MRGMAURICE GREENBERG –  pomimo, że nazwisko  Rockefeller było słynne w Ameryce (i na świecie), od późnego 19 wieku, to faktem jest, że nieprzebrane bogactwa i wpływy Rockefellerów minęły ponieważ zostały rozdzielone pomiędzy młodszymi pokoleniami. Nowy żydowski miliarder z siedzibą w New York, Maurice Greenberg, zasadniczo pojawił się jako prawdziwa moc sprawcza powstała z resztek Imperium Rockefellera. Razem z synem Jeffrey Greenberg prowadzi American International Group , AIG (mówi się, że największa na świecie firma w dziedzinie usług ubezpieczeniowych i finansowych), dzięki czemu kontrolują znaczną część branży ubezpieczeniowej.

Greenberg  Sr jest honorowym dyrektorem i  wiceprzewodniczącym Rady Stosunków Zagranicznych ( CFR ) . Ponadto Greenberg jest również aktywnym członkiem  w Komisji Trójstronnej założonej przez Davida Rockefellera. Greenberg jest wieloletnim bliskim współpracownikiem byłego sekretarza stanu Henry Kissingera , który działa pod patronatem Davida Rockefellera i CFR.  CFR jest niczym nowojorski „młodszy  kuzyn” angielskiego Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych kontrolowanego z ramienia Rothschildów, instytut wydaje wytyczne do brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych dla rozwoju swoich interesów rodziny Rothschild na całym świecie.

Relacje między Greenberg i Kissingerem były tak bliskie, że w pewnym momencie , Kissinger był przewodniczącym międzynarodowej komisji doradczej AIG . Nic dziwnego, że ten ogromnie silny książę żydowski , Greenberg  był przewodniczącym , zastępca przewodniczącego oraz dyrektorem Banku Rezerw Federalnych w Nowym Yorku. Był on również na kilku wysokich stanowiskach w instytucjach założonych przez rodzinę Rockefellerów , w tym Asia Society , Rockefeller University i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Greenberg jest obecnie przewodniczącym C.V. Starr & Company.

Rodzina Greenberg została jednym z najpotężniejszych żydowskich imperium na powierzchni planety  zajmując miejsce rodziny Rockefeller. Jedni opisują rodzinę jako głównego administratora Imperium Rothschildów nad amerykańską sferą wpływów otaczającą pozostałości działalności rodziny Rockefellerów. Jesienią 2008 roku  tuż przed wyborami  amerykańskiego prezydenta , poczynania Greenberga  zostały publicznie zlustrowane. Jego AIG  było centrum  gigantycznych skandali finansowych, które zrujnowały  gospodarkę ameryki. Przypominając, filozofa żydowskiego Maxa Dimonta i  jego prowokacyjne sugestie że Żydzi mają przetrwać upadek cywilizacji  i że będą królować  nad naszą  planetą można się zastanawiać czy upadek Wall Street nie jest ostatnim rozdziałem tego planu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Maurice_R._Greenberg

#12

images (2)RODZINA HAAS – spadkobiercy fortuny Levi-Strauss są na pewno jednymi  z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Są powiązani z rodziną  Meyer, głównymi figurami w Washington Post wraz z Warrenem Buffettem oraz innymi żydowskimi rodzinami. Żydowska rodzina Haas przybyła do Ameryki z Niemiec, byli kupcami rozwijającymi sieć sklepów spożywczych na terenie Kalifornii, Walter A. Haas Sr. został prezesem w firmie Levis po tym jak jego rodzina udzieliła kredytu upadającej fabryce spodni jeansowych. Licząca ponad 250 członków rodzina Haas nie rozwodniła udziałów firmy ale wciąż kontroluje jeden z największych koncernów odzieżowych, wspiera międzynarodowy syjonizm, posiada duże wpływy w polityce, a poprzez swoje fundacje wpływa na kształtowanie sztuki i edukację przeznaczając wielomilionowe dotacje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_A._Haas

#13

img-leadershipRODZINA KRAVIS. George R. Roberts i jego kuzyn Henry S. Kravis są właścicielami jednego z największych funduszy inwestycyjnych na świecie Kohlberg Kravis Roberts (KKR).

Henry Kravis to syn żydowskiego inżyniera naftowego w Tulsa w Oklahoma, jego kuzyn  Roberts , współpracowali z Jerome Kohlberg Jr. w Nowym Jorku i stworzyli  Kohlberg , Kravis & Roberts, spółkę która z której powstało finansowe imperium KKR. Fundusz inwestycyjny zyskał złą sławę jako „królowie obligacji śmieciowych”. Kohlberg opuścił firmę ale Kravis i Roberts to nadal główne postacie w ich firmie.

Sławę przyniósł im wykupu  RJR Nabisco na podstawie wydarzeń napisano książkę i nakręcono film: „Barbarians at the Gate”. Wśród firm, z którymi rodzina Kravis jest powiązana biznesowo są : First Data Inc, Toys R Us , Baterie Duracell, Safeway , Beatrice Foods , Playtex , Texaco i HCA Inc.

Żona Kravisa, Marie Josee , kanadyjska dziennikarka  wraz z mężem , działa w neokonserwatywnej (czyli syjonistycznej ) Hudson Institute w Stanach Zjednoczonych i znana jest  z zaangażowania w sprawy Partii Republikańskiej. Zarówno Pan i Pani Kravis są aktywnymi członkami Rady Stosunków Zagranicznych i uczestniczyli w spotkaniach Grupy Bilderberg. Sam Kravis jest wiceprezesem Uniwersytetu Rockefellera. W 2017 roku rodzina Kravis przeznaczyła milion dolarów na kampanię prezydencką Donalda Trumpa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Kravis

#14

<> on August 30, 2010 in Leipzig, Germany.

Ronald Lauder – posiada majątek wyceniany na około 4 mld dolarów. Wraz z bratem Leonardem są dziedzicami fortuny kosmetycznej Estee Lauder . Żydowska rodzina Lauder jest od dawna fundatorem Partii Republikańskiej, Ronald służył w administracji Reagana jako zastępca asystenta sekretarza obrony ds. polityki europejskiej i NATO w Pentagonie . Później prezydent Reagan mianował Laudera  jako ambasadora USA  w Austrii. W pewnym momencie , zrobił nieudaną próbę stania się burmistrzem Nowego Jorku, tylko po to aby wygrał wiodący głos żydowskich interesów , Rudy Giuliani. Szczególnie zaangażowany w intrygi żydowskie , Lauder prowadzi Fundację Ronalda S. Laudera , która koncentruje się na sprawach żydowskich w Europie Środkowej i Wschodniej.

W Polsce Fundacja Ronalda S. Laudera posiada Centra Edukacyjne w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Biuro i Centrum Młodzieżowe w Gdańsku oraz Łodzi.

Rodzina Lauder posiada również inwestycje w Europie Wschodniej oraz udziały w izraelskiej telewizji, wspiera działanie w wielu organizacjach żydowskich , takich jak Anti-Defamation League, Żydowskiego Seminarium Teologicznego. W 2007 roku Ronald Lauder został wybrany prezesem Światowego Kongresu Żydów (WJC), jak już wcześniej było to wspominane WJC to największa syjonistyczna organizacja żydowska z siedzibą główną w Nowym Yorku, jest ona pod pełną kontrolą rodziny Rothschild, od 2013 roku prezesem rady nadzorczej jest francuski bankier, baron David Rene de Rothschild. Warto również zauważyć, że córka Laudera , Jane wyszła za mąż za członka grupy Bilderberg Kevin Warsh– członeka rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej czyli kontrolowanego przez Rothschildów FEDu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Lauder

#15

5/7/03-Photographs by Steven Hirsch: The National Magazine Awards at the Waldorf Astoria. Pictured is S.I. (Si) Newhouse Jr., Chairman, Advance Publications.

RODZINA NEWHOUSE. SI Newhouse i jego brat Donald Newhouse są dziedzicami fortuny wydawniczej ustanowionej przez ich zmarłego ojca żydowskiego magnata prasowego Samuel Irving Newhouse Sr. w 2007 roku Forbes umieścił ich w rankingu na 37 miejscu  najbogatszych Amerykanów, z majątkiem szacowanym na 8 miliardów dolarów, dziś ich majątek jest wyceniany na około 15 miliardów dolarów. Ich zmarły ojciec Sam Newhouse miał długotrwałe związki z przestępczością zorganizowaną.  Newhouse Media Holdings mają potężny wpływ na amerykańskie media, lista tytułów dzienników, magazynów i portali należących do rodziny Newhouse:

Lokalne dzienniki i portale:
Alabama
• The Birmingham News
• The Mobile Press
• The Mobile Press Register
• The Mobile Register

Louisiana
• The New Orleans Times-Picayune

Michigan
• The Ann Arbor News
• The Flint Times
• The Grand Rapids Press
• The Kalamazoo Gazette
• The Saginaw News
• The Times (Bay City)

Mississippi
• The Mississippi Press (Pascagoula)
• The Mississippi Press Register (Pascagoula)

New Jersey
• The Jersey Journal (Jersey City)
• The Star-Ledger (Newark)
• The Times (Trenton)

New York
• The Herald-American (Syracuse)

Ohio
• The Plain-Dealer (Cleveland)

Oregon
• The Oregonian

Pennsylvania
• The Patriot-News (Harrisburg)
• The Juniata Sentinel
• The Perry County Times
• The Duncannon Record
• The News-Sun (Perry County)

Magazyny ogólnokrajowe i globalne:

• Allure
• American City Business Journals
(28 local weekly business newspapers)
• Architectural Digest
• Bon Apetit
• Bride’s
• Conde Nast Traveler
• Details
• Gentlemen’s Quarterly
• Glamour
• Gourmet
• Mademoiselle
• Parade magazine (the famous Sunday supplement)
• The New Yorker
• Vanity Fair
• Vogue

https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Irving_Newhouse_Jr.

#16

photo-p5-perelman-750xx4000-2250-0-209RONALD PERELMAN – prawdopodobnie najlepiej znany jako właściciel imperium kosmetycznego Revlon, Perelman w pewnym momencie miał szanse być najbogatszym człowiekiem w Ameryce, jednak Forbes zdegradował go na 36 miejsce i 80 wśród najbogatszych świata z majątkiem ponad 12 mld dolarów. Jego główną działalnością są MacAndrews i Forbes Holdings ( bez związku do wspomnianego wydawnictwa Forbes). Perelman jest bardzo praktykującym Żydem, wspiera wiele organizacji żydowskich, jest blisko związany z syjonistyczną organizacją Chabad Lubavich.  Perelman ma szeroki zakres swoich inwestycji, rodzina ojca opanowała amerykańskie korporacje wyrobów z papierniczych,  później kupiła Belmont Iron Works – producent konstrukcji stalowych. Rodzina Perelman nabyła stacje telewizyjne i firmy rozrywkowe takie jak Genesis Entertainment czy Sunbeam. Ronald był głównym właścicielem Consolidated Cigars, spółki holdingowej, która jest właścicielem wielu marek cygar. Perelman jest właścicielem Marvel Entertainment Group , która produkuje komiksy i wszystkie powiązane z nimi firmy marketingowe.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Perelman

#17

ec3f6dec51965ed590644422e67436caRODZINA PRITZKER, Nicholas J. Pritzker jest dziś szefem chicagowskiej fortuny rodziny Pritzker (przez długi okres rodzina była zaliczana do żydowskiej przestępczości zorganizowanej). Nicholas jest prezesem Hyatt Development Corporation- sieci hoteli należących do jego rodziny. Rodzina kontroluje Trans-Union Credit Bureau  oraz posiada flotę karaibskich statków wycieczkowych Caribbean Cruise Lines. Ich majątek jest ogromny i choć jest przedmiotem sporów prawnych między członkami rodziny, pozostaje jedną z potężniejszych fortun globalnej elity żydowskiej. Rodzina Pritzkers wraz z ww rodziną Crown z Chicago (zobacz LESTER CROWN) należały do „wewnętrznego kręgu” prezydenta USA Baracka Obamy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pritzker_family

#18

THRSumnerRedstone18268v2_WM_a_lSUMNER REDSTONE, urodzony w Bostonie żyd, zmienił nazwisko z Sumner Murray Rothstein był synem Michaela Redstein, właściciela Northeast Theater Corporation, który później stał się National Amusements.  Redstone początkowo praktykował prawo i pracował dla Departamentu Sprawiedliwości USA, w San Francisco. Później zdecydował się pójść do firma ojca, gdzie zaczął dokonywać  inwestycji w firmy zajmujące się produkcją filmową w Columbia Pictures, Twentieth Century Fox, Orion Pictures i Paramount Pictures. W kolejnych latach założył Redstone Viacom International i przejął kontrolę w wyżej wymienionych firmach filmowych, dziś Viacom jest jedną z największych spółek medialnych na świecie. Jest w  posiadaniu Blockbuster Entertainment, a teraz samej CBS, którą Redstone nabył w 2000 roku. Redstone jest jednym z najbogatszych amerykanów z majątkiem wycenianym na ponad 5 mld, mimo sędziwego wieku wciąż jest jedną z najważniejszych postaci w Holywood.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sumner_Redstone

#19

SAMUEL REICHMAN – żydowski emigrant z Węgier , był założycielem legendarnej żydowskiej  fortuny , która była szczególnie wpływowa w sprawy Ameryki Północnej. Spadkobiercy Reichmanna: Paweł, Ralph , Albert , Ludwik i Edward ( który wyemigrował do Izraela) oraz córka Eva. Podstawowym źródłem bogactwa Reichmanna było budownictwo. Jest on odpowiedzialny za budowę najwyższego budynku w Kanadzie, a także budynków m.in. w Nowym Jorku i Tokio w pewnym momencie byli największym deweloperem na świecie . Chociaż ich Olympia & York ostatecznie ogłosiło upadłości, to Reichmannowie są nadal bardzo bogaci i mają ogromne wpływy na całym świecie. Są oni znani ze swojego przywiązania do dziedzictwa żydowskiego i syjonizmu. Rodzina jest blisko powiązana m.in. z Georgem Sorosem i Laurence Tisch, obecnie stery w rodzinnym biznesie przejmuje 3 pokolenie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Reichmann_family

#20

haimsaban-0930-1443629885

HAIM SABAN – jego majątek jest wart ponad 3 mld dolarów, jest żydem egipskiego pochodzenia, jego rodzina wyemigrowała do Izraela w 1956 roku, obecnie mieszka w Beverly Hills. Majątku dorobił się jako producent telewizyjny, w 2001 roku nawiązał współpracę z przedstawicielem Rothschildów w USA – Rupertem Murdochem z  News Corporation. Dzięki jego pośrednictwu koncern Murdocha sprzedał Fox Family Worldwide w ręce Walt Disney Company. Obecnie jest liderem grupy inwestycyjnej , która ma kontrolę nad Univision , największą spółką telewizyjną emitującą w języku hiszpańskim w Stanach Zjednoczonych, tym samym posiadającą znaczącą siłę polityczną na hiszpańskojęzycznych mieszkańców. Saban finansuje Centrum Saban, organizacje zajmującą się polityką na Bliskim Wschodzie, nie ukrywa przy tym, że celem tej organizacji jest wspieranie pozycji Izraela.

https://en.wikipedia.org/wiki/Haim_Saban

#21

bombay_museumSASSOON RODZINA – kolejna żydowska rodzina związana związkiem małżeńskim z Rothschildami. Wczesny przywódca dynastii Sassoon ben Salih (1750 – 1830) był bankierem z Bagdadu, jego syn udał się do Bombaju, w Indiach. W tym czasie Sassoons rozgałęzili się do Birmy i Malajów, aż do Azji Wschodniej. Oprócz gałęzi bankowej rodzina Sassoon byłą liderem w handlem z krajami europejskimi towarami takimi jak herbata, przyprawy oraz opium. Rodzina Sassoons działa również w Chinach z siedzibą w Hong Kongu i Szanghaju. Sassoons rozszerzyli imperium Rothschildów w całej Azji. Członkowie rodziny to bardzo wpływowi ludzie, angielska linia rodowa otrzymała tytuły lordowskie i zasiada w Izbie Lordów brytyjskiego parlamentu, inni członkowie rodziny są wciąż związani z kontynentem azjatyckim lub Izraelem, najbardziej rozpoznawalnym członkiem rodziny był zmarły w 2012 roku Vidal Sassoon – brytyjski stylista i fryzjer, odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Rodzinie Sasoon oraz jej szerokim koneksją poświeciłem osobny artykuł: Tutaj

https://en.wikipedia.org/wiki/Sassoon_family

#22

OBITSHORENSTEIN-popupRODZINA SHORENSTEIN, Walter Shorenstein był określany jako „żydowski król San Francisco” zmarł w 2010 roku. Potentat nieruchomości, dorobił się majątku wartego ponad mld dolarów. Walter Shorenstein był największym operatorem nieruchomości komercyjnych w San Francisco posiadającym 25 % powierzchni w centrum miasta. Rodzinne imperium przeszło w ręce jego syna Duglasa oraz jego dzieci. Rodzina wspiera partię demokratyczną i jest w bliskich stosunkach z rodziną Clintonów, główną propagandową  inicjatywą Shorensteina było wpłynięcie  w sprawy publiczne poprzez stworzenie instytucji „ Joan Shorenstein Center”( nazwa po zmarłej córce), na Harvard University. W 2010 roku syn Waltera, Duglas objął stanowisko szefa Banku Rezerwy Federalnej w San Francisco, zmarł w 2015 roku. Rodzinna liczy obecnie około 400 członków, a jej majątek wyceniony został przez Forbes na 1,2 mld dolarów. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Douglas_W._Shorenstein

#23

9452659-george-soros-900-555GEORGE SOROS – żydowski spekulant ,wg Forbes 30 najbogatszy człowiek na świecie , z majątkiem o wartości 25 mld dolarów. Członek Rady Stosunków Zagranicznych w New York, uczestnik spotkań Grupy Bilderberg, organizator corocznego szczytu w Davos.W Tajlandii nazywają Sorosa ” ekonomicznym zbrodniarzem wojennym, który przelał krew wielu ludzi „.  Jednym z głównych projektów Sorosa jest ” szerzenie demokracji ” w Europie Wschodniej. O działalności Georga Sorosa można się sporo dowiedzieć z mediów, zdecydowanie mniej wiemy kto stoi za plecami tego „filantropa”. Zarejestrowany w raju podatkowym na Kajmanch fundusz hedgingowy Sorosa Quantum Group of Funds jest pod kontrolą bankierów z rodziny Rothschild, wszyscy członkowie zarządu funduszu to obecni lub byli dyrektorzy banku Rothschildów, cały skład rady nadzorczej funduszu został opisany w znakomitej książce „Wojna o Pieniądz”. Schedę po ojcu przejmują jego synowie Jonathan i Alexander, starszy Jonathan zarządza w funduszu inwestycyjnym, młodszy Alexander zajmuje się działalnością organizacji pozarządowych. Więcej o George Soros w osobnym artykule: Tutaj

https://pl.wikipedia.org/wiki/George_Soros

#24

family580RODZINA STEINHARDT, Michael H. Steinhardt – urodził się w żydowskiej rodzinie z Brooklynu, był jedną z pierwszych znanych w branży finansowej funduszy hedgingowych. Rodzina Steinhardt ma bardzo mroczą przeszłość związaną z ojcem Michaela, który był znanym gangsterem w New York, Sol Frank „Red” Steinhardt był nazywany numerem jeden w kradzieży biżuterii w Nowym Jorku, był ściśle związany z żydowską przestępczością zorganizowaną i bossem żydowskiej mafii Meyerem Lansky.  Steinhardt jest ogromnie bogatym człowiekiem, który znany jest ze swojego wspierania syjonizmu i środowisk żydowskich, przeznacza wiele milionów dolarów na działalność organizacji syjonistycznych na całym świecie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Steinhardt

#25

sulzberger_288ARTHUR OCHS SULZBERGER, JR. – należy do dużej i bardzo wpływowej pochodzącej z Niemiec rodziny żydowskiej. Urodził się w 1951 roku, jest wydawcą New York Times i przewodniczącym rady nadzorczej The New York Times Company, spadkobierca rodziny Sulzberger, która stworzyła magazyn Times – najbardziej popularny dziennik w Ameryce. Tradycyjnie liberalny Times jest również głosem w świecie, reprezentującym interesy syjonistycznych żydów,  imperium Rothschildów i globalnych koncernów.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ochs-Sulzberger_family

#26

13901028217_4f0c644489_zRODZINA TISH – bracia Laurence Tish i Preston Tisch urodzili się Nowym Jorku w rodzinie żydowskich imigrantów z Rosji, założyciele dynastii i współwłaściciele Loew’s Entertainment Corporation. Preston był naczelnikiem poczty Stanów Zjednoczonych od 1986 do 1988, a Laurence Tisch prezesem stacji telewizyjnej  CBS. Bracia Tish stworzyli finansowe imperium w skład którego wchodzą hotele, biurowce oraz udziały w wielu spółkach giełdowych. Spadkobiercy pozostają wiodącymi graczami w branży mediów i finansów oraz czynnie wspierają międzynarodowy syjonizm.

Andrew Tisch odziedziczył hotele i inwestycje w branży paliwowej i ubezpieczeniowej, jest członkiem CFR oraz członkiem trzech stowarzyszeń amerykańskich żydów w biznesie: American Jewish Joint Distribution Committee (dyrektor), Jewish Leadership Forum (prezes, założyciel), the Jewish Business Leadership Forum (prezes, założyciel)Steven Elliot „Steve” Tisch – prezes oraz właściciel drużyny NFL New York Giants oraz producent filmowy i telewizyjny.

Jonathan Tisch prezes United States Travel Association (U.S. Travel), organizacji lobbującej interesy biur podróży, inwestor w branży turystycznej, hotelarskiej, mediów, producent filmowy.

David Tisch mając zaledwie 36 lat może pochwalić się wieloma sukcesami w świecie finansów, inwestor giełdowy, producent filmowy, współpracuje z największymi światowymi koncernami.

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Tisch

#27

SANFORD I.WEILL –  jego rodzice byli Polskimi żydami, którzy wyemigrowali do New York, Sanford i syn są jednymi z głównych graczy w świecie finansistów. Sanford był prezesem i dyrektorem generalnym spółki City Group Inc, olbrzymiej grupy bankowej, która jest amerykańską satelitą Rothschildów kontrolowaną przez  instytucji bankowe w „The City” w Londynie. Amerykańskie grupy bankowe z przedmową ” City” w nazwie zawsze są rozszerzeniem banków Rothschildów z Londynu .Weill doszedł do władzy w latach 1960-1970 kiedy połączył swoją firmę z innymi firmami w celu ustalenia Shearson – Loeb – Rodos , nowoczesnego wcielenia przedsiębiorstwa bankowego Loeb w Nowym Yorku. W 1980 roku, Weill sprzedał Shearson – Loeb – Rodos do American Express , ale w 1993 roku wykupił swoją starą firmę , obecnie znaną jako Shearson – Lehman. W 1997 roku przejął kontrolę nad Salomon Inc , Weill nazywa swoją nową firmę Shearson-Lehman-The Travelers Group , które następnie połączyły się z Citicorp. Od 2001 roku Sanford piastuje urząd dyrektora ” Klasy A” w  Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Yorku,  syn Marc jest udziałowcem oraz dyrektorem w 3 korporacjach finansowych. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sanford_I._Weill

#28

0916_forbes-cover-100713-zell_768x1008

SAMUEL ZELL urodzony  w rodzinie żydowskich imigrantów z Polski, wyceniany na około 5 mld dolarów, biznes zaczynał od obrotu nieruchomościami. W pewnym momencie jego firma Equity Residential była największym właścicielem mieszkań i powierzchni biurowych w Stanach Zjednoczonych. Samuel przeniósł się do branży mediów, w roku 2007 przejął kontrolę nad  Tribune Company – wydawcą takich  amerykańskich gazet jak Chicago Tribune , Los Angeles Times i nowojorskiej Newsday . Jest również właścicielem drużyny baseballowej Chicago Cubs (której jest własnością jest Tribune Company ) .  Zell został opisany przez żydowski tygodnik”Forward”, jako „oddany syjonista” który dokonał  wielu wielomilionowych darowizny na rzecz izraelskich instytucji akademickich i Izraela dla postępu społecznego i gospodarczego.  Nic dziwnego , Zell był również sponsorem  American Jewish Committee , która jest znana z tendencji do dokonywania darowizn dla Partii Republikańskiej . Jednak, podobnie jak cała  żydowska szara eminencja Zell jest on otwarty dla dokonywania darowizn także na rzecz Partii Demokratycznej. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sam_Zell

Lycee02

KHEDORI ZILKHA – przez wiele lat był współczesnym patriarchom tej żydowskiej rodziny, śledzenie  ich pochodzenia sięga aż do Babilonu. Rodzina Zilkha żyła wśród żydowskich książąt którzy panujących w Babilonie i pozostali tam, unikając wygnania. Rodzian Zilkha została opisana przez gazetę New York Sun jako „górująca figura w świecie finansowym na Bliskim Wschodzie, w Europie , Ameryce i Azji , która stała się ważnym graczem w bankowości międzynarodowej”. Dynastią rządzi dziś Ezra Zilkha który powiedział: ” Moja rodzina jest dumnym członkiem  społeczności żydowskiej, którą założył Nabuchodonozor (red. biblijny władca babiloński). Gdy niewola babilońska położyła kres i wielu żydów wróciło do Jerozolimy, moi przodkowie zostali. Jestem zawsze świadomy swojej historii. Moja wrażliwość jest zakorzeniona w starożytności .” Członkowie rodziny Zilkha mieszkają na całym świecie, są bardzo wpływowi jest wśród najbardziej wpływowych i zamożnych w całym imperium Rothschildów, lojalni dla swoich korzeni. New York Sun  samego Ezra  opisał jako ” żywą legendę”. Warto dodać iż brat Ezra – Selim i jego rodzina to spokrewniona z angielską arystokracją wpływowa elita w Anglii, Selim Zilkha był założycielem giganta w branży artykułów dziecięcych Mothercare, a jego syn Michael jest właścicielem kilku koncernów w branży energetycznej.

https://en.wikipedia.org/wiki/Khedouri_Zilkha

NEW YORK - JULY 31: Publisher Mort Zuckerman at the Council on Foreign Relations July 31, 2006 in New York. Israeli Vice Prime Minister Shimon Peres gave a short speech and then took questions from the audience. (Photo by Chris Hondros/Getty Images)

MORTIMER ZUCKERMAN – ta kluczowa postać w żydowskiej, syjonistycznej sieci wzrosła do najwyższego wpływu na podstawie jego pozycji jako byłego prezydenta konferencji i przewodniczącego głównych amerykańskich organizacji żydowskich . Fakt ten czyni go człowiekiem o znacznej mocy nie tylko w ruchu ” syjonistycznym ” , ale w całej społeczności żydowskiej w Stanach Zjednoczonych, a w konsekwencji na całym świecie . Zuckerman  jest wydawcą gazety US News & World Report, karierę zaczynał jako deweloper i pośrednik nieruchomości w Bostonie. Na początku współpracował z osobami krążącymi w sferze rodziny Bronfman z  Kanady, tak zgromadził swój początkowy majątek. Dziś Zuckerman kontroluje takie instytucje jak amerykański dziennik The New York Daily News czy Atlantyk . Zuckerman posiada majątek oszacowany przez Forbes na 2,5 mld dolarów, jest aktywnym członkiem w nowojorskim biurze Rothschildów – „Empire’s Royal Institute of International Affairs oraz w “Washington Institute for Near East Policy.  Zuckerman pomógł zasiać inne majątki żydowskie, zwłaszcza jego protegowanemu , Danielowi Snyder’owi, który jest obecnie właścicielem drużyny futbolowej Washington Redskins.   

https://en.wikipedia.org/wiki/Mortimer_Zuckerman

Michał KK

Zobacz jakie wpływy ma rodzina Rothschild w Polsce:

Rotszyldowie rządzą Polską, doradzają MSZ, wykupują polskie spółki i przejmują gazociągi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.