Strona główna > Bliski Wschód > 250 palestyńskich dzieci w izraelskich więzieniach

250 palestyńskich dzieci w izraelskich więzieniach

250 palestyńskich dzieci w izraelskich więzieniach

Liczba palestyńskich dzieci przetrzymywanych w izraelskich więzieniach wzrosła do 250, mówi prawnik z Palestinian Ministry of Detainees and Ex-detainees Affairs

250 palestyńskich dzieci w izraelskich więzieniach

Hiba Masalha powiedział we wtorek, że reżim izraelski prowadzi „kampanię aresztowań” po rzekomym uprowadzeniu trzech izraelskich osadników.

Masalha potępił również wykorzystanie rzekomego „porwania” jako pretekstu do zakrojonych na szeroką skalę aresztowań palestyńskich dzieci z ich domów i w środku nocy przez izraelskie wojsko. Dalej, oskarża siły izraelskie za brutalne pobicia i stosowanie przemocy wobec zatrzymanych dzieci nazywając je za jawnym naruszeniem Konwencji Praw Dziecka.

Siły izraelskie aresztowały setki Palestyńczyków w ramach kampanii poszukiwań trzech osadników, którzy jak twierdzi Izrael zostali porwani 12 czerwca na okupowanym Zachodnim Brzegu niedaleko al-Khalil (Hebron).

Tel Awiw oskarża palestyński ruch oporu Hamas za porwanie trzech Izraelczyków. Hamas odrzucił oskarżenia twierdząc, że izraelski reżim usiłuje sabotować niedawno osiągnięte porozumienie i pojednanie pomiędzy ruchem i Fatah, które doprowadziło do powstania na początku tego miesiąca palestyńskiego rządu jedności narodowej.

Od 12 czerwca już ponad 400 osób, w tym członków Hamasu i ich współpracowników zostało aresztowanych, potwierdzają palestyńscy urzędnicy. Kilkunastu Palestyńczyków zostało zastrzelonych podczas rzekomej operacji poszukiwań co wyzwoliło międzynarodowe potępienia.

W sobotę, Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wyraził wielkie zaniepokojenie masowymi aresztowaniami Palestyńczyków i ograniczaniem ich wolności na Zachodnim Brzegu.

tł. ls

http://www.presstv.ir/detail/2014/06/26/368685/250-palestinian-kids-in-israeli-jails/

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”75805,75804,75803,75802,75801″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”600×300″][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *