Strona główna > Bez kategorii > 25 marca w skrócie:

25 marca w skrócie:

1557 – Na mocy przywileju nadanego przez króla Zygmunta II Augusta, w Toruniu odbyło się pierwsze publiczne nabożeństwo ewangelickie.

1655 – Holenderski astronom Christiaan Huygens odkrył Tytana, największy z księżyców Saturna.

1807 – uchwalono tzw. Slave Trade Act, prawo zakazujące handlu niewolnikami na obszarze Imperium Brytyjskiego.

Do tego “iście heroicznego wyczynu”, sławiącego Imperium żydo-Brytyjskie, odnieśmy się na gruncie faktów. Handel niewolnikami był procederem, jeśli nie stworzonym przez żydów, to na pewno uprawianym głównie przez żydów przez całe wieki. Propaganda żydowskich mediów rozgłasza tę datę jako przełomowy akt „cywilizacyjny”. Tymczasem Słowiańscy Chrześcijanie w Republice Dubrownika uchwalili dekret o zniesieniu niewolnictwa i zakaz przewozu niewolników 27 stycznia 1416 roku. To pierwszy akt zakazu niewolnictwa w Europie.

http://www.meetdubrovnik.com/pl/dubrovnik-history/o-republiki-dubrownika.html

„…W latach 1413 – 1416 władze Dubrownika zakazały handlu żywym towarem, niemniej trwał on jeszcze w XVI wieku, choć na mniejszą skalę…” (M. Małowist, Wschód a Zachód Europy, str. 236)

1857 – Francuz Édouard-Léon Scott de Martinville opatentował fonautograf, pierwsze urządzenie do zapisu dźwięku.

1949 – Rozpoczęła się druga fala ludobójczego żydowskiego planu deportacji dziesiątek tysięcy obywateli Estonii, Łotwy i Litwy do syberyjskich łagrów, znana jako „Marcowa Wywózka” w celu przymusowej kolektywizacji gospodarstw rolnych. żydo-sowieci wywieźli ponad 92 tysiące osób z Państw Bałtyckich na Sybir .

1957 – utworzona zostaje EWG, etap budowy NWO, przedstawiciele rządów Francji, Włoch, Niemiec, Belgii, Holandii i Luksemburga podpisali Traktaty rzymskie, tworzące Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) i Europejską Wspólnotę Energii Atomowej (EURATOM).

1994 – akt prowokacji żydowskiej w Niemczech. żydzi podpalili synagogę w Lubece, obciążając w mediach winą „niemieckich neonazistów”. Prawdopodobnie toczyły się zakulisowe negocjacje w sprawie kolejnych roszczeń żydowskich za holokit i należało znaleźć temat zastępczy.

2002 – Około 2000 osób zginęło w trzęsieniu ziemi w afgańskiej prowincji Baghlan.

2007 – Adam Małysz po raz czwarty (i ostatni) w karierze zdobył Kryształową Kulę Pucharu Świata w skokach narciarskich.

 

Urodzili się:

1539 – Christopher Clavius, niemiecki matematyk, tworzący we Włoszech

1867 – Arturo Toscanini, włoski kompozytor

1881 – Béla Bartók, węgierski kompozytor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.