Strona główna > Bez kategorii > 23 marca w telegraficznym skrócie:

23 marca w telegraficznym skrócie:

1534 – Konkwistadorzy pod dowództwem Francisca Pizarra zdobyli Cuzco w Peru.

1609 – Wojna o Inflanty: Epizod z wojny polsko-masońskiej; zwycięstwo floty polskiej nad szwedzką w bitwie pod Salis, stoczonej w nocy z 23/24 marca pod wodzą hetmana J.K. Chodkiewicza

1708 – Pretendent do tronu Szkocji i Anglii Jakub Franciszek Edward Stuart podjął nieudaną próbę lądowania w Szkocji na czele floty francuskiej. Ostateczna klęska wizji króla Francji Ludwika XIV przywrócenia na tron angielski prawowitych władców z dynastii Stuartów oraz rozbicia żydo-masońskiego gniazda spiskowego, jakie uwiło sobie bezpieczną kryjówkę w Anglii za parawanem „walki o monarchię parlamentarną”.

1801 – Cesarz Rosji Paweł I Romanow został zamordowany w pałacowym zamachu stanu. To ten sam, który podjął próbę przywrócenia Królestwa Polskiego na mapę świata, proponując T. Kościuszko koronę odrodzonej Polski.  

1839 – Na łamach Boston Morning Post po raz pierwszy użyto określenia OK.

1903 – Bracia Wright złożyli wniosek o przyznanie patentu na pierwsze w historii maszyny latające, które potrafiły latać.

1919 – Benito Mussolini założył we Włoszech faszystowską organizację kombatantów Fasci del Combattimento.

1935 – Sejm uchwalił konstytucję kwietniową, miesiąc później podpisaną przez prezydenta Ignacego Mościckiego. Twór żydo-masoński, o czym świadczy choćby tylko ten fakt, że żydowscy bolszewicy przywiezieni na sowieckich tankach, narzucili Polakom „nową konstytucję” dopiero w 1952 r.

1937 – Hiszpańska wojna domowa (żydowski zamach stanu), bitwa pod Guadalajarą (8-23 marca).

1949 – I wojna izraelsko-arabska: zawarto porozumienie o zawieszeniu broni między izrahellem, okupantem Palestyny, a Libanem.

1971 – 18 górników zginęło w katastrofie w Kopalni Węgla Kamiennego „Rokitnica” w Zabrzu.

1983 – Telewizyjne orędzie prezydenta USA Ronalda Reagana zapowiadające program tzw. „Gwiezdnych Wojen”. Oficjalny początek narzucenia ludzkości kolejnego etapu NWO.  

1987 – Amerykańska stacja CBS wyemitowała premierowy odcinek serialu Moda na sukces, którym w Polsce karmiła się duża grupa otumanionych gojów, żyjąca życiem jakiejś perwersyjnej rodzinki zamiast zająć się swoim własnym.

1989 – Stanley Pons z University of Utah i Martin Fleischmann z University of Southampton, ogłosili, że wynaleźli prostą metodę wykonania zimnej fuzji atomów deuteru, poprzez elektrolizę ciężkiej wody z użyciem porowatej elektrody palladowej. „Dokonanie” żywcem zaczerpnięte z koncepcji „naukowej” einsteinizmu.

1990 – Premiera filmu Pretty Woman. Nachalna promocja dwóch żydowskich „ideałów piękna”: J. Roberts i R. Gere w atmosferze prostytucji i oszustw finansowych.

1994 – 75 osób zginęło w katastrofie rosyjskiego Airbusa A310 na Syberii.

2000 – Były minister i poseł Ireneusz Sekuła został w nocy z 22 na 23 marca znaleziony nieprzytomny w swoim biurze w Warszawie z ranami postrzałowymi brzucha. Zmarł 29 kwietnia w szpitalu – „sam się zastrzelił, strzelając sobie kilka razy w brzuch”.

2000 – Jan Paweł II odprawił mszę św. w Wieczerniku w Jerozolimie. Rząd izrahella nazwał ją:

najważniejszą wizytą w historii tego państwa, a niektórzy komentatorzy najważniejszą podróżą papieża

2003 – II wojna w Zatoce Perskiej: rozpoczęła się bitwa pod Nasirijją – krwawa rzeź gojów poświęconych na ołtarzu mamony, baala, molocha i innych żydo-tworów.

2007 – W Kinszasie, w walkach pomiędzy wojskiem a najemnikami kacyka finansowanego przez mafię żydowską, Bemby, zginęło 150 osób. Od początku konfliktu w Kongo oblicza się, że śmierć poniosło ponad 7 MILIONÓW LUDZI.

 

Urodzili się:

1749 – Pierre Simon de Laplace, francuski matematyk (zm. 1827)

1881 – Ireneusz Wierzejewski, polski lekarz ortopeda, gen. Wojska Polskiego (zm. 1930)

1887 – Feliks Jusupow, rosyjski książę, zabójca Grigorija Rasputina (zm. 1967)

1900 – Erich Fromm, filozof, żydowski mądrala i koryfeusz szkoły „masła maślanego”,

Psychoanalityk, autor m.in. Ucieczka od wolności (zm. 1980)

1910 – Akira Kurosawa, japoński reżyser filmowy (zm. 1998)

1912 – Wernher von Braun, niemiecki konstruktor rakiet, bez wizji i talentu tego człowieka oraz jego zespołu, do tej pory nie byłoby żadnego lotu w kosmos. Przemycony po II WŚ do USA. (zm. 1977)

1940 – Ferdynand Rymarz, prawnik, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, wielokrotny fałszerz wyników wyborów, szara eminencja

1945 – Arkady Radosław Fiedler, chazarski podróżnik z czasów, gdy Polacy mogli świat pooglądać tylko w tv.

1956 – José Manuel Durão Barroso, wyjątkowo nędzne wcielenie biurokraty masowego mordu i ubóstwa

1964 – Beata Sawicka, poseł, łapówkarz, skazany prawomocnym wyrokiem w chazarskim  temacie zastępczym pod tytułem „ścigamy korupcję”

1973 – Jerzy Dudek, polski bramkarz, jedyny jak dotąd polski zawodnik Liverpoolu i Realu Madryt

 

Zmarli:

1589 – Marcin Kromer, polski historyk i kronikarz (ur. 1512)

1909 – Wojciech Dzieduszycki, polski polityk, pisarz i filozof (ur. 1848)

1941 – Tadeusz Tański, polski konstruktor samochodowy, inżynier mechanik, zamordowany za odmowę kolaboracji z okupantem (ur. 1892)

1978 – Tadeusz Romer, polski polityk, minister (ur. 1894)

2011 – Elizabeth Taylor, brytyjska aktorka, przez wiele lat ideał piękna, typowy przykład ofiary hollywoodyzmu (ur. 1932)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.