Strona główna > NWO > „Do 2045 człowiek nie będzie już najwyższym gatunkiem na ziemi” – Louis Del Monte

„Do 2045 człowiek nie będzie już najwyższym gatunkiem na ziemi” – Louis Del Monte

Artykuł opublikowany na łamach Business Insider z dnia 5 lipca 2014:

„Dziś nie ma żadnego ustawodawstwa określającego ile inteligencji może mieć maszyna i jak to może być połączone. Jeśli to będzie kontynuowane, zgodnie z trendem który obserwujemy, jak przewiduje większość specjalistów dojdziemy do niezwykłości. Z tego punktu do którego zmierzamy, zauważymy, że najwyższym gatunkiem już nie będą ludzie, ale maszyny. „

milestones_small_en

To słowa Louis’a Del Monte, fizyka, przedsiębiorcy, i autora książki pt. „sztuczna inteligencja -rewolucja”. Del Monte rozmawiał z nami przez telefon o swoich przemyśleniach dotyczących sztucznej inteligencji i niezwykłości z nią związanej, nieokreślonym punkcie w przyszłości gdy sztuczna inteligencja będzie przewyższać nie tylko twoją własną inteligencję, ale również całą łączną ludzką inteligencję świata.

4-22-2014-4-07-23-PM-AI-Cover-2

Średnia ocena  mówiąca kiedy to nastąpi to 2040 r., chociaż Del Monte mówi, że może to się zdarzyć trochę później do 2045. Tak czy owak, wydarzy się to  w ciągu trzech dekad.

„To nie będzie scenariusz jak z Terminatora, nie będzie wojny. Jeden scenariusz jest taki, że na początkowym etapie maszyny będą starać się zamienić ludzi w cyborgi. To niemal zdarza się już teraz, ludzie wymieniają wadliwe kończyny na sztuczne części. Zobaczymy maszyny jako użyteczne narzędzia. Wydajność w biznesie dzięki automatyzacji dramatycznie wzrośnie.  W Chinach wydajność już się podwoiło, biorąc pod uwagę tylko PKB  dzięki produkcji używającej maszyny.”

 

gri PrimoPosthuman[1]

 

„Do końca tego wieku, większa część z rasy ludzkiej zostanie cyborgami [człowiek z elementem  maszyny]. Urokiem tego będzie nieśmiertelność. Maszyny zrobią przełom w technice medycznej, większa część z rasy ludzkiej będzie mieć więcej czasu wolnego, i pomyślimy, że nigdy nie mieliśmy tak dobrze. Obawą będzie to, że maszyny będą traktować nas jak nieprzewidywalny i niebezpieczny gatunek. „

Del Monte wierzy, że maszyny uzyskają samoświadomość i będą chciały się chronić.

„Mogłyby nas postrzegać  w taki sam sposób w jaki my postrzegamy szkodliwe owady. Ludzie są gatunkiem, który jest niestabilny, wywołuje wojny, ma broń którą może zniszczyć świat dwa razy, i tworzy  ​​wirusy komputerowe – mało atrakcyjny współlokator.”

Del Monte napisał książkę ku przestrodze.

„Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej zdolna, a my przyjmujemy ją  tak  szybko jak się  pojawia. Rozruszniki serca stały się całkiem rutynowe, ale „to” wykorzystuje czujniki  by regulować twoje serce.”

huff[1]

W 2009 r. został przeprowadzony eksperyment który pokazał, że roboty mogą rozwijać umiejętność okłamywania siebie nawzajem.  Eksperyment w Laboratorium inteligentnych systemów w Ecole Polytechnique Fédérale Lausanne w  Szwajcarii polegał na tym, że zaprogramowano roboty by współpracowały ze sobą w celu znajdowania zasobów energii i unikały niebezpiecznych sytuacji. Skandaliczny wynik pokazał, że roboty nauczyły się kłamać siebie nawzajem chcąc gromadzić znalezione zasoby tylko dla siebie.

„Z tego wynika, że one również uczą się instynktu samozachowawczego, to  czy są świadome czy nie, jest kwestią sporną .” – Del Monte.

http://www.louisdelmonte.com/

Źródło:

http://www.businessinsider.com/louis-del-monte-interview-on-the-singularity-2014-7

Michał KK

P.S. Zobacz także:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/soczewki-aparatem-cyfrowym-google-zastapia-okulary-2014-04

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *