Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > 20 lat więzienia za protest

20 lat więzienia za protest

źródło: http://12160.info/page/83-year-old-nun-gets-20-year-sentence-for-peaceful-nuclear-protes

83-letnia zakonnica dostaje 20 lat więzienia za pokojowy protest w sprawie energii jądrowej

przygotował: Pluszowy Miś

Brak zabezpieczeń w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie wywołało zaniepokojenie wielu osób„, powiedział według doniesień BBC członkom ławy przysięgłych adwokat aktywistów, Francis Lloyd. „Patrzycie na trzy kozły ofiarne, które za mną stoją„.

11nun-articleLarge

83-letnia zakonnica, która wdarła się na składowisko zubożonego uranu w Tennessee w 2012 r. i skropiła ludzką krwią wiele miejsc w tym obiekcie, doprowadzając do ujawnienia ogromnej luki w systemach zabezpieczeń tego jedynego obiektu używanego do przechowywania radioaktywnej amunicji konwencjonalnej, została w środę uznana winną i skazana na 20 lat więzienia.

Podczas przemowy do ławy przysięgłych, Siostra Megan Rice oświadczyła, że jedyne, czego żałuje to fakt, iż zajęło jej 70 lat, zanim wzięła się bezpośredniego działania, donosi BBC. Ona i dwóch innych działaczy na rzecz pokoju, 64-letni Michael Walli i 56-letni Greg Boertje-Obed, zostało skazanych za „inwazję na obiekt jądrowy” w Oak Ridge w stanie Tennessee, choć śledczy przyznali, że ta trójka nawet nie zbliżyła się do jakichkolwiek materiałów jądrowych.

(…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.