Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > 1944 Brytyjskie Ministerstwo Informacji: trzeba wykreować propagandę o okrucieństwach holokaustu by odwrócić uwagę od sowieckich rzezi

1944 Brytyjskie Ministerstwo Informacji: trzeba wykreować propagandę o okrucieństwach holokaustu by odwrócić uwagę od sowieckich rzezi

Poniżej list z 29.02.1944 brytyjskiego Ministerstwa Informacji do BBC i wyższych rangą brytyjskich księży.

W sposób nie budzący wątpliwości przedstawia co następuje:

  • Wszyscy znamy zbrodnie dokonane przez bolszewików w ostatnich 24 latach w Rosji i Europie wschodniej.
  • Nieuchronne jest, że to samo zrobią w Europie środkowej.
  • Ukryjemy te zbrodnie kłamiąc o Niemcach.
  • Społeczeństwo nie jest tak głupie jak było, nasze kłamstwa będą lepsze.
  • Wy (BBC & Kościół) musicie przekonywająco szerzyć te kłamstwa.

Sir,

Z polecenia Ministerstwa mam wysłać wam następujący okólnik:

Często obowiązkiem dobrych obywateli i pobożnych chrześcijan jest przymykanie oczu na osobliwości związanych z nami ludzi.

Nadchodzi jednak czas, w którym takie osobliwości, choć wciąż negowane publicznie, muszą być wzięte pod uwagę, gdy wymaga się od nas działania.

 Znamy metody władzy stosowane przez bolszewickiego dyktatora w Rosji, na przykład z pism i przemówień samego premiera w ostatnich 20 latach.

 Wiemy jak zachowywała się Armia Czerwona w Polsce w 1920 i niedawno w Finlandii, Estonii, na Litwie, w Galicji i Besarabii.

Dlatego musimy wziąć pod uwagę jak Armia Czerwona na pewno będzie się zachowywać kiedy zajmie Europę środkową. Jeśli nie podejmie się środków ostrożności, oczywiste nieuniknione okropności jakie się pojawią, wywołają nadmierne obciążenie dla opinii publicznej w tym kraju.

Nie możemy zreformować bolszewików, ale możemy zrobić co możliwe by ich ratować – i siebie – przed konsekwencjami ich czynów. Ujawnienia z ostatniego ćwierćwiecza sprawią, że zwykłe zaprzeczenia będą nieprzekonujące. Jedyną alternatywą dla odmowy jest odwrócenie uwagi opinii publicznej od całego tematu.

Doświadczenie pokazało, że najlepszym odwróceniem uwagi jest propaganda okrucieństw skierowana przeciwko wrogowi. Niestety opinia publiczna nie jest już tak podatna jak za czasów „Fabryki zwłok” i „Okaleczonych belgijskich dzieci” i „Ukrzyżowanych Kanadyjczyków”.

Dlatego bardzo pożądana jest wasza współpraca dążąca do odwrócenia uwagi opinii publicznej od działań Armii Czerwonej poprzez wasze pełne poparcie różnych oskarżeń przeciwko Niemcom i Japończykom, które zostały i będą wprowadzone w obieg przez Ministerstwo.

Twoje wyrażanie wiary może przekonać innych.

Twój usłużny sługa,

(podpisano)  H. HEWET, ASYSTENT SEKRETARZ

Ministerstwo nie może nawiązywać żadnej korespondencji w związku z tym komunikatem, które powinno być ujawnione wyłącznie osobom odpowiedzialnym.

Ten list opublikowany jest w książce z 1958 zatytułowanej Sojusznicza dyplomacja wojenna: przykład Polski / Allied Wartime Diplomacy: A Pattern in Poland, Edward J. Rożek, na s. 209-210 tutaj:

http://jan27.org/incredible-cynicism-of-winston-churchills-government-exposed/

Jest to dość zdumiewający dokument. Ten list jest wystarczającym dowodem na to, że podczas II wojny światowej alianci używali propagandy okrucieństw przeciwko Niemcom, by odwrócić uwagę swoich obywateli od okrucieństw popełnianych przede wszystkim, ale nie wyłącznie przez Armię Czerwoną – ich „towarzyszy”! – w inwazji na Europę, gdy wojna Hitlera dobiegła końca.

http://winstonsmithministryoftruth.blogspot.be/2011/07/shocking-1944-british-government-letter.html?zx=771eacc2e5c5d937

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

źródło: https://holocaustdeprogrammingcourse.com/

BRITISH MINISTRY OF INFORMATION SAID IN 1944 THAT HOLOCAUST ATROCITY PROPOGANDA MUST BE CREATED TO DISTRACT FROM USSR MASSACRES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.