Strona główna > Polska > ’’STRAJK’’ – narzędziem w rękach władzy

’’STRAJK’’ – narzędziem w rękach władzy

Pewnie nie wielu z was rozważało czym jest strajk i jak może zostać wykorzystany. Powszechnie uważa się, że to proces, w którym dochodzi do zrzeszenia pewnej grupy społecznej, w celu manifestacji niezadowolenia,  walki o zmiany, a czasem jest to forma sprzeciwu wobec jakiejś idei. Oczywiście na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic złego, ani podejrzanego. Kochani, nic bardziej mylnego. Spróbuję przedstawić wam to zjawisko, tak byście mogli obudzić wyobraźnie i nadać mu nowy sens.

Na początek zwróćmy uwagę, że strajki organizowane są zawsze przez jedną grupę społeczną, DLACZEGO? Dlaczego związki zawodowe wychodzą po kolei? Odpowiedź jest prosta, taki stan rzeczy, bardzo osłabia pozycję negocjacyjną strajkującego. To zaś umożliwia władzy swobodne kontrolowanie przebiegu całego zdarzenia. Gdyby lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, niepełnosprawni i inni połączyli siły, rząd nie miałby wiele do powiedzenia.

Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę są postulaty. O co walczą związki zawodowe? Zazwyczaj o podwyżki płac. Pojawiają się takie ‘’szczytne’’ hasła jak ‘’nam się należy’’, ‘’jesteśmy tą grupą, która powinna dostać’’, ‘’chcemy więcej’’. Co widzimy? Bezmyślny egoizm! Czy nie lepiej byłoby krzyczeć – ‘’zwiększmy kwotę wolną od podatku i zmniejszmy podatki’’ ? ? ? Wtedy każdy obywatel, nie tylko strajkujący, mógłby liczyć na profit.

Większość z was nie dopuszcza myśli, że jakikolwiek strajk przynosi więcej korzyści władzom, niż obywatelom. Pytanie jakie korzyści i po co to wszystko? Drodzy czytelnicy, na podstawie powyższych faktów, które z pewnością zaobserwowaliście w mediach głównego ścieku, można spokojnie wyciągnąć taki wniosek.

***STRAJK jest kontrolowanym procesem przez władzę.

– pełni funkcję kurtyny, za którą przepychane są kolejne absurdalne ustawy, uderzające w interes państwa i obywatela,
-jest świetną zasłoną dymną, przysłaniającą wylewające się co raz to nowe afery,
-sprzyja sianiu dezorientacji i skłóceniu obywateli, budząc w nich złe emocje rozbija się wspólnotę narodową,
-odwraca uwagę od kluczowych problemów takich jak: horrendalne podatki, homo-propaganda, roszczenia żydowskie (ustawa 447), napływ nielegalnych imigrantów.

Rząd doskonale rozumie, że ”w kupie siła” i świetnie się bawi za pieniądze podatników, więc jeżeli się nie obudzimy i nie połączymy sił, marny nasz los…

3 thoughts on “’’STRAJK’’ – narzędziem w rękach władzy

  1. Ciekawe spojrzenie na obecną sytuację w naszym pięknym kraju.. Oby więcej takich artykułów, może jeszcze nie jest za późno…

  2. Nie ma po co sie z nimi dogadywac a to ze względu na to.Do Urzędów Skarbowych wpłyneło bardzo dużo zawiadommien nie anonimów od rodziców dzieci które brały korepetycje na nauczycieli którzy nie odprowadzali podatków od lewych pieniedzy.Również takimi będzie zainteresowany ZUS.Tak ,że sie wystraszyli a nie zmiękli.Kary za ukrywanie dochodów to 75% ukrytego dochodu plus odsetki i dodatkowo mogą byc nałożone kary w postaci mandatów karnych.I to jest cała prawda.Sami na siebie zawiązali bat.

  3. Raczej wygląda, że opozycja zorganizowała strajk nauczycieli, ale niepopularność strajków powoduje, że zwalacie winę na rządzących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.