Strona główna > NWO > Apokalipsa > Tolerancja po żydowsku

Tolerancja po żydowsku

Przykład żydowskiej tolerancji. Jeden z rodzajów podeszwy obuwia chasydów. Fotografię wykonano na Ukrainie w Umaniu (Humań – tłum.) i opublikowano 13 września 2015 roku. Tutaj każdego roku przyjeżdżają dziesiątki tysięcy chasydów z całego świata ażeby świętować żydowski nowy rok „rosh-ha-shana”.

a13

a14

„Umań…to niewielkie miasto w obwodzie czerkaskim Ukrainy. Tutaj każdego roku przyjeżdżają dziesiątki tysięcy chasydów z całego świata ażeby świętować żydowski nowy rok „rosh-ha-shana” (http://varlamov.ru/1457675.html).

Dlaczego właśnie tutaj? Dlatego, że tutaj na żydowskim cmentarzu pochowany jest założyciel bracławskiego chasydyzmu, rabin Nachman. Mogiła cadyka to jedna z najznakomitszych świętości chasydzkich, miejsce corocznych masowych pielgrzymek.

A teraz wyobraźcie sobie, że do niedużego ukraińskiego miasta, którego populacja wynosi nieco ponad 80 tysięcy mieszkańców, przyjeżdża 30 tysięcy chasydów. I zamieszkują oni w promieniu 1 kilometra od mogiły rabina Nachmana…

Chodzą słuchy, że ukraińscy nacjonaliści zamierzają zorganizować prowokację (http://www.kp.ru/online/news/2161444/) i  na żydowskie święto wpędzić świnię do synagogi. Jeżeli coś takiego się wydarzy to przez najbliższe 200 lat nie bedzie wolno przeprowadzać tam żadnych uroczystości.

Źródło: http://varlamov.ru/1457064.html?utm_source=ljpost&utm_medium=teaser&utm_campaign=teaser

„…Miejscowi mieszkańcy w ubiegłym roku postawili krucyfiks przy jeziorze gdzie tradycyjnie zbierali się chasydzi. Teraz krucyfiks jest ochraniany przez milicję ażeby chasydzi go nie obalili”.

a15

Za: http://dsnmp.ru/tolerantnost-po-hasidski-uman-odin-iz-obraztsov-podoshvyi-obuvi-hasida-palomnika-foto/

Data publikacji: 5.01.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *