Strona główna > Polska > 101-letni kombatant wyrzucony z mieszkania. Sprawa ma związek z aferą reprywatyzacyjną

101-letni kombatant wyrzucony z mieszkania. Sprawa ma związek z aferą reprywatyzacyjną

Przy okazji afery reprywatyzacyjnej Wiadomości TVP dotarły do historii 101-letniego mjr. Czesława Mostka, który sześć lat temu został zmuszony przez “czyściciela kamienic” do opuszczenia swojego mieszkania.

a
żydówka gronkiewicz-waltz (celowo z małej litery) i Mjr Czesław Mostek

Nowy właściciel kamienicy podniósł czynsz na tyle, że 95-latek nie miał z czego go zapłacić. Wkrótce mjr Mostek został eksmitowany do “małej klitki w piwnicy”.

Sprawa wyszła, gdy Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zorganizował w Belwederze spotkanie z weterenami II wojny światowej, na którym 101-letni kombatant został odznaczony medalem “Obrońcy Ojczyzny”.

Mjr Czesław Mostek służył w Korpusie Ochrony Pogranicza, brał udział w Powstaniu Warszawskim, był członkiem Armii Krajowej oraz więźniem Urzędu Bezpieczeństwa.

Tak działa Warszawa pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz. Człowiek, który bronił kraju w dwóch wojnach światowych, został wyrzucony ze swojego skromnego mieszkania w stolicy.

Źródło: http://newsweb.pl/2016/09/05/101-letni-kombatant-wyrzucony-z-mieszkania-sprawa-ma-zwiazek-z-afera-reprywatyzacyjna/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *