Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > 100 lat – Margot Honecker z NRD w Chile

100 lat – Margot Honecker z NRD w Chile

Margot Honecker, żona dyktatora NRD-DDR Ericha Honeckera, odpowiedzialnego za śmierć wielu Niemców, za tortury, za szykany, za lata życia w mizerii milionów Niemców, dożywa sobie spokojnie ostatnich lat w Chile, w miłej dzielnicy rezydencjalnej La Reina, pod górami, gdzie powietrze świeże a widok na Andy uprzywilejowany.

Pojawiła się w Chile w 1992r, z Moskwy, przyjęta z otwartymi rękoma przez lewicowe rządy rujnujące kraj od 1989r, niby jako rekompensata za to, że NRD przyjmowało (na szkolenia bojowe) uciekających z Chile hierarchów komunistycznych po 1973r, kiedy na zadanie Parlamentu generał Pinochet uratował kraj od czerwonej zarazy.

Rok temu, w wywiadzie z publicznej TV, Niemiecka ARD miała czelność oświadczyć, że ci, którzy zginęli uciekając do RFN, wcale nie musieli tego robić: „Nie musieli skakać przez mur i płacić życiem za to głupstwo” . Dalej oświadczyła, ze likwidacja NRD była „tragedia” oraz określiła wyjątkowo cyniczną i cwaną młodą komunistkę jako „przyszłość Chile”

Nawet twardogłowi socjaliści wyrazili swoje oburzenie, przypominając o murze berlińskim, niszczącym wszelkie pozory demokracji… ( milcząc o murze palestyńskim, oczywiście ), inni przypomnieli jej, że w Chile może wyrażać opinie kontrowersyjne i antydemokratyczne podczas gdy w NRD za analogiczne słowa wylądowałaby w wiezieniu.

Erich HoneckerDyktator NRD, Erich Honecker, zmarł w Chile w 1994r. Nigdy nie został pociągnięty do odpowiedzialności za swe przestępstwa przeciwko ludzkości.

Rodzina Honeckerów (ich córka, Sonia mieszka w Santiago) jest pod ochrona lokalnej różowej arystokracji, wyćwiczonej przez Stasi jak na przykład była prezydent Chile, Michele Bachelet.

Źródło: http://www.lasegunda.com/Noticias/Internacional/2012/04/735120/politicos-chilenos-rechazan-declaraciones-de-margot-honecker-que-califico-de-estupidas-a-victimas-del-muro

MR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.