Strona główna > NWO > 10 powodów dlaczego będzie wojna w Syrii

10 powodów dlaczego będzie wojna w Syrii

wojna w Syrii

US-Syria-war10 powodów, dlaczego dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu w Syrii jest praktycznie niemożliwe

W ciągu ostatnich kilku dni, nastąpił przypływ wielkiej fali optymizmu, że być może uda się zażegnać widmo wojny z Syrią. Niestety, wydaje się, że dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu w Syrii jest niemal całkiem nieprawdopodobne. Assad jest z pewnością gotów zrezygnować z broni chemicznej, ale chce od USA kilku ustępstw, na jakie ono się nie zgodzi. I to z pewnością jasny sygnał, że administracja Obamy podjęła już decyzję, że „dyplomacja” się nie uda, i w dalszym ciągu przemieszcza aktywa wojskowe w kierunku nadchodzącego konfliktu z Syrią.

Tymczasem, Arabia Saudyjska, Katar i Turcja nadal starają się wywierać mocną presję na administrację Obamy. Zainwestowali ogromne ilości czasu i środków w konflikt w Syrii, i rozpaczliwie chcą wojskowej interwencji USA.

Na szczęście, zdecydowany krajowy i światowy sprzeciw wobec ataku na Syrię spowolnił marsz ku wojnie, chociaż tylko na chwilę, lecz niestety to chyba nie wystarczy, aby zatrzymać go całkowicie. Oto dziesięć powodów, dla których wojna prawie na pewno nadchodzi …

1) Assad chce gwarancji, że nie zostanie zaatakowany przez Stany Zjednoczone lub przez kogoś innego, zanim odda broń chemiczną. To jest bardzo mało prawdopodobne.

2) Assad nie zgodzi się na żadną ofertę dotyczącą broni chemicznej, jeżeli USA nie zaprzestanie dostaw broni terrorystom al-Kaidy i innym bandyckim dżihadystom, którzy walczą z rządem Syrii. To jest bardzo mało prawdopodobne.

W rzeczywistości, według Washington Post, USA właśnie rozkręcają biznes z dostawami broni dla dżihadystów w Syrii …

CIA rozpoczęła dostarczanie broni rebeliantom w Syrii po miesiącach zwłoki w zakresie tej śmiercionośnej pomocy, jaka były obiecana przez administrację Obamy, mówią urzędnicy amerykańscy i postaci syryjskiej opozycji. Przesyłki zaczęły płynąć do tego kraju w ciągu ostatnich dwóch tygodni obok odrębnych dostaw realizowanych przez Departament Stanu w zakresie pojazdów i innego sprzętu – przepływ materiałów oznacza większą rolę USA w wojnie domowej w Syrii”.

3) Assad sugeruje, że izrahellczycy powinni zrezygnować ze swoich broni masowego rażenia. To jest bardzo mało prawdopodobne.

4) Syryjscy „rebelianci” desperacko potrzebują interwencji wojskowej USA w wojnie w Syrii. W rzeczywistości, to była jedyna przyczyna operacji fałszywej flagi z atakiem bronią chemiczną. „Ważny dowódca rebeliantów” teraz stwierdza, że Free Syrian Army „kategorycznie odrzuca rosyjską inicjatywą„, i wzywa Stany Zjednoczone, aby uderzyły od razu w reżim Assada.

5) Arabia Saudyjska pragnie zbrojnej interwencji USA w Syrii. Saudyjczycy wydali miliardy dolarów na wsparcie „rebeliantów” w Syrii i lobbują bardzo silnie na wykonanie ataku.

6) Katar bardzo chce zbrojnej napaści na Syrię. Katar również wydał miliardy dolarów na wsparcie „rebeliantów” w Syrii, a istnieją potwierdzone dane, że „kraje arabskie” zaoferowały nawet opłacenie wszystkich kosztów amerykańskiej operacji wojskowej celem usunięcia Assada.

7) Turcja od bardzo dawna chciała wojny, jaka usunie Assada. A CNN donosi, że Turcja przerzuciła wojsko na granicę z Syrią w oczekiwaniu na nadchodzący atak.

8) Wielu członków Kongresu USA chce tej wojny. Senatorowie John McCain i Lindsey Graham praktycznie wołają o to z pianą na ustach, a Robert Menendez, przewodniczący senackiej komisji spraw zagranicznych, powiedział, że „prawie zwymiotował„, gdy przeczytał propozycje planu pokojowego prezydenta Putina w New York Times.

9) Obama nie chce wyglądać na słabego polityka, i wydaje się być absolutnie owładnięty obsesją rozpoczęcia wojny z Syrią. Na razie został przyparty do muru dyplomatycznie przez Rosję i opór społeczny, ale administracja Obamy już kładzie podwaliny pod koncepcję „dyplomacja zawiodła”. Według CNN, Sekretarz Stanu, John Kerry, już mówi o „konsekwencjach”, jakie będą mieć miejsce, jeżeli umowa w sprawie Syrii upadnie …

Wszelkie porozumienie musi być „kompleksowe”, „dające się sprawdzić”, „wiarygodne” i „możliwe do realizacji w odpowiednim czasie„, powiedział Kerry i dodał, że „dojdzie do konsekwencji, jeśli to nie nastąpi„.

10) Istnieją doniesienia, że amerykańscy żołnierze już dostają rozkazy wyjazdu do Syrii. Na przykład, to pochodzi z ostatniego artykułu Paula Josepha Watsona …

Inwestor Dan Bubalo twierdzi, że został poinformowany przez źródła zbliżone do Ft. Hood, że żołnierze w tej bazie wojska otrzymali rozkazy wyjazdu do Syrii. Piszący dla witryny stronie internetowej Mychala Massie, Bubalo cytuje „bliskie i weryfikowalne źródło”, które powiedziało mu, że jego przyjaciel w Ft. Hood otrzymał już wiadomość, że ma być wysłany do Egiptu na dziewięć najbliższych miesięcy”.

Ten żołnierz powiedział, że chociaż nie jest zachwycony marszrutą do Egiptu, to i tak ma lepiej niż żołnierze, które pozostali w bazie wojskowej, ponieważ właśnie otrzymali swoje rozkazy z przydziałem do wyjazdu do Syrii„, pisze Bubalo.

Na razie Obama i Kerry będą pajacować i sprawiać wrażenie, że mocno rozważają sprawę pokoju. Będą starali się dostać od Kongresu upoważnienie na atak, „jeśli dyplomacja zawiedzie”.

Ale oni już wiedzą, że dyplomacja poniesie porażkę. Gdy będą gotowi, Obama ogłosi, że warunki dla wszczęcia wojny przedstawione w Kongresie do uzyskania zezwolenia zostały spełnione, a wtedy wyda rozkaz, aby rakiety zaczęły spadać na Syrię. A kiedy Obama wykona atak na Syrię, oficjalnie dokona przymierza Stanów Zjednoczonych z al-Kaidą i innymi grupami bandyckich dżihadystów.

latuff-9-11

źródło: http://www.activistpost.com/2013/09/10-reasons-why-diplomatic-solution-to.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.