Strona główna > Polska > 1 MARCA – DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 MARCA – DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 MARCA DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

aaa

a,a

a1

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! ŻOŁNIERZE WYKLĘCI CZEŚĆ  WASZEJ PAMIĘCI!

a0

Oficjalna strona Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych:

http://www.1marca.pl/

ZAPAMIĘTAJMY TWARZE KATÓW!

a00

—————————————————————————————————————————-

Wyklęty – oficjalny zwiastun filmu – „Już dopala się ogień biwaku”

Już dopala się ogień biwaku” / Utwór do filmu ‚,Wyklęty’’ (2017)

Rtm. WITOLD PILECKI – PRZESŁANIE – TESTAMENT do współczesnych !

a2

wolna-polska.pl

” Nie to jest ważne, co napisałem dotychczas na tych kilkudziesięciu stronach,  szczególnie dla tych, co będą je czytać li tylko jako sensację, 

    lecz  tutaj chciałbym pisać tak  wielkimi  literami,  jakich  nie ma, niestety, w  maszynowym piśmie,

 żeby  te wszystkie głowy,  co pod pięknym przedziałkiem mają  wewnątrz  przysłowiową  wodę —  i matkom chyba  tylko  mogą  dziękować  za  dobrze  sklepione czaszki,  że  owa woda  im  z  głów  nie wycieka,

  niech  się trochę  zastanowią  głębiej nad własnym życiem,

  niech się rozejrzą  po  ludziach i zaczną walkę  od siebie, — ze  zwykłym  fałszem, zakłamaniem, interesem podtasowanym sprytnie pod  idee, prawdę, — a nawet wielką sprawę”.

RAPORT WITOLDA PILECKIEGO z KL Auschwitz – część książki pt. „Ochotnik do Auschwitz. Witold Pilecki 1901-1948”

Rtm. Witold Pilecki – 25 maja 1948 r., o godzinie 21.30 w więzieniu przy ulicy Rakowieckiej 37 w Warszawie został zamordowany rtm. Witold Pilecki.

a22

Twarz odwagi

We wtorek, 25 maja 1948 r., o godzinie 21.30 w więzieniu przy ulicy Rakowieckiej 37 w Warszawie został zamordowany rtm. Witold Pilecki. Wśród wielu powojennych zbrodni sowieckich w Polsce ta by ła wyjątkowo odrażająca. Zamordowano bowiem bohatera akcji specjalnej w KL Auschwitz, najdzielniejszego z dzielnych.

Profesor Michael Foot, angielski znawca europejskiej konspiracji antyniemieckiej, — uznał rtm. Pileckiego za

jedną z sześciu twarzy odwagi” tej konspiracji, za „sumienie walczącej przeciw Niemcom Europy”.

25 MAJA 1948 r. o godz. 21.30 ZASTRZELONO SUMIENIE ŚWIATA

a3

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! 

Witold Pilecki – fabularyzowana historia życia i śmierci / film dokumentalny

Rotmistrz Pilecki – całe życie dla Boga i Ojczyzny

a33

See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons

Rotmistrz Pilecki – całe życie dla Boga i Ojczyzny

Historia została przez zachodnich aliantów i przez Stalina napisana w ten sposób, iż Polskę wyzwolił Związek Sowiecki i nasze zmagania o niepodległość w tym momencie się skończyły.

W efekcie cały czas świat do dzisiaj nie wie niemal nic o naszych Żołnierzach Wyklętych – bądź co bądź, dwustutysięcznej armii walczącej z Sowietami.

Nie wie też nic o Rotmistrzu mówi Tadeusz M. Płużański, historyk, publicysta, prezes Fundacji „Łączka”, autor m.in. książki pt. „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy”.

***

W ślad za Pańskim śp. Ojcem, współpracownikiem Witolda Pileckiego nazywa Pan Rotmistrza — „świętym polskiego patriotyzmu”.  — Co świadczy o wyjątkowości tej postaci pośród innych bohaterów naszej historii?

Przede wszystkim całkowite oddanie się Ojczyźnie i Bogu. Rotmistrz realizował przez całe swoje życie ideę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Chciał przy tym by nasze państwo oparte było o wiarę Chrystusową.

Dał temu wyraz chociażby w momencie wieńczącym jego spotkanie z ziemią, czyli w trakcie ostatniego widzenia z żoną Marią, której w więzieniu na Rakowieckiej umożliwiono rozmowę z mężem.

Witold Pilecki polecił jej wówczas, by zakupiła i codziennie czytała dzieciom traktat Tomasza à Kempis    O naśladowaniu Chrystusa.

To  przesłanie, swego rodzaju testament, jaki pozostawił nie tylko rodzinie, ale też nam wszystkim.

Gdy mamy na myśli kwestię wyjątkowości Rotmistrza, to właśnie cechy, o których teraz mówimy, wyróżniają go nawet pośród innych Żołnierzy Wyklętych.

Był wyjątkowy także poprzez swoje poświęcenie.

Nikt inny nie poszedł dobrowolnie do Auschwitz, nie dał się celowo złapać Niemcom po to, by zrealizować konkretną ideę, którą w tym przypadku było rozpoznanie sytuacji i uwolnienie więźniów z rąk okupanta.

Nie składał też broni przed tym drugim, sowieckim okupantem.

Gdybym miał stworzyć swoją osobistą listę najwybitniejszych Polaków w naszej   współczesnej   historii,   rotmistrz Piecki znalazłby się na niej bardzo wysoko.[…]

Człowiek,   który   jako   pierwszy   informował  Zachód o zagładzie Żydów, biorąc pod uwagę panujące obecnie trendy historycznej i politycznej poprawności,   powinien być postacią powszechnie znaną i eksponowaną, również w skali międzynarodowej.   Dlaczego tak nie jest?

Są dwa zasadnicze powody, które sprawiają, że Witold Pilecki jest osobą przemilczaną.

Pracuje na to wiele środowisk w Polsce i – może nawet tym bardziej – za granicą.

Z jednej strony mamy kwestię Auschwitz.

Witold Pilecki przeczy narracji, która ma obowiązywać na świecie.

Głosi ona, iż był to obóz stworzony wyłącznie po to by represjonować i mordować Żydów.

Czytaj dalej…

Opublikowano APELE – KOMUNIKATY, KOMUNIZM, ROCZNICE, Społeczno – polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM, Wiara| Dodaj komentarz

Oni się nigdy nie poddali – Henryk Pająk

a333

Walki zbrojne w Polsce nie ustały wraz z podpisaniem kapitulacji

Opis: Walki zbrojne w Polsce nie ustały wraz z podpisaniem kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy.

Wielu polskich żołnierzy zdawało sobie sprawę, że wkroczenie sowieckiego wojska nie wróży nic dobrego. — Postanowili zostać w lasach i kontynuować walkę, aż do ostatecznego zwycięstwa.

Peerelowscy pseudohistorycy nazywali ten okres „epoką walki o utrwalenie władzy ludowej”.   —  Tak naprawdę —  był to czas, kiedy komuniści pozbywali się ostatnich, prawdziwych obrońców niepodległej Polski.

Wielu z nich poległo z bronią w ręku, a innych więziono i poddawano okrutnym torturom.   — Część z nich zasiadała na ławie oskarżonych w procesach pokazowych, których wynik był z góry przesądzony — natychmiastowy wyrok śmierci.

Przez całe lata PRL-u, żołnierzy podziemia niepodległościowego nazywano„zaplutymi   karłami   reakcji„,  —  a wszystkie niepodległościowe organizacje, do których należeli, określano jako  —  „faszystowskie bandy„.

W latach 1945-1956, — według ciągle niepełnych danych, — z rąk polskich i sowieckich komunistów zginęło 8,6 tys. żołnierzy podziemia niepodległościowego, a 5 tys. skazano na karę śmierci.  — Dodatkowo, w obozach i więzieniach śmierć poniosło ponad 20 tysięcy „żołnierzy wyklętych”.

Tylko nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, mimo to władza ludowa nie dawała im spokoju.  —  Jako „reakcyjni bandyci” stale znajdowali się pod baczną obserwacją zawsze czujnych służb bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

52 + = 53