Opublikowano Lipiec 11, 2016 Przez a303 W Dziennikarstwo śledcze

Zabójstwo prezydenta McKinley

Zabójstwo prezydenta Williama McKinley w 1901 roku jest niemal całkowicie zapomniane, a jednak warto je przypomnieć, bo wiele kwestii możemy poznać, gdy połączymy kropki aż do czasu, gdy wyłoni się cały obraz.

a

Zanim doszło do zabójstwa Mckinley’a, Żydzi przegrali walkę o zachowanie Centralnego Banku. W roku 1834 prezydent Andrew Jackson wycofał wszelkie rządowe depozyty z prowadzonego przez Rotschildów „Second Bank w the United States”, a w roku 1862 Bank centralny został całkowicie zlikwidowany. Taki stan rzeczy istniał do roku 1901, kiedy prezydentem został William McKinley. McKinley był zwolennikiem tzw „twardego pieniądza”, czyli pieniądza mającego pokrycie w złocie. Żydowscy bankierzy natomiast woleli nieograniczone drukowanie pieniędzy, które następnie mogą być pożyczane za pobraniem odsetek.

Swoją walką przeciwko tzw „łatwemu pieniądzu” McKinley podpisał na siebie wyrok śmierci. Żydzi chcieli aby prezydentem został Teodor Roosevelt, który nie tylko im sprzyjał, ale był gwarancją, że jego polityka będzie dla nich korzystna. W 1900 roku, Roosevelt został wiceprezydentem, głownie dlatego, że ludzie stojący na czele kampanii McKinleya, wiedzieli, że Roosevelt jako wiceprezydent zjedna głosy nowojorskich Żydów.

McKinley został zastrzelony 6 września 1901 roku w Buffalo w stanie Nowy York, Jego zabójcą był 28-letni polski Żyd, Leon Czolgosz. Mówiono, że miał on powiązania z urodzoną w Kownie anarchistką, Emma Goldman. Goldman została nawet zatrzymana, a następnie wypuszczona. Jeden z członków grupy Goldman, Juliusz Edelson powiedział po zabójstwie: „Nieważne jak bardzo Czolgosz jest potępiany za swoją dobrą robotę, my wiemy, że jest on wielkim człowiekiem. Jest prawdziwym bohaterem.” Warto dodać, ze Goldman i jej kochanek Berkman, mimo, że byli zamieszani w inne krwawe zbrodnie, nigdy nie zostali oficjalnie oskarżeni. Ponoć cieszyli się poparciem Jakuba Schiffa, tego samego, który finansował bolszewicką rewolucję.

Kiedy Roosevelt został zaprzysiężony prezydentem wprowadził on szereg korzystnych dla banksterów praw, aż wreszcie w 1913 roku Wilson utworzył Federal Reserve (o Wilsonie napisze nieco później)

Więcej na:

http://www.realzionistnews.com/?p=169

Komentowanie zamknięte.