Opublikowano Luty 25, 2012 Przez a303 W Bez kategorii

Wieści z Libii

Źródło: http://aangirfan.blogspot.com/2012/02/attacks-on-british-in-libya-killings.html

25.02.2012, tłum. wMordechaj

Groby wojenne w Libii

W Benghazi, Libia, Cmentarz Wojenny Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej został zniszczony przez oszalałych oslamistów, wyniesionych do władzy przez USA i NATO.

Nagrobki poświęcone Brytyjskim i Alianckim żołnierzom, poległym podczas II WŚ, zostały zniszczone.

Libia Kaddafiego, zdjęcie anthonyasael.

Dwaj brytyjscy dziennikarze zostali aresztowani przez oszalałych islamistów w Libii.

21 lutego 2012 r., reporter Nicholas Davies i kamerzysta Gareth Montgomery-Johnson zostali zatrzymani przez członków faszystowskiej Brygady z Misraty. Teraz są przetrzymywani w Trypolisie.

Przestępcy wojenni?

Trwają walki w libijskim mieście Al Kufra.

Isa Abdel Majid, który przewodzi wojownikom Tibu, powiedział, że około 100 osób ze strony Tibu zostało zabitych, odkąd zaczęły się starcia.

„Ponad 30 z nich zginęło, gdy byli ewakuowani do szpitali znajdujących się w innych miastach”.

Po lewej demonstracja w poparciu Kaddafiego (01.07.2011 r.), po prawej demonstracja przeciw Kaddafiemu (17.02.2012 r.)

„Bezprawnie uzbrojona milicja teraz włada większym obszarem Libii i zmusza całe społeczności do ucieczki wskutek bandyckich tortur i przemocy”, mówi raport Amnesty International z 16.02.2012 r.

“Organizacja przytacza wypowiedzi zatrzymanych, którzy twierdzą, że – byli skrępowani w pozycji udaremniającej im jakikolwiek ruch, a następnie bici godzinami batami, kablami, plastykowymi wężami, metalowymi łańcuchami i prętami oraz drewnianymi pałkami, poddawani byli elektrowstrząsom z urządzeń elektrycznych i paralizatorów”.

“Amnesty stwierdziła co najmniej w 12-stu przypadkach, że zatrzymani zmarli w wyniku skutków tortur. Raport mówi: Ich ciała pokryte były ranami, śladami po uderzeniach, niektórzy mieli wyrwane paznokcie…”

Grupka zwolenników nowego rządu

“Amnesty w tym i poprzednim miesiącu dotarła do 11 obozów, gdzie przetrzymuje się więźniów, w centralnej i zachodniej Libii, znajdując ślady tortur we wszystkich prócz jednego”.

„Mają miejsce tortury, bezprawne egzekucje, gwałty na kobietach i mężczyznach”, mówi Wysoki Komisarz ds Praw Człowieka ONZ, Navi Pillay.

Ci, którzy wyszli świętować upadek Kaddafiego

Komentowanie zamknięte.