Najnowsze

Opublikowano Wrzesień 19, 2015 Przez a303 W Dziennikarstwo śledcze

Węgrzy alarmują: Do Europy zmierza 30-35 mln imigrantów

Państwa Europy powinny wzmacniać swoje granice, dlatego, że na Stary Kontynent zmierza od 30 do 35 milionów uchodźców. Kraje te boją się nazywać rzeczy po imieniu – powiedział cytowany przez interia.pl Péter Szijjártó, szef węgierskiej dyplomacji. Dodał też, że kluczową rolą rządów jest obecnie wzmocnienie granic na zasadach międzynarodowej współpracy bo wtedy „możemy kontrolować kryzys, tylko wtedy, gdy utrzymamy i wzmocnimy zasady z Schengen”.

a

Péter Szijjártó oskarżył europejskie rządy, iż, kierując się „kłamliwymi doniesieniami mediów” ignorują fakt, że na Stary Kontynent ciągnie wielomilionowa fala imigrantów. – Dlatego Budapeszt stoi na stanowisku, że Europa nie zdoła przyjąć setek tysięcy czy milionów imigrantów ekonomicznych – tłumaczył.

Granica chorwacko-węgierska od strony Węgier strzeżona jest przez policję oraz wojsko wraz z samochodami wyposażonymi w karabiny maszynowe. W kolejnych regionach Węgier wprowadzono stan wyjątkowy, który obejmuje obecnie tereny przy granicach z Serbią, Austrią, Słowenią i Chorwacją. Może on potrwać nawet do pół roku, jak twierdzą komentatorzy.

a

Za: http://niezalezna.pl/71051-wegrzy-alarmuja-do-europy-zmierza-30-35-mln-imigrantow

Tags :

Komentowanie zamknięte.