Opublikowano Grudzień 18, 2012 Przez Jan W Bez kategorii

Węgry: Poseł zatrzymany za spalenie flagi Izraela

Źródło: http://www.bibula.com/?p=65168

Data publikacji: 17.02.2012

flaga

Węgierska policja zatrzymała parlamentarzystę Balazsa Lenhardta, któremu zarzuca spalenie izraelskiej flagi podczas antysyjonistycznego protestu w Budapeszcie 14 grudnia.

Demonstracja zorganizowana była w pobliżu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w proteście przeciwko okrucieństwu izraelskiego reżimu w stosunku do Palestyńczyków na terytoriach okupowanych. Lenhardt został zwolniony po przesłuchaniu. Jest on posłem niezrzeszonym, niegdyś należał do Jobbiku.

Podobne zdarzenie miało miejsce w październiku, kiedy członkowie Jobbiku spalili izraelską flagę przed główną synagogą Budapesztu. Domagali się wtedy zerwania stosunków dyplomatycznych i gospodarczych z Izraelem. Współpracę Węgier z reżimem izraelskim potępił prezes Jobbiku, Gabor Vona.

Incydent z udziałem Lenhardta został skrytykowany nie tylko przez zajmującą się zawodowo “zwalczaniem antysemityzmu” Ligę Przeciwko Zniesławieniu, ale także przez… polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nazywając go “karygodnym i godzącym w mniejszość” oraz “podsycającym nienawiść”.

Komentowanie zamknięte.