Opublikowano Październik 26, 2012 Przez stophasbara W Bez kategorii

Węgierscy demonstranci palą flagę izraelską w Budapeszcie

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/10/25/268630/israel-flag-burned-in-hungary-capital/

Członkowie węgierskiego Jobbiku, ultranacjonalistycznej partii spalili izraelską flagę przed największą synagogą w Budapeszcie, wzywając rząd do zerwania dyplomatycznych i gospodarczych związków z reżimem w Tel Aviv.

Demonstranci zebrali się przed synagogą na ulicy Dohany, jaka jest uważana za największą synagogę w Europie we wtorek, gdy kraj świętował 56-rocznicę antykomunistycznej rewolucji w 1956 r.

Przywódca Jobbiku, Gabor Vona potępił współpracę Węgier z reżimem izraelskim i powiedział, że „jakiekolwiek umowy między Węgrami a izraelem powinny zostać anulowane”.

W międzyczasie izraelski ambasador w Budapeszcie, Ilan Mor wystąpił w programie tv i potępił antyizraelską demonstrację w Budapeszcie.

Jobbik ma 47 miejsc w parlamencie i od zawsze był przeciwny inwestycjom izraelskim na Węgrzech. Uważa również, że izraelski biznes zagraża interesom jego kraju.

W wywiadzie udzielonym w lutym, rzecznik partii ds stosunków zagranicznych, Marton Gyongyosi, potępił politykę reżimu z Tel Aviv wobec Palestyńczyków.

Gyongyosi stwierdził, że izraelskie traktowanie Palestyńczyków porównać można tylko do systemu nazistowskiego.

Komentowanie zamknięte.