Najnowsze

Opublikowano Luty 5, 2016 Przez NS W Ukraina

W sieci opublikowano sensacyjny wywiad ze Stefanem Banderą

W sieci opublikowano nagranie audio, zarejestrowane w 1959 roku. Stepan Bandera, założyciele UPA, dementuje plotki rozprzestrzeniane przez bolszewików o klęsce ukraińskiego ruchu narodowo-wyzwoleńczego.

Na nagraniu słychać głos Stepana Bandery nagrany rzekomo w 1959 roku. Ukraiński polityk powiedział ludziom, że bolszewicy „sieją nieprawdziwe” plotki o klęsce ukraińskich narodowych sił wyzwoleńczych. Założyciel UPA powiedział między innymi, że

„Ukraiński ruch narodowy żyje, rozwija się i walczy nadal, pomimo wszelkich starań i propagandy wroga. (…) ale pomimo poniesionych ofiar, Moskwie udało się rozbić i zniszczyć Ukrainę”.

Stefan Bandera zginął 15 października 1959 roku w Monachium, gdzie został pochowany na tak zwanym Cmentarzu Leśnym. Ukraińskiego działacza faszystowskiego uśmierciło niemal na pewno KGB. Prezydent Wiktor Juszczenko odznaczył pośmiertnie Banderę tytułem Bohatera Ukrainy.

Do dzisiaj ten inspirator rzezi ponad 140 tysięcy Polaków na Wołyniu, stawiany jest na zachodniej Ukrainie za wzór walki o wolną Ukrainę. Jego zwolennicy są dzisiaj silniejsi niż kiedykolwiek i jeśli Polsce grozi jakaś wojna to przede wszystkim o Przemyśl, po który banderowcy zamierzają się wkrótce upomnieć.

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-sieci-opublikowano-sensacyjny-wywiad-ze-stefanem-bandera

Data publikacji: 5.02.2016

Tags : , , , , ,

Komentowanie zamknięte.