Opublikowano Listopad 17, 2012 Przez Jan W Bez kategorii

W putinowskiej eFeRji Rosjan zaczipują w roku 2013 zgodnie z wymogami NWO.

Źródło: http://3rm.info/30262-rossiyan-chipiziruyut-v-novom-godu.html

Data publikacji: 15.11.2012

Tłum. RX

Masowe wydawanie UEK (Uniwersalnych Kart Elektronicznych) Rosjanom rozpocznie się w 2013 roku. Poinformował o tym prezes organizacji zajmującej się realizacją tego projektu, Alieksiej Popow. Zaraz po Nowym Roku karty z czipami otrzymają obywatele, którzy napiszą w tej sprawie podanie a później i wszyscy, którzy tego będą chcieli, informuje „Interfax”. Według zamysłów Ministerstwa Łączności, Nikołaja Nikiforowi, takie plastikowe karty z czipami, w rzeczywistości, zastąpią Rosjanom ich dowody tożsamości.

Na tych kartach będą zapisane wszystkie dane, cała informacja o posiadaczu karty. Cyfrowe nośniki (UEK) otworzą dla obywateli kraju cały szereg udogodnień. UEK sprowadzi kontakt obywateli z urzędnikami do minimum i uprości korzystanie z różnych usług państwowych.

Ta karta pozwoli zwłaszcza na płacenie podatków i różnego rodzaju kar finansowych, ułatwi bezproblemowe załatwienie paszportu i będzie pełniła rolę biletu na przejazd środkami transportu publicznego.

Alieksiej Popow, prezes federalnej, pełnomocnej organizacji o nazwie „Uniwiersalnaja eliektronnaja karta”, mówi: „Za pomocą karty można płacić podatki i kary finansowe, uzyskiwać paszporty na zagranicę i inne dokumenty. Inny przykład to zasiłek macierzyński. Za pomocą UEK można go będzie otrzymać bez jednej wizyty w urzędzie opieki społecznej. Od 1 kwietnia 2013 roku kartę będzie można używać zamiast biletu w środkach transportu publicznego”.

Pierwsze karty elektroniczne zostały już wprowadzone w 5 pilotażowych regionach a mianowicie w Astrachaniu, Baszkirii, okręgu wołgogradzkim, Kraju Krasnodarskim i Tatarstanie. Swoją chęć zaznajomienia się z działaniem kartywyraziło około 8 tysięcy Rosjan a 5 tysięcy obywateli już ją otrzymało. Posiadaczami karty stają się także moskwiczanie.

Inteligentną kartę z czipem zamierzano wypuścić do masowego użycia jeszcze w ubiegłym roku, przypomina NTV.Ru. Jednakże z powodu marnej w Rosji infrastruktury „on-line”, wprowadzenie karty zostało przełożone. Do tego powstały jeszcze obawy, że przestępcy mogą uzyskać dostęp elektroniczny do karty uniwersalnej.

 

Komentowanie zamknięte.