Opublikowano Luty 23, 2015 Przez Jan W Ukraina

USA wkrótce wyślą swoje wojska na Ukrainę

Amerykański politolog uważa, że USA wkrótce wyślą swoje wojska na Ukrainę.

a101

Jeżeli armie wschodnich republik utrzymają przewagę nad ukraińska armią to amerykański prezydent wyśle do Donbassu żołnierzy i USA będą bezpośrednio wciągnięte w wojnę, która wcześniej miała dla nich charakter pośredni, powiedział amerykański politolog Steven Landman, reprezentujący Centrum Badania Globalizacji (Center of Research on Globalization) w wywiadzie dla „Sputnik”.

„Waszyngton dostawiał amerykańskie ciężkie uzbrojenie od chwili rozpoczęcia konfliktu w kwietniu, a być może i przedtem, zanim rozpętała się wojna. Klucz do zrozumienia sytuacji leży w tym, że USA zawsze zbroiły Kijów a oświadczenia Obamy o zamiarach dostaw to wielkie łgarstwo. […] NATO i siły powietrzne Ukrainy stale doposażane są sprzętem i bronią z inicjatywy Bialego Domu” – uważa ekspert.

Jeszcze jedno oszustwo, w jego opinii, polega na tym, że ta broń jest klasyfikowana jako „defensywna” (obronna). Cel uzbrojenia Ukrainy polega na tym żeby podtrzymywać ofensywę na pozycje sił nowopowstałych republik i dlatego ostrzały miast na wschodzie trwały i po podpisaniu porozumień mińskich.

„Ja oczekuję krótkoterminowego (zasadniczo) zawieszenia broni poczynając od niedzieli lub poniedziałku i przez kilka tygodni, po których Kijów znowu rozpocznie konflikt przy pełnym wsparciu ze strony Stanów Zjednoczonych” – dzieli się swoimi przewidywaniami politolog.

„Partia wojny” wewnątrz rządu kijowskiego odrzuca warunki mińskich porozumień, oni twardo zamierzają iść do samego końca, według jego przypuszczeń. W rezultacie winną okaże się Rosja, przedłuży się „pokazowe pobicie” Moskwy, jednogłośnie obwinionej przez amerykańskie media  o zerwanie „reżimu ciszy”.

Tymczasem Waszyngton wyśle setki wojskowych specjalistów w celu przeszkolenia ukraińskiej armii chociaż jest ich i tak już wystarczająco dużo na terytorium Ukrainy, podsumowuje Landman. Pytanie tylko, mówi on, jak Obama zamierza przepchnąć przez Kongres bezpośrednią interwencję wojsk amerykańskich na Ukrainie. Tym nie mniej amerykański prezydent ma już doświadczenie wysłania żołnierzy na operację do drugiego kraju, do Iraku, i jest on gotów zrobić to powtórnie chociaż jeszcze kilka tygodni temu obiecał, że żadnych zagranicznych operacji nie będzie.

„Obama chce wojny a nie żadnego pokoju. Donbass to jego wojna. On nie będzie poszukiwał innych rozwiązań. Kijów jest przepełniony agentami CIA, FBI i innych amerykańskich służb specjalnych, które zaangażowane są w przygotowanie i dowodzenie działaniami bojowymi na południowym wschodzie Ukrainy” – przekonany jest ten polityczny komentator.

Za: http://3rm.info/main/55062-amerikanskiy-politolog-schitaet-chto-ssha-vskore-otpravyat-svoih-soldat-na-ukrainu.html

Data publikacji: 23.02.2015

Przekład: RX

Tags : , , , ,

Komentowanie zamknięte.