Opublikowano Czerwiec 19, 2014 Przez Jan W Ukraina

Ukraina – Kreml porzucił Rosjan Donbassu

a2,22Ukraina – Kreml porzucił Rosjan Donbassu na rozszarpanie przez nazistów. Striełkow „dziękuje” Rosji za „potężne wsparcie”. 

Oddział jampolski został rozbity. Powstańcy, z których 3/4 nie było wystarczająco ostrzelanych (brak doświadczenia bojowego-tłum.), nie wytrzymali huraganowego ognia artyleryjskiego i ataku czołgowego i bezładnie wycofali się w różnych kierunkach. Garstka, która pozostała, podjęła kontratak, zaszła przeciwnika z flanki, zniszczyła 4 wozy pancerne BMD i wróciła na pozycje ale przeciwnik już odciął przeprawę. Teraz resztki oddziału i przerzucone im na pomoc siły prowadzą bój o przebicie się z okrążenia.

Most w Zakatnym zdobyty. Broni go czołg. Ale tym, którzy próbują zarzucać powstańcom zarzucać brak męstwa, proponuję przybycie tutaj osobiście i spróbowanie samemu. Przeciwnik ma na każdych 10 ludzi jeden pojazd pancerny BTR lub BMP (nie mówiąc już o 20 czołgach) a nasz cały broniący się oddział nie miał ani jednego „pancerza”. Oni ostrzeliwali nasze pozycje z baterii Grad” i haubicami dywizjonu haubic samochodowych plus „suszki” (samoloty Su) a nam za całą artylerię musiały wystarczyć 2 działka bezodrzutowe SPG-9 i 1 ZU-23-2.

Naszą całą łączność zakłócili przy pomocy aparatury REB tak, że radia były bezużyteczne. Stosunek sił w piechocie 1:10. Tutaj i gwardia by nie utrzymała się. W Siewiersku bój. Tam chłopaki Mozgowego próbują powstrzymać przeciwnika. Ale siły i tam krzycząco nierówne. Czytam na innych stronach niektóre komentarze co do możliwości pospolitego ruszenia i możliwości ingerencji Rosji. Jedno mogę powiedzieć. Dostawy ciężkiej broni mogły uratować sytuację jeszcze 2 tygodnie temu. Teraz jest już za późno. Potrzebna wojskowa pomoc Rosji.

UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora

Za: http://3rm.info/47963-kreml-brosil-russkih-donbasa-na-rasterzanie-nacistam-strelkov-blagodarit-rossiyu-za-moschnuyu-podderzhku-video.html

Data publikacji: 19.06.2014

Przekład: RX

Tags : , , , , ,

Komentowanie zamknięte.