Opublikowano Wrzesień 1, 2016 Przez a303 W Dziennikarstwo śledcze

Syryjski „tort” podzielony między Klan Rothschildów, Ruperta Murdocha oraz Dicka Cheneya

Co łączy Syrię, barona Jacoba Rothschilda,  magnata prasowego Ruperta Murdocha oraz amerykańskich i izraelskich polityków? Odpowiedź na to pytanie tłumaczy tendencyjność rządu USA z jaką wtrąca się on do wewnętrznych spraw prawie wszystkich krajów na  środkowym wschodzie.

a

Afek – firma będąca podwykonawcą zlokalizowanej w New Jersey firmy Genie Energy Ltd. ogłosiła iż dokonała odkrycia dużego złoża ropy naftowej w formie płynnej i poprosiła o poszerzenie licencji na wydobycie ropy o obszary zlokalizowane w północnym Izraelu.

Po 3 latach wzmożonych poszukiwań, dokonania pomiarów techniką hydrowęglową oraz wykonaniu testów geologicznych pojawiły się dowody na obecność ogromnych złóż ropy i gazu. Odkrycie wykonane przez Afek wskazywało na tereny w regionach okupowanej przez Izraelczyków Syrii, region znany jako wzgórza Golan.

„Pierwotne odkrycia pochodzące z odwiertów potwierdzają obecność ropy na wzgórzach Golan i uzasadniają kontynuację programu eksploracji” mówią przedstawiciele Afek „potrzebujemy poświęcić temu więcej czasu.”

W czasie, gdy Izrael oraz Afek odnoszą się lekceważąco do tematu syryjskich wzgórz Golan nazywając ten obszar „Izrael Północny” w swoich dokumentach, to w obliczu prawa międzynarodowego region ten jest uznawany jako okupowany przez obce wojska – co sprawia, że kontrowersyjne poszukiwania ropy w regionie stają się przejawem hegemonii i są nielegalne.

Korzystając w pełni z upublicznienia informacji o tym odkryciu, następnego dnia Genie Oil and Gas, opublikowała nazwiska nowo powołanych członków, którzy dołączą w ramach Strategicznej Grupy Doradczej do głównych akcjonariuszy zasiadających w radzie nadzorczej: Ruperta Murdocha (magnata prasowego i telewizyjnego), Dicka Cheneya (były Minister Obrony USA) oraz lorda Jacoba Rothschilda (bankier, założyciel RIT Capital Partners plc, Rothschild Investment Trust).

a

Członkami Strategicznej Grupy zostali:

  • były gubernator stanu Nowy Meksyk Bill Richardson, który został osobą wtajemniczoną po tym jak pracował w administracji Clintona jako sekretarz ds. energii;
  • była senator stanu Luizjana senator Mary Landrieu, która pomagała w przeforsowaniu ustawy o Współpracy Energetycznej pomiędzy USA a Izraelem, w trakcie gdy zasiadała jako przewodnicząca Senackiej Komisji ds. Energii i Surowców Naturalnych;
  • dr Lawrence Summers, 71-szy sekretarz Skarbu za prezydenta Clintona, oraz dyrektor Narodowej Izby Ekonomicznej za kadencji prezydenta Obamy;
  • były dyrektor CIA – R. James Woosley, który współorganizował Amerykańską Izbę Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezesem Genie Israel Holdings Ltd został mianowany były członek Izraelskiego Parlamentu Efraim „Effie” Eitam, który pełnił funkcję zarówno Ministra Infrastruktury jak i Ministra Mieszkalnictwa i Budownictwa.

 Przygotował: Ryszard Kaczmarek, Dallas (USA)

Źródło: https://www.nwo.report/nwo/syryjski-tort-podzielony-miedzy-klan-rothschildow-ruperta-murdocha-oraz-dicka-cheneya.html

Tags : ,

Komentowanie zamknięte.