Opublikowano Sierpień 6, 2012 Przez stophasbara W Bez kategorii

Syria Real News – 05 sierpnia 2012

Źródło: http://worldmathaba.net/items/1365-syria-real-news-august-5-round-up

Armia syryjska gotowa do oczyszczenia Aleppo z bandytów

Syryjska armia dopina na ostatni guzik przygotowania do pełnej ofensywy na dzielnicę Salaheddin, która w Aleppo stała się ostoją buntowników. Doniesienia mówią o bardzo ciężkich walkach między syryjskimi siłami rządowymi a uzbrojonymi gangami w rejonie stolicy, ale źródła rządowe twierdzą, że mają pełną kontrolę nad Damaszkiem.

Rządowa telewizja raportowała w niedzielę, że wojsko zabiło wielu sponsorowanych z zagranicy bandytów w mieście Dara’a (południowy zachód kraju, ok. 114 km na południe od Damaszku).

Eksplozja zabija i rani dziesiątki buntowników w Homs

Dziesiątki buntowników zginęło lub zostało rannych w wybuchu składu broni w Homs.

Eksplozja miała miejsce tego samego dnia, gdy armia syryjska przygotowywała wielką operację zbrojną w celu oczyszczenia okolic. Siły bezpieczeństwa aresztowały od soboty dużą liczbę buntowników w Aleppo.

W Aleppo zatrzymany został generał armii tureckiej

Źródła syryjskiej armii zawiadomiły o tym, że dokonały identyfikacji tureckiego generała, który dowodził terrorystami próbującymi przejąć miasto Aleppo.

Wg poinformowanych źródeł w Syrii, generał został aresztowany w czasie walk. Newsy donoszą, że został on przetransportowany do Damaszku celem dalszych przesłuchań.

William Hague obiecuje więcej pomocy dla rebeliantów w Syrii

Sekretarz ds zagranicznych w przemówieniu wygłoszonym w czasie, gdy trwają walki w Aleppo, powiedział że okazało się niemożliwe przekonać Rosję i Chiny do poparcia międzynarodowych wysiłków znalezienia innej drogi rozwiązania kryzysu syryjskiego niż zbrojne wsparcie.

Nie potwierdził on sugestii, że Tony Blair miałby zastąpić Kofi Annan w charakterze wysłannika ONZ do Syrii, jak zdążyło już ogłosić Zgromadzenie Ogólne ONZ.

“Nie zrezygnujemy z działań dyplomatycznych, lecz w obecnej sytuacji oczywiście pójdziemy dalej w zakresie pomocy udzielanej opozycji”.

“Staramy się znaleźć kompromis w Radzie Bezpieczeństwa, aby położyć ostateczny kres syryjskiemu rządowi”, podsumował Hague.

Irański minister obrony ostrzega przed eskalacją wojny w Syrii

Ahmad Wahidi, ostrzegł przed poważnymi reperkusjami w wypadku obcej interwencji wojskowej w Syrii oraz dalszym uzbrajaniem grup terrorystycznych.

Wahidi dodał, że region ogarnie znacznie większy chaos w wypadku interwencji zbrojnej w Syrii niż wielu analityków to przewiduje i podkreślił, że Zachód i inni będą w tej wojnie wielkimi przegranymi.

“Zachód stara się stworzyć nowy rodzaj równowagi sił między enklawą izraelską a krajami islamskimi w regionie poprzez przejęcie Syrii, a do tego nigdy nie dojdzie”.

Żołnierz izraelski strzelał do Syryjczyka w strefie okupowanej Golan

Gazeta Quds Al-Arabi zawiadamia, że izraelski wróg otworzył ogień do młodzieńca syryjskiego w okupowanej strefie Golan. Młodzieniec został ranny.

Rzecznik izraelskich sił zbrojnych twierdzi, że wojsko namierzyło cywila idącego od strony terytorium Syrii, które jest odgrodzone barierą z drutu kolczastego, po czym otwarto do niego ogień i został postrzelony w kolano.

7000 Syryjczyków zebrało się w Sydney w akcie solidarności z Syrią

Ponad 7 tysięcy Syryjczyków, Arabów i Australijczyków uczestniczyło w masowej demonstracji zorganizowanej przez grupę „Australians for Syria” wraz z innymi organizacjami i osobami ze społeczności syryjskiej i arabskiej w Australii [4 sierpnia].

Syryjski Konsul Honorowy w Sydney, Maher Dabbagh, powiedział że uczestnicy chcieli wyrazić wobec całego świata, że Syria jest silnym krajem w obliczu poważnych ataków ze strony Zachodu.

Uczestnicy przeszli głównymi ulicami Sydney i zatrzymali się przed budynkiem Office of the Australian Foreign Minister, potępiając oficjalne stanowisko australijskie wobec Syrii i oświadczenia ministra, Boba Carra, skierowane przeciwko temu państwu.

Nie wolno pozwolić, aby przełamano syryjski front oporu: parlamentarzysta irański  

Parlamentarzysta irański mówi, że pewne kręgi zachodnie, w szczególności reżim syjonistyczny, starają się za każdą cenę złamać antyizraelski front oporu w Syrii.

Mówiąc w czasie otwarcia sesji parlamentu (Majlis) w niedzielę, Gholam Ali Haddad-Adel powiedział że Syria winna nadal wzmacniać front oporu i nie pozwolić Zachodowi na dokonanie wyłomu w bloku obronnym.

„Amerykanie i reżim syjonistyczny nie chcą wypracować rezolucji w sprawie kryzysu syryjskiego. Oni wciąż podsycają ogień zawieruchy w regionie” powiedział parlamentarzysta w odpowiedzi na fiasko 6-punktowego planu pokojowego przedstawiciela ONZ/Ligii Arabskiej do Syrii, Kofi Annana.

Przyszłość “wyzwolonej” Syrii: czystki etniczno-religijne i ludobójstwo – Shamus Cook

Doszło do zaskakującej zmiany w amerykańskich mediach mainstreamu: po upływie roku od rozsiewania anty-syryjskiej propagandy i kłamstw, przebłyski prawdy zaczynają docierać do opinii publicznej. Lecz może być na to za późno: kraj poznaczony jest bliznami koszmarów etniczno-religijnych czystek i masakr cywilów.

Po ciągłym podsycaniu ducha wojennego, The New York Times nagle podjął próbę umycia rąk z krwi i przekazał raport o prawdziwym stanie rzeczy w Syrii. Poprzednie doniesienia, szczególnie w sprawie masakr dokonywanych rzekomo przez armię syryjską w mieście Homs były ordynarnymi kłamstwami, powtarzanymi do oporu, a ludzie przestali w to wierzyć. Teraz z łamów gazety można dowiedzieć się czegoś całkowicie odwrotnego.

W rzeczywistości, wielu z uchodźców opuszczających Homs to prześladowani chrześcijanie, atakowani przez członków FSA, którzy pozabijali wielu członków mniejszości religijnych w celu zwerbowania twardogłowych sunnitów w swoje szeregi, aby wywołać stan wojny religijnej przeciwko syryjskiemu państwu świeckiemu.

Syryjski „pluralizm” zaprojektowany żydowskimi łapami

Komentowanie zamknięte.