Opublikowano Lipiec 6, 2015 Przez Jan W Rosja

Rosja – Elektroniczny koncłagier

Elektroniczny koncłagier – Pierwsze w Rosji całkowicie biometryczne centrum wizowe zostanie otwarte w Moskwie. Pierwsze w Rosji centrum wizowe całkowicie wyposażone w aparaturę do pobierania i gromadzenia danych biometrycznych zostanie otwarte 7 lipca w Moskwie, poinformowano agencję TASS w biurze prasowym firmy – operatora „Pony Express”.

a,a

„Jest to pierwsze centrum wizowe w Rosji gdzie każde stanowisko wizowe wyposażone jest w aparaturę do pobierania i gromadzenia danych biometrycznych, ogółem takich stanowisk jest ponad 30” – powiedziała szefowa Służby Komunikacji Korporacyjnej firmy, Swietłana Ponkratowa.

Według niej w Moskwie są i inne centra wizowe wyposażone w sprzęt do pobierania danych biometrycznych jednakże standardy branżowe przewidywały obecność jednego takiego stanowiska na całe centrum.

„W przypadku składania dokumentów na wizę Schengen stworzyłoby to kolejki. W naszym centrum każde stanowisko przyjmowania dokumentów dysponuje indywidualnym programem zabezpieczenia i sprzętem do pobierania danych biometrycznych” – podkreślono w biurze prasowym firmy „Pony Express”.

Wśród krajów, które już zawarły umowę z nowym centrum są USA, Sigapur, Chiny, Cypr, Japonia, niektórzy członkowie Unii Europejskiej, w tym Łotwa i Estonia, i szereg innych państw.

Nowe centrum obliczone jest na obsługę 2 tysięcy klientów dziennie. W firmie obiecują, że wprowadzając szereg nowinek technicznych uda się skrócić czas oczekiwania na wizę do jednego dnia.

Od 14 września Unia Europejska wprowadzi w Rosji wizowy system informacyjny (WSI), który zakłada, w szczególności, obowiązkowe pobieranie danych biometrycznych. W tym przypadku chodzi o odciski palców, które pragnący uzyskać wizę do krajów strefy Schengen będą musieli zdawać raz na pięć lat.

Za: http://3rm.info/main/57767-elektronnyy-konclager-pervyy-v-rossii-polnostyu-biometricheskiy-vizovyy-centr-otkroetsya-v-moskve.html

Data publikacji: 3.07.2015

Przekład: RX

Tags : , , , , , ,

Komentowanie zamknięte.