Opublikowano Czerwiec 7, 2012 Przez a303 W Bez kategorii

Putlerowska eFeRja: dzisiaj legalne zabójstwa dzieci nienarodzonych a jutro eutanazja

Źródło: http://3rm.info/24747-vokrug-da-okolo-evtanazii-segodnya-v-rossii-zakonny-ubiystva-aborty-zavtra-razreshat-samoubiystva.html

Data publikacji: 6.06.2012

Tłum. RX

Ludzie z wyższym wykształceniem częściej niż inni (37%) akceptują oficjalną legalizację eutanazji, zwolennicy Michaiła Prochorowa (41%), mieszkańcy wielkich miast (43%) i ludzie z dochodami powyżej 20 tysięcy rubli (47%). Jako argumenty, zwolennicy eutanazji, przytaczają opinię, że „jest to humanitarne, że ludzie wbrew swej woli nie powinni cierpieć i męczyć się” (20%) i że „człowiek ma prawo dysponowania swoim życiem” (7%). Jeszcze 3% uważa to za dopuszczalne w przypadku nieuleczalnej choroby, informuje „Interfax”.

Ich przeciwnicy z kolei uważają to za niemożliwe ze względów religijnych (8%) albo określają eutanazję „zabójstwem i samobójstwem” (7%). Ponadto 6% twierdzi, że przy legalizacji eutanazji „możliwe są przestępcze nadużycia”, 2% uważa, że „mogą zaistnieć błędy medyczne, są możliwe cuda i trzeba walczyć o życie człowieka do samego końca”.

Odpowiadając na pytanie czy moglibyście zwrócić się osobiście z prośbą o dokonanie eutanazji pod pewnymi warunkami, 27% odpowiadało pozytywnie, 35% odpowiadało przecząco a 38% było niezdecydowanych. 22 listopada 2011 roku uchwalono w Rosji ustawę zatytułowaną „O podstawach ochrony zdrowia obywateli Federacji Rosyjskiej”. W niej znajduje się szczególnie artykuł o zakazie dokonywania eutanazji w kraju. Eutanazja czynna i bierna jest uważana za przestępstwo i kwalifikowana jest jako morderstwo z premedytacją.

Tymczasem w szeregu państw dobrowolna eutanazja jest legalna. Pierwszym krajem, który zdecydował się na ten krok była Holandia.

Komentowanie zamknięte.