Najnowsze

Opublikowano Grudzień 21, 2014 Przez NS W Świat

Przedstawiciel parlamentu Iranu: Syria płaci wysoką cenę za opór przeciwko Izraelowi

Przedstawiciel parlamentu Iranu – Ali Larijani mówi, że Syria płaci teraz cenę za opór przeciwko reżimowi Izraela, zapewniając pełnej wsparcie Teheranu odnośnie rozwiązania trwającego kryzysu w krajach arabskich.

391232_Iran-Syria-Larijani

Spotkanie odbyło się w niedzielę w Damaszku wraz z przedstawicielem rządu Syrii – Mohammadem Jihad al-Lahamem. Larijani powiedział:

Wiele krajów, których przedstawiciele obecnie mówią o terroryzmie w Syrii, stało murem za Izraelem w jego wojnach przeciwko Libanowi i Palestynie.

Zauważył, że terroryści zwalczający syryjski rząd w przeciągu kilku ostatnich lat pod pretekstem ustanowieniu demokracji w kraju przypadkowo okupywali również tereny Iraku.

Zaznaczył, że terroryści i ich walka nie ma nic do czynienia z demokracją.

Przedstawiciel Iranu skrytykował USA i Zachód, a także arabskich sojuszników za ich sposób zwalczania terroryzmu oraz uznał, że w końcu mogą sobie uświadomić, jaki problem na siebie nałożyli.

Larijani podkreślił, że USA prowadzą taktyczne „podejście” do walki z terroryzmem, nazywając to „strategicznym błędem”.

Ostrzegł też, że kryzys w Syrii i inne nieszczęścia w tym regionie są korzystne tylko dla reżimu Izraela.

Jihad al-Laham ze swojej strony dodał, że jego kraj da w swoim czasie odpowiednią odpowiedź Izraelowi odnośnie ataków na Damaszek, których celem było bronienie wojowników Takfiri.

Na podstawie: http://www.presstv.ir/detail/2014/12/21/391232/syria-paying-price-for-resistance/

Opracował: Girion

Tags : , , , , , , ,

Komentowanie zamknięte.