Opublikowano Wrzesień 7, 2014 Przez a303 W Ukraina

Próba przewrotu państwowego w Donieckiej Republice Ludowej. Aresztowano sekretarkę Ministra Bezpieczeństwa Państwowego

Dzisiaj w Doniecku ludzie, którzy nazywają siebie przedstawicielami grupy specjalnego przeznaczenia Wicepremiera ds. Bezpieczeństwa Państwowego DRL Władimira Antiufiejewa, bezprawnie zatrzymali Sekretarkę p.o. Ministra Bezpieczeństwa Państwowego Donieckiej Republiki Ludowej Leonida Baranowa – Natalię SARBASZ.

„W chwili obecnej jest ona nielegalnie przetrzymywana w nieludzkich warunkach w brudnej piwnicy. Osoby te nie mają żadnego prawa do jej zatrzymania, ponieważ nie mają do tego upoważnienia – są już zwolnieni: włamali się do archiwum z dokumentami, w tym o ich zwolnieniu i teraz urządzają totalne bezprawie. W każdym przypadku, wicepremier nie ma takich uprawnień. Jest to co najmniej nadużycie władzy, przekroczenie służbowych pełnomocnictw. W ogóle, to wszystko bardzo przypomina zamachu stanu” – skomentował sytuację Baranow.

Zauważył on, że do Natalii Sarbasz próbowała dostać się Przewodnicząca Komitetu ds. Uchodźców Daria Morozowa. Według jej słów, na pytanie o przyczyny zatrzymania Sarbasz, dano jej następującą odpowiedź: „Ona – to człowiek Baranowa, więc jest zatrzymana.”

Na aresztowanie samej Morozowej, znanej szeroko z aktywnej pomocy uchodźcom, którzy ucierpieli w wyniku ukraińskiej agresji, również bezprawnie wypisano nakaz.

Z Agencji Noworosji Новоросинформ:

В ДНР незаконно задержана секретарь министра госбезопасности Баранова

5 września 2014 r. • 22:48

http://www.novorosinform.org/news/id/7930

Tłumaczył Janusz Sielicki

6.9.2014 r.

Tags : , ,

Komentowanie zamknięte.