Opublikowano Maj 10, 2012 Przez a303 W Bez kategorii

Pomnik lejącego Stalina we Lwowie i Kijowie

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id12557.html

Data publikacji: 8.05.2012

Tłum. RX

Wybitne gruzińskie żydzisko powinno mieć taki pomnik również w Polinie, co najmniej, przed siedzibą żydowskiej, wolnościowej „Gazety Wybornej”. W końcu odrobina wdzięczności ze strony duchowych „…synów” takiemu wybitnemu żydowi należy się bez najmniejszych wątpliwości.

7 maja 2012 roku przedstawiciele prawosławnego Bractwa Dmitrija Korczyńskiego postawili w centrum Kijowa żartobliwy pomnik Józefa Stalina, donosi Gazieta.ua

Była to postać w wojskowym płaszczu, naturalnej wielkości, wykonana z papieru i drewna oraz pomalowana farbą w kolorze złotym. Z wystającego z „pomnika” cewnika wyciekała woda. Analogiczne akcje miały miejsce we Lwowie i w Odessie.

„Przygotowaliśmy je na Euro 2012 i na 9 majowy Dzień Zwycięstwa Kołymy Nad Buchenwaldem. Rzeźba wykonana jest jako działająca fontanna i jest symbiozą sowieckiego socrealizmu i europejskich tradycji, proszę przypomnieć sobie siusiającego chłopca brukselskiego. Uważamy, że kompozycja rzeźbiarska powinna obalać komunistyczny mit o Stalinie jako bohaterze i wyzwolicielu. Tę historyczną postać trzeba traktować z uśmiechem”- powiedział gazecie „Ukraińskije Nowiny” przedstawiciel Bractwa, Dmitrij Lińko, podczas stawiania „pomnika” w Odessie.  Ponieważ te akcje nie były przepisowo zgodne ze zgodą władz miejskich to pracownicy milicji usunęli „pomniki” po ich ustawieniu.

Komentowanie zamknięte.