Opublikowano Październik 14, 2014 Przez a303 W Ukraina

Polski narodowiec walczy w szeregach powstańców o Noworosję

Polska gazeta «Gazeta Polska Codziennie» informuje, że po stronie wojsk walczących w Noworosji walczy jeszcze jeden ochotnik – Polak Bartosz Bekier.

a

Bartosz postanowił walczyć z siłami kijowskimi, ponieważ jako polski narodowiec jest przeciwny bazom NATO w Polsce i przeciwny obecnemu pro atlantyckiemu rządowi polskiemu.

Przed podjęciem tak kardynalnej decyzji, Bartosz studiował na Uniwersytecie Warszawskim Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sam uniwersytet jest pod wpływem tradycyjnych polskich kręgów katolickich, studiują więc tam oprócz politologii, teologię, prawo kanoniczne i rodzinne, filozofię chrześcijańską i moralność.

Bartosz Bekier przewodzi polskiej radykalnej grupie narodowościowej „Falanga”. „Na Donbasie dobrowolnie reprezentuję Polaków. Ludzi, którzy są przeciwni bazom NATO na terytorium Polski” – powiedział w wywiadzie dla gazety polski student.

Pierwszym obywatelem Polski, który walczył na Donbasie po stronie powstańców, o którym pisały media był Dariusz Limański – pisał o nim słynny reporter Graham Phillips.

Tłumaczył Janusz Sielicki

13.10.2014 r.

Z portalu Russkaja Wiesna – rusvesna.su/news:

Польский националист сражается за Новороссию в рядах ополчения

http://rusvesna.su/news/1412850620

9.10.2014 – 14:33

Tags : ,

Komentowanie zamknięte.