Najnowsze

Opublikowano Sierpień 22, 2016 Przez NS W Polska

Polska jedynym krajem, w którym homoseksualizm nigdy nie był karany

Nie wiemy, czy jest się czym chwalić, ale dla porządku odnotowujemy… – admin

Choć Polacy są obecnie jednym z najbardziej konserwatywnych narodów w Europie i jednym z niewielu państw, w których nie ma zalegalizowanych związków partnerskich, nasz kraj nigdy nie karał za homoseksualizm. To jedyny taki przypadek w Europie.

a,3

Mapa pokazuje od którego roku homoseksualizm jest legalny w poszczególnych krajach Europy, części Azji i północnej Afryki. Polska jest niczym wyspa, jedyna z niebieską barwą oznaczającą, że nasz kraj nigdy nie karał za homoseksualizm. Oczywiście, twórcy grafiki wykreślili okres, w którym Polska nie była niepodległa.

Homoseksualizm wciąż jest nielegalny m.in w Syrii, Iranie, Libanie, Egipcie, Tunezji, Algierii i Maroko. [I bardzo dobrze – admin] Dopiero w latach 90. ubiegłego stulecia homoseksualizm przestał być karany na terenie byłego Związku Radzieckiego i Irlandii. Nieco wcześniej na podobne zmiany w prawie zdecydowały się Norwegia oraz Finlandia.

W XVIII wieku swoje prawo karne zreformowała Francja, zaś w następnym stuleciu takie państwa jak Włochy czy Wielka Brytania.

http://pikio.pl

Za: https://marucha.wordpress.com/2016/08/21/polska-jedynym-krajem-w-ktorym-homoseksualizm-nigdy-nie-byl-karany/

Data publikacji: 22.06.2016

Tags : , , , ,

Komentowanie zamknięte.