Opublikowano Sierpień 25, 2012 Przez stophasbara W Bez kategorii

Plan “B” Bibiego na wywołanie wojny światowej: atak na Liban

źródło: http://larouchepac.com/node/23677

Źródła na Bliskim Wschodzie ostrzegaja, że Izrael połączył w całość plany operacyjne dotyczące zbombardowania Libanu, tak aby całkowicie go zrujnować, niezależnie od tego czy Netanyahu i Barak wydadzą rozkaz uderzenia na Iran przed wyborami w USA w listopadzie. Zdaniem tych źródeł, istnieje pełne porozumienie w ramach izraelskiego establishmentu wojkowego i wywiadowczego dla akcji przeciw Hezbollahowi w Libanie, gdy jednocześnie brak consensusu dla akcji zbrojnej przeciw Iranowi, wobec której zgodnie oponują wojskowi USA i Izraela. Od czasu porażki izraelskiej w wojnie libańskiej z Hezbollahem w 2006 r., Hezbollah zgromadził 40 do 50 tysięcy rakiet, jakimi łatwo sięgnie cele wewnątrz Izraela.Daje się zauważyć wyraźną troskę w sprawie takiego ataku izraelskiego w Libanie. Lider Hezbollahu, Sheik Nasrallah wydał oświadczenie w sobotę, że atak na Liban będzie “bardzo, bardzo, bardzo kosztowny” dla Izraela.

“Zamienimy życie milionów izraelczyków na terenie okupowanej Palestyny w prawdziwe piekło. Izraelczycy muszą zdać sobie sprawę, że koszt agresji na Liban będzie niezwykle wysoki i całkiem nieporównywalny do kosztów wojny z 2006 r.”

Lyndon LaRouche napisał, że cała sytuacja w regionie jest tak krucha i wrażliwa na każdy bodziec, że jakiekolwiek działanie może wywołać wojnę regionalną, prowadzacą do światowego konfliktu termonuklearnego.  

Netanyahu został poproszony o spotkanie z Obamą, gdy będzie w USA, aby wygłosić przemówienie przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ w dn. 27 września. Wg doniesień spotkanie Obama-Netanyahu zaplanowane jest w Waszyngtonie na 1 października. Niektóre źródła informacyjne w Izraelu sugerują, że to oznacza iż Netanyahu nie wyda rozkazu ataku na Iran lub Liban przed spotkaniem, lecz każde takie założenie może być mylące. 

Komentowanie zamknięte.