Opublikowano Listopad 17, 2012 Przez stophasbara W Bez kategorii

Palestyńczycy zestrzelili izraelski myśliwiec F-16 w Strefie Gazy

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/11/16/272691/israeli-f16-jet-shot-down-in-gaza/

Palestyńscy bojownicy zestrzelili izraelski samolot wojskowy lecący nad Strefą Gazy, gdy jednocześnie trwają odwetowe ataki rakietowe z enklawy, wzbudzając odgłosy alarmowe  w całym izraelu.

Według źródeł Hamasu, izraelski F-16 został zestrzelony w piątek. Tymczasem wielu izraelczyków zostało rannych po tym, jak trzy rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy trafiły w syjonistyczne osiedle Gush Etzion w al-Quds (Jerozolima). Rakiety palestyńskie i pociski trafiły również inne izraelskie miasta: Tel Aviv, Eszkol, Ashdod, Aszkelon, Beer Sheva.

W Tel Awiwie rakieta uderzyła w handlowej dzielnicy, a inna wylądowała 200 metrów od ambasady amerykańskiej. Jest to pierwszy raz, gdy po upływie wielu lat Tel Aviv znalazł się w centrum ataków. Trzech izraelskich żołnierzy zostało rannych w ataku rakietowym w Eshkol.

Szpitale w izraelu są teraz w stanie najwyższej gotowości.

Palestyńczycy wystrzelili ponad 550 rakiet i pocisków rakietowych w kierunku izraela po tym, jak od środy izrael rozpoczął wielką operację uderzeniową przeciw oblężonemu terytorium Palestyńskiemu, zabijając dziesiątki ludzi, w tym kobiety i dzieci.

Armia izraelska mówi, że trafiła ponad 600 celów w Strefie Gazy w ciągu ostatnich trzech dni. Według izraelskich źródeł, tarcza antyrakietowa Iron Dome przechwytuje zaledwie jedną piątą rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy. Tymczasem mieszkańcy oblężonej Strefy Gazy mówią, że dostają wiadomości tekstowe z ostrzeżeniem o eskalacji działań zbrojnych, bowiem raporty sugerują, że izraelskie siły zbrojne przygotowują się do inwazji naziemnej przeciw Strefie Gazy.

Komentowanie zamknięte.