Opublikowano Luty 13, 2012 Przez a303 W Bez kategorii

Ostrzał Gazy nie ma końca

Źródło: International communities against Israel

Tłum. wMordechaj

PCHR (Palestinian Centre for Human Rights- Palestyńskie Centrum Praw Człowieka) donosi:  Izraelskie samoloty wojskowe coraz częściej dokonują nalotów na Strefę Gazy; starszy Palestyńczyk zabity, a jego syn ranny w mieście Gaza Sobotniej nocy, izraelskie samoloty wojskowe wykonały serię nalotów na osady cywilne i domy wolnostojące w różnych częściach Strefy Gaza. W wyniku jednego z nalotów, zginął starszy Palestyńczyk, a jego syn został ranny w przyległym do wschodniej części miasta Gaza osady al-Zaytoun.


Według śledztwa przeprowadzonego przez PCHR, około 11.50. w dniu 11.02.2012 r. izraelski samolot wojskowy wystrzelił rakietę w kierunku gospodarstwa rolnego położonego koło giełdy samochodowej we wschodniej części al-Zaytoun, osady przyległej do wschodniej części miasta Gaza. Gospodarstwo, które znajduje się około 3000 km od granicy Strefy Gazy i Izraela, należy do Eyada Abdul Hadu Rajaba. Stróżujący tam, 71-letni, Abdul  Karim Ibrahim al-Zaytouneya, został zabity w wyniku ataku w pomieszczeniu, w który uderzył pocisk. W dodatku, jego syn, Mohammed, odniósł poważne rany na całym ciele, gdyż przebywał w tym pomieszczeniu wraz z ojcem. Wybuch zabił również większość zwierząt i wyrządził duże szkody w dobytku i w sąsiedztwie gospodarstwa.

Zeszłej nocy, izraelskie samoloty wojskowe wykonały także 3 podobne naloty w Rafah i Khan Yunis w południowej części Strefy Gaza. Jednym z celów nalotu był magazyn rolny w wiosce al-Qarara, na północ od Khan Yunis. Został on totalnie zniszczony. Drugi nalot miał za cel dom wolnostojący z pokojami gościnnymi należący do rodziny al-Teir w wiosce al-Shouka, na wschód od Rafah. Dom uległ zniszczeniu i stał się ruiną. Celem trzeciego nalotu był teren niezabudowany również w wiosce al-Shouka.

PCHR wyraża najwyższe potępienie wobec tych ataków, i żąda:

1.powstrzymania izraelskich sił okupacyjnych odpowiedzialnych za pogorszenie się sytuacji w Strefie Gaza oraz potępia zbrodnie popełnione przez okupantów z zupełnym lekceważeniem życia cywilów;
2.wyraża przekonanie, że w obliczu dalszego łamania przez Izrael postanowień Konwencji Genewskich, nadszedł właściwy czas do zwołania posiedzenia Stron Konwencji Genewskich, aby podjąć konieczne środki w celu zapewnienia ochrony cywilów Palestyńskich i ich mienia na okupowanym terytorium Palestyńskim.

Zdjęcia wykonane przez Ibraheem Abu Mustafa Mohammed Abed, Hatem Moussa

Komentowanie zamknięte.