Opublikowano Czerwiec 6, 2017 Przez NS W Dziennikarstwo śledcze

Niemieckie badania: ponad 50% uchodźców muzułmańskich posiada antysemickie poglądy

Na pytanie, czy „Żydzi mają zbyt duży wpływ na świat”, 52% Syryjczyków odpowiedziało stanowczo „tak”, podczas gdy 53% Irakijczyków zgodziło się z tym stwierdzeniem. Prawie 60% Afgańczyków myśli podobnie. Z kolei Arabowie, protestujący w Izraelu, uważają, że meczet Al-Aksa na Wzgórzu Świątynnym jest tylko dla muzułmanów”.

a7

Ponad połowa osób ubiegających się o azyl w Bawarii subskrybuje w sieci klasyczne antysemickie poglądy na temat żydowskiej potęgi. Badania przeprowadziła fundacja Hannsa Seidela związana z chrześcijańskim ugrupowaniem społecznym, działającym od 2016 roku w południowej Bawarii. Ankiety wypełniło 800 uchodźców z bawarskich miast Norymberga, Poing i Pliening. Ich krajami pochodzenia były głównie Syria, Erytrea, Irak i Afganistan.

„Ponad połowa muzułmanów, ubiegających się o azyl, prezentuje wyraźnie antysemickie postawy” – wykazali autorzy badania w 201 stronnicowym periodyku, pisze The Jerusalem Post.

 

Ciekawe, że tylko 5,4% Erytrejczyków posiadało antysemickie poglądy. Niektórzy z nich opowiadało, że są zaznajomieni z Żydami za sprawą Biblii. Liczba Niemców, którzy negatywnie wypowiadali się o wpływie Żydów na świat, wynosiła 20%. Jednak w kwietniu najnowsze badanie wykazało, że Niemcy posiadają „nowoczesny pogląd antysemicki”, objawiający się nienawiścią do państwa Izrael.

Antysemityzm jest obecny we wszystkich grupach wiekowych muzułmanów, ubiegających się o azyl, niezależnie od wykształcenia. Zakotwiczony jest on w systemie edukacji krajów pochodzenia uchodźców. Syryjczyk o imieniu Mustafa powiedział, że „W Syrii nauczyliśmy się nienawidzić Żydów. Rząd przedstawia Żydów, jako złych [ludzi], którzy zabijają …”.

W 2015 r. niemiecki wywiad  na temat przyjmowania uchodźców i migrantów stwierdził: „importujemy islamski ekstremizm, arabski antysemityzm, narodowe i etniczne konflikty innych narodów, a także inne zrozumienie społeczne i prawne”. Dodano, iż „niemieckie agencje ochrony … nie będą w stanie rozwiązać tych sprowadzonych problemów związanych z bezpieczeństwem, a tym samym kontrolować reakcji ze strony rdzennej ludności niemieckiej”.

Starszy urzędnik ds. bezpieczeństwa powiedział: „wysoki napływ ludności z całego świata doprowadzi do niestabilności w naszym kraju. Produkujemy ekstremistów poprzez imigrację. Główne społeczeństwo obywatelskie jest radykalne, ponieważ większość nie chce migracji, ale zmuszają ich do tego elity polityczne”.

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemieckie-badania-ponad-50-uchodzcow-muzulmanskich-posiada-antysemickie-poglady

Data publikacji: 5.06.2017

Tags : , , , ,

Komentowanie zamknięte.