Najnowsze

Opublikowano Styczeń 8, 2013 Przez Jan W Bez kategorii

Nie chcą prywatyzacji służby zdrowia

Za: http://marucha.wordpress.com/2013/01/08/nie-chca-prywatyzacji-sluzby-zdrowia/#more-29194

Data publikacji: 8.01.2013

Tysiące pracowników służby zdrowia przeszło przez centrum Madrytu, protestując przeciwko planowanej częściowej prywatyzacji służby zdrowia i cięciom budżetowym. To kolejny “biały marsz” w ostatnich miesiącach.

hiszp

 

Na czele pochodu znalazł się transparent z hasłem “Służba zdrowia nie jest na sprzedaż, jej trzeba bronić”.

Stowarzyszenie Specjalistów Medycznych w Madrycie, organizator przemarszu, nie przestanie protestować przeciw “utracie państwowej służby zdrowia, która jest narodowym dziedzictwem należącym do nas (obywateli – przyp. red.), a nie rządu” – powiedziała rzecznik tej organizacji Monica Garcia.

Władze regionu madryckiego zaproponowały częściową prywatyzację sześciu z 20 dużych szpitali publicznych oraz 27 z 268 poradni na swoim obszarze. Według nich jest to konieczne, aby naprawić system finansów publicznych regionu i zapewnić funkcjonowanie systemu służby zdrowia.

hiszp1

W Hiszpanii służba zdrowia i edukacja są w gestii władz regionów, a nie rządu centralnego. Jednak wraz z problemami gospodarczymi całego kraju wiele regionów znalazło się w poważnych tarapatach i musi ciąć wydatki. Gospodarka Hiszpanii nie poradziła sobie dotąd ze skutkami zapaści na rynku nieruchomości w 2008 roku i obecnie jest w recesji.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl

Jak wiadomo, mieszkańcy Polski na co najmniej 40 pokoleń naprzód są nieodwracalnie zarażeni wirusem socjalizmu/komunizmu, stąd też ich ciągoty do zachowania państwowej służby zdrowia, państwowej edukacji, niektórych państwowych przedsiębiorstw, państwowych kolei i telekomunikacji, państwowego wojska i policji, do zatrzymania ziemi, lasów i wód w rękach państwa itd.
Ale skąd takie same poglądy u mieszkańców Hiszpanii?
Czyżby normalni ludzie nie dorośli jeszcze do piękna i wspaniałości liberalizmu?  Może warto by takich opornych wsadzić na 20 lat do obozów wychowawczych, gdzie przy pomocy pałki nawróci się ich na szczurokapitalizm?
Admin.

 

 

 

 

 

 

 

Komentowanie zamknięte.