Najnowsze

Opublikowano Marzec 10, 2013 Przez Jan W Bez kategorii

Michael.J.Fox Koniec Kariery przez Aspartam?

Źródło: http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/89428,michael-j-fox-koniec-kariery-przez-aspartam

Data publikacji: 9.03.2013

as1Fani Kanadyjskiego aktora Michaela J.Foxa na pewno byli zmartwieni wiadomością o tym, że odtwórca jednej z głównych ról filmu „Powrót do przyszłości” zachorował na Parkinsona. Jednak za chorobą genialnego aktora możliwe, że stoi coś więcej, możliwe, że powodem jego zachorowania jak i wielu, wielu innych ludzi na całym świecie (przynajmniej w krajach gdzie dopuszcza się sprzedaż produktów z tym składnikiem) jest trucizna, która jest sztucznym słodzikiem używanym w wielu produktach a która spowodowała według niektórych u aktora chorobę Parkinsona, powodem możliwe że było picie przez aktora dużo dietetycznej Coca-Coli.

Aspartam to słodki związek chemiczny, występujący w wielu produktach spożywczych i aptekach są to min dietetyczna Coca-Cola, słodziki do kawy, niskokaloryczne jogurty, keczupy, batoniki, syropy na kaszel, tabletki od bólu gardła itp.

as2Czym rzeczywiście jest aspartam a co od lat się ukrywa i dopuszcza się go do włączania produkcji żywności jest wiadomość o jego toksyczności. Aspartam jest śmiertelną trucizną a właściwie trzema truciznami w jednej. Jego skład to kwas asparginowy, fenyloalanina i metanol. Wszystkie są neurotoksynami i atakują mózg. Niszczą komórki mózgowe oraz wywołują nowotwory piersi, ślepotę i ataki serca. O tym, że to trucizna wiedziano jeszcze przed wprowadzeniem tego środka na rynek.

Od wielu lat w Internecie oraz wielu niezależnych mediach trwa kampania, ludzie ją prowadzący namawiają do nie spożywania produktów, na których widnieje oznaczenie świadczące o zawartości aspartamu. Należy się wystrzegać produktów z zawartością tej trucizny a co jest oznaczone E951 albo słowem fenyloalanina. Niestety pomimo zagrożenia nie widać walki z tym zagrożeniem, a naszą jedyną reakcją może być no cóż, ostrożność konsumpcyjna.

Na podstawie przeczytanego artykuły w Nieznany Świat 5/2011.

Komentowanie zamknięte.